Překvapení se nekonalo, Písek Milevsko porazil

Zcela neočekávaný průběh nabralo pro domácího favorita derby s Milevskem, když hosté vyhráli úvodní třetinu a krátce po první pauze dokonce odskočili na dvoubrankový rozdíl. To ale bylo z jejich strany ve středečním podvečeru střelecky vše, poté se opět rozjel písecký úderník Vladislav Kubeš a úspěšnou tečí doplněnou třemi gólovými asistencemi strhl tříbodový příděl na stranu svého mužstva. Po jeho nahrávkách skórovali postupně Hauer, Řehoř a Pavel Procházka. Poslední hřebík přidal Tomáš Květoň.
2.liga ČR sk. STŘED, 11. kolo, st 26.10.2005
Milevsko
5:2
0:1, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 27. Kubeš (Hauer), 31. Hauer (Květoň, Kubeš), 42. Řehoř (Kubeš), 55. Pavel Procházka (Kubeš, Mikeska), 57. Květoň - 4. B. Šedivý (Šulčík, Korbela), 25. Štych (Vondřich).

Vyloučení: 6:9 navíc domácí 1xOK (Kořánek) a hosté 1x10 (Šulčík).
Využití: 3:2. V oslabení: 1:0.
Diváci: 600.

Písek: Pinkas – Oranský, Pavel Procházka, Filip Procházka, Hauer, Pindiak, Peroutka - Květoň, Mikeska, Kubeš - Maroušek, Pošmourný (41. Gajovský), Míka - Řehoř, Kořánek, Kašpar.
Milevsko: Svoboda – Vachulka, Capůrka, Štych, Tomeček, Chaloupka, Schmied - B.Šedivý, Šulčík, Korbela - Šimek, Vondřich, Suchánek – Heindl, Müller, P.Šedivý - Rašek, Jungbauer.
Utkání zahájil první vážnější šancí hned ve 2. minutě Tomáš Květoň, brankář hostů si však se střelou bez problémů poradil. Milevsko okamžitě odpovědělo rychlým breakem Raška a Mullera. Hned vzápětí se Kubeš ocitl sám v mezikruží a v obdobné situaci poté i Maroušek, ani jeden z nich ovšem pozorného brankáře hostů nepřekonali. První gól padl v 6. minutě na druhé straně, kdy skóroval po asistenci Šulčíka a Korbely Boris Šedivý. Písecké mužstvo se ale nenechalo zaskočit, po vyloučení Schmieda Kubeš projel celé kluziště a vrátil kotouč na modrou čáru P. Procházkovi, ve vynikající příležitosti gól však vstřelit nedokázali. V 16. minutě obkroužil milevskou branku M. Procházka, Svoboda ovšem nezaváhal. Hned o minutu později se v další skvělé šanci, sám před brankářem hostů, objevil Míka. Následně Pindiak nahrál na osamoceného Řehoře, výsledek první třetiny se přesto již nezměnil.

Druhou třetinu zahájil Písek přesilovkou a dvojice Pindiak – Míka se postarali o to, že se Svoboda v brance hostů řádně činil. Přesilovky ale nikdo z domácích hráčů nevyužil, následovalo naopak oslabení, kterého využil po asistenci Vondřicha bez zaváhání Štych. Hned ve 27. minutě ovšem přesilovku hráli opět domácí a po skvělé souhře Kubeše, Hauera a Mikesky společně snížili na 1:2. Poté od modré vystřelil Oranský a v nadějné pozici se ocitl kapitán domácích Kořánek. Písečtí svůj tlak stupňovali a tak se, po další skvělé spolupráci Květoně, Kořánka a především po vynikající střele Hauera, stav zápasu srovnal na 2:2. Ve 34. minutě utkání nahrál Pavel Procházka před branku Mikeskovi, Svoboda však tým hostů zachránil. Ve 36. minutě byl vyloučený písecký Pošmourný a šance ohrozit domácího Pinkase využili Šulčík a následně vynikající Boris Šedivý, gólman domácích ale puk za svá záda nepustil.

Hned na začátku třetí třetiny nahrál Kubeš osamocenému Řehořovi a ten suverénně proměnil a zvrátil tak skóre ve prospěch domácích. Necelé tři minuty poté hrál domácí tým přesilovou hru a přesnou střelou se z mezikruží trefil, po přihrávce Mikesky a Kubeše, Pavel Procházka. Pinkase ještě vážněji ohrozil v 52. minutě utkání Šedivý, poté ale zbytek zápasu byl již v plné režii domácích. Necelé tři minuty před koncem ještě okořenil krásnou akcí Květoň, který před spokojeným domácím publikem s naprostým přehledem upravil skóre na konečných 5:2.

Karel Slabý (trenér Písku):
Byl to z naší strany povedený zápas, i když první třetina dobrá nebyla. Z naší strany byl úvod křečovitý, zase se nám nepodařilo střelit z šancí branku, gólman hostů Svoboda byl výtečný a ty neproměněné šance nás v úvodu srazily. Dostali jsme góly a začali jsme mít o výsledek obavy. Ale věřili jsme, že ten mančaft má sílu, že to otočíme, a taky jsme to dokázali.

Rudolf Suchánek (trenér Milevska):
Tak zápas jsme si prohráli sami, vedeme 2:0 a pak začneme dělat chyby, necháme se vyloučit, je to s námi pořád dokola... Musíme udělat asi nějaký řez mužstvem, takhle to dál není možný hrát. Máme zápas rozjetý na vítězství, a svýma blbostma o body přijdeme...Písek má sice ambice vyšší, ale my se chceme dostat do osmičky. Je jedno, proti komu hrajete, ale zkrátka zápas ve kterém vedete 2:0 se neprohrává. My to díky blbostem dokázali....