Po pěti zápasech se junioři dočkali vítězství

P í s e k - Po nepříliš vydařeném utkání s poslední Příbramí, odkud si Písečtí odvezli jen jeden bod, si juniorka IHC po pětizápasovém čekání připsala konečně výhru. V předešlých zápasech jen dvakrát remizovala a třikrát prohrála, což ji stálo pád na pátou příčku tabulky. V nedělním utkání píseckých mladíků s pražskou Kobrou se nedalo přehlédnout výkon útočníka Jana Sýbka, který dvakrát skóroval a jednou asistoval. Jeho druhý gól byl také v utkání vítězný.
Liga juniorů , sk. B, 17. kolo, ne 16.11.2008, s.n.o.p. aréna Písek
Kobra Praha
4:1
0:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 26:27 Sýbek, 31:36 Sýbek (Gába), 52:25 Bernad (Sýbek), 58:25 Ingriš (Předota) - 51:50 Kubišta (Kdobek). Diváci: 100.
Písek: Mazanec - Kučera, Miňha, Kodad, Tajbl, Koloušek, Kortan, Předota, Javůrek, Bernad, Jícha, Silbernágl, Vácha, Sýbek, Kroupa, Ingriš, Gába, Dvořák, Měčíř
Kobra Praha: Štoviček - Ziegenfos, Jechoutek, Červený, Havel, Benak, Kdobek, Šubrt, Malý, Skála, Valenta, Pechar, Slanina, Michalů, Pikl, Kubišta, Kudláček
Jen co se puk dotkl ledu, tak se písecká juniorka drala dopředu a začala zaměstnávat golmana hostů. Ale ani Kobra nezůstala v útočení pozadu a brankář Písku musel čelit několika ranám z holí hostů. Písek se sice poté dostal do oslabení, ale nic to neznamenalo, protože Kobra se ani nedostala do útočného pásma. Hned co skončilo toto oslabení, připsal si na své konto gólman Prahy Štoviček výborný zákrok. Během první třetiny se toho moc nedělo, jen se přelévala hra od branky k brance a ani mnoho střel nebylo. A tak skončila první třetina nezvykle brzy a za bezgólového stavu.

Na začátku druhé třetiny se písečtí hráči zamkli ve svém útočném pásmu. Po chvíli sice Pražené kotouč vyhodili na druhou stranu, ale když se jednomu z Píseckých podařilo uniknout do odkryté třetiny hostů, přišel jasný faul a rozhodčí nekompromisně překřížil ruce nad hlavou na znamení trestného střílení. Nájezdu se ujal zkušený útočník Jan Sýbek a forhendovou střelou se nemýlil. V další obrovské šanci Písku byli zakrátko hned tři písečtí hráči. Po skvělé kombinaci se jim sice nepovedlo vsítit puk, ale ke gólu chyběly jen centrimetry. Netrvalo to dlouho a už se Písek radoval z druhého gólu, který dal opět Jan Sýbek, když mu zpoza branky nahrál Ondřej Gába. Tlak domácích poté ještě chvíli dozníval, skončil učiněním dalšího nedovoleného zákroku a následným oslabením. Písečtí ale nemuseli smutnit, protože se Kobra opět ani jednou pořádně neusadila v útočném pásmu. Pak si Písek mohl konečně užít přesilovku. Vedl si mnohem lépe než soupeř a uzamkl se v pásmu, ale nic z toho nebylo až na nastřelení tyčky branky Kobry. Ale to už se ohlásila siréna a skončila druhou třetinu.

V první desetiminutovce třetí části se skoro nic nedělo až na pár dobrých střel na obou stranách a pár vyloučení. Brankáři obou celků, písecký Mazanec a pražský Štoviček, však přestáli tuto pasáž bez úhony. Zato druhá půlka třetího dějství bylo o to zajímavější. Začalo to přesilovkou 5 na 3 pro Písek, ale svěřenci trenéra Miroslava Krupky se tentokrát ke gólu neprosadili. Ba naopak, protože po skončení přesilovky snížil a taky zdramatizoval průběh utkání pražský Tomáš Kubišta. Ani se Kobra nerozkoukala a zase se mohli radovat Písečtí, kdy po nahrávce Jana Sýbka vsítil puk za záda bezmocného pražského gólmana Jakub Bernad. Pak přišly na řadu další fauly a vyloučení, nechyběly ani dvě rvačky, i z nich vyšli úspěšněji domácí. Písek si na závěr už jen užíval vedení a navíc dvě minuty před koncem přidal čtvrtý gól Karel Ingriš.