Příbramský horor. Kolaps ve třetí třetině stál Písek body

Na třetí třetinu zápasu v Příbrami budou chtít písečtí hokejisté co nejrychleji zapomenout. Vzala jim body a nadšení ze dvou odmakaných třetin, po kterých vedli na ledě druhého celku tabulky 2:0. Pak ale přišel málo vídaný příděl šesti branek Příbrami za deset minut a bylo po zápase.
2. liga mužů - sk. Střed, 29. kolo, st 8.1.2020, Zimní stadion Příbram
Příbram
8:3
0:1, 0:1, 8:1
Příbram: Mičán – Straka, Havlín, Hlaváček, Grubner, Saňa, Kutlák, Rittig – Čurda, Rohlík (A), Chlouba, Sirotek, Kolouch, Tlačil, Josefus (A), Panna, Káník, Gengel (C), Šinágl, Kraus
Písek: Kříž (50. Štrobl) – Najman, Bílek, Turek, Sivek, Košař, Tintěra (A), Růžek, Hanus (C) – Bednařík (A), Egert, Arnošt, Karbulka, Matějka, Rod, Strnad, Bárta, Novák, DiLisi

V první třetině svižného utkání měli více šancí domácí hokejisté a pomohly jim k nim přesilové hry. Radostněji šli ale do kabin Králové z Písku a byla u toho kompletní první formace. Píseckou střídačku rozjásal v osmé minutě Daniel Arnošt, když po písecké šanci dorážel na brankovišti. Několik pohledných zákroků musel především závěru prvního dějství vytáhnout Richard Kříž, který během prvních dvaceti minut udržel čisté konto.

Obrázek hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Daleko více ze hry měli domácí borci, jenže proti stál především vynikající Richard Kříž společně s obětavou obranou. A pět minut před druhou pauzou pomohla píseckému gólmanovi i tyčka. Neznamená to však, že by Jihočeši byli úplně bez šancí. I Mičán ve druhé brance musel vytáhnout pár výborných zákroků. Na dorážku Adama Nováka v závěru třetiny už ale nedosáhl. Písek se v přesilovce ujal vedení 2:0.

Třetí třetina se pro Písek změnila v horor. Domácí snížili díky pohotové střele Jana Tlačila v přesilovce a stejný hráč za minutu vyrovnal na 2:2. Další trefy Ladislava Gengela, Petra Josefuse, Marcela Hlaváčka na průběžných 6:2 vyhnaly z branky gólmana Kříže. I když pak snížil na 6:3 David Matějka, času už měl Písek málo. Naopak hosté dokonale vyžili zmatků v písecké obraně a přidali dvě branky - jednu v písecké power-play. Jmenovitě se prosadili Ladislav Gengel a Jan Tlačil a určili tak finální skóre 8:3.

Trenér Písku Karel Herr: „Je to strašné. Hrajeme parádní zápas proti tak silnému týmu, po dvou třetinách vedeme 2:0, ale nakonec si necháme dát ve třetí třetině osm gólů. Je to něco neskutečného. Ještě nikdy jsem to asi nezažil. Když jsme dostali gól na 2:1 v oslabení, přestali jsme hrát a začali jen odhazovat puky. Domácí to vycítili a dokázali zápas otočit.“