Písek vyšel proti Benátkám gólově naprázdno

Bez gólů nevyhrajete. Jihočeši na svém ledě přivítali silný tým z Benátek nad Jizerou, avšak domácím hokejistům vyschnul střelný prach. Veškeré šance Písku pochytal zkušený brankář Brázdil a Králové dokonce několikrát netrefili odkrytou klec. I když bylo mužstvo kouče Mazance v první třetině lepším týmem, tak po zásluze zvítězily Benátky nad Jizerou, které postupně získaly herní převahu.
2. liga - Západní konference 23/24, 4. kolo, so 3.2.2024
IHC Králové Písek
HC Benátky n.J.
0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 20. Jankovský (Kliment, Klodner), 46. Řepík (Hozák, L. Kučera), 48. Antoš (Vágner, L. Kučera). Rozhodčí: Šperl – Gabriel, Žídek. Vyloučení: 5:6, navíc BnJ TS. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:3.
IHC Králové Písek: Korytar (21. I. Svoboda) – Radoš (A), Čunát, Pavlát, J. Turek, Vajner, Tolar, Šipla – Matiášek, Volf (C), Marcilis – Hracholski, Pouzar, F. Petrásek – Hollar, Koupal, Pechlát – A. Dubský, Vá. Brož.
HC Benátky n.J.: Brázdil (Šuhájek) – Antoš, Lytvynov, Kliment, Klodner, Knesl, M. Němeček – Hozák (A), Havlas (A), Řepík – Jankovský, Šafránek (C), Zumr – L. Kučera, Vágner, Martínek.

V úvodní třetině měl jednoznačně navrch Písek, který se dostával do příležitostí, avšak zkušený brankář Benátek Brázdil nepropustil ani jednu střelu za svá záda. V úvodní periodě bylo vidět i hodně nepřesností a zakázaná uvolnění, která kouskovala hru. Jako první ovšem udeřilo hostující mužstvo, konkrétně Václav Jankovský, který obešel dva obránce a prostřelil píseckého brankáře Korytara. Stalo se tak devět vteřin před první sirénou.

V úvodu druhé části Písek dohrával přesilovou hru a nejlepší šanci na vyrovnání měl Matiášek, před kterým byla už pouze odkrytá brána. Písecký šikula ale minul. Po pěti odehraných minutách museli do hry i zdravotníci, neboť hráč Benátek Martínek se udeřil do hlavy během souboje. Útočícího hráče Benátek nakonec odvedli z ledu a doufáme, že produktivní forvard bude co nejdříve v pořádku. Ve druhé třetině padlo i dost trestů, ale ani jeden z týmů nedokázal využít početní výhodu. Benátky dokonce jely i trestné střílení, avšak Šafránek nedokázal najít recept na Svobodu, který naskočil do druhé třetiny místo Korytara.

Třetí perioda již byla v plné režii hostů. Po pěti odehraných minutách se přesně trefil Dominik Řepík, který byl jako první u odraženého kotouče. O chvíli později to už bylo o tří góly, neboť přesným projektilem se blýskl obránce Milan Antoš. Králové ještě dostali možnost přesilové hry, ale v ní měl paradoxně největší šanci hostující Jankovský, který chtěl vyžít zaváhaní Svobody, avšak benátský forvard nedokázal trefit zařízení. Zbytek klání se už pouze a jen dohrával.