První přípravný zápas juniorům vůbec nevyšel

P í s e k - V prvním přípravném zápase se juniorka střetla s týmem HC Dukla Jihlava. Do zápasu vešlo lépe družstvo domácích. První písecký gól a taky jedinný vedoucí gól vstřelil Tomáš Kroupa. Potom se ale zápasu zmocnilo mužstvo JIhlavy.
Přípravné zápasy juniorů, přípr., so 2.8.2008, Zimní stadion Písek
Jihlava
4:10
1:3, 0:1, 3:6
Branky a nahrávky: Kroupa (Kotrba), Ingriš (Vácha), Sýbek, Gába - Kotlík (Kuřítko M.), Pelcar (Kotlík), Kotlík, Němec (Pometlo), Němec (Kotlík), Kotlík (Pelcar), Dvořák, Pometlo (Kuřítko), Němec, Pometlo Rozhodčí: Poskočil - Jílek, Jindra. Diváci: 87.
Písek: Doubek, Kafka - Koloušek, Srb, Tajbl, Kotrba, Kodad, Kučera, Michálek, Miňha, Pošmourný, Bican, Čáp, Gába, Vácha, Kroupa, Sýbek, Ingriš, Dvořák, Javůrek, Durčák, Bernad, Silbernágl
Jihlava: Jíra - Rosendorf, Zelený, Musil, Cirhan, Randa, Hájek, Dvořák, Pelcar, Kotlík, Němec, Zeman, Kuřítko M., Kuřítko J., Pometlo, Malec
Hned ze začátku se do útoku snažil dostat Jakub Bican, ale narazil na pevnou obranu soupeře. Jakmile soupeř získal puk vrhl se do útočného pásma. Tam ale narazily na píseckého gólmana, který svým perfektním zákrokem střelu zničil. Po této střele byla hra trošku rozháraná, ale to změnil hvizd rozhodčího, který zapískal první faul hostů. Na trestnou lavici šel hráč Pometlo. Jakmile se Písek dostal do útočného pásma, byl hned zbaven kotouče a na píseckou bránu se vrhl protiútok, který ale hravě zakončil písecký gólman. Písek se docela rychle vzpamatoval a už se připravoval na střelu v útočném pásmu. Od modré čáry střílel písecký bek Kamil Tajbl a na teč se chtěl prosadit písecký útočník Tomáš Kroupa, ale bohužel ani z tohohle mráčku nezapršelo. Vzápětí po tlaku píseckého mužstva se tým HC Dukla Jihlava dostala do oslabení. Tentokrát šel na trestnou lavici Hájek za krosček. Po pár sekundách se opět pískalo a na trestnou lavici poslal rozhodčí opět hráče dukly na dvě minuty za krosček. Z tohohle mráčku již zapršelo a písecké mužstvo se mohlo v čase 4:08 radovat z gólu, který vstřelil Tomáš Kroupa. Poté při hře 4 na 4 se do šance vmísilo mužstvo hostů, ale skórovat se jim nepovedlo. Díky téhle střele si mužstvo Jihlavy vytvořilo tlak a opět musel zasahovat písecký gólman, tentokrát z úhlu. Čím se hrálo déle tak se navyšovala tvrdost hry. Hru trošku zpomalila sada ofsajdů jdoucích za sebou. Po skvělé individuální akci se dostalo vyrovnání. První gól hostů vstřelil v jedenácté minutě Kotlík.Netrvalo dlouho a mužstvo hostí se mohlo radovat z dalšího gólu. Ale po buly se Písek zmocnil puku a jeli dva na jednoho. Jenomže brankář hostí vyjel z brány a tak zabránil možné přihrávce, která by znamenala gól, protože si na druhé straně najížděl písecký hráč Jan Sýbek. Pak se už vzpamatovali hosté a ke konci prvního dějství skórovali a výsledek zvýšily na 1:3.

Hned na začátku druhé třetiny měl Písek další přesilovou hru. Bohužel ani přes velký tlak Písku gól nepadl, naopak jen co vyjel z trestné lavice jihlavský útočník Němec tak se hned trefil a mohl se radovat ze zvýšení náskoku na 1:4. I po tomto gólu si Písek našel tlak, který skončil dobrým zákrokem jihlavského brankáře. Poté se do tlaku dostali hosté, ale přerušil je hvizd čárového rozhodčího, který odpískal offside. Tato třetina byla hlavně tlaková. Pořád se střídaly mužstva v tlaku. Na konci druhého dějství se Písek dostal opět do tlaku a hned z toho těžil. Sice jen trefil břevno, ale i to vypovídá o vyrovnanosti v druhé třetině.

Jen co začala poslední třetina tak se písecká první lajna po hlavě cpala do útoku. Hned potom Písek hrál přesilovku, ale pořád písečtí hráči mířili na připraveného brankáře. Tento písecký tlak trval dost dlouho dokud se hra nerozhárala. Z toho těžilo mužstvo z Jihlavy, které vstřelilo již pátý gól v tomto utkání. Ale v této třetině nezaspali ani písečtí hráči a hned po tomto gólu snižoval Karel Ingriš. Ale pak přišel tlak hostů a k tomu 2 góly které vstřelili Kotlík a Dvořák. Tlak Jihlavy po těchto gólech které vytvořili stav 2:7 se zvýšil. Ale nakonec po zakázaném uvolnění se dostalo do tlaku opět písecké mužstvo. Svým prvním gólem v utkání se ukázal jihlavský hráč Pometlo a zvyšoval na 2:8. Pak se ale ozval písecký útočník Jan Sýbek a snižoval stav na 3:8. Poté ale hráč Jihlavy, Němec, zvýšil stav na 3:9. Písecký poslední gól vstřelil Gába. To ale v tomto utkání nebylo vše, Ještě když chybělo do konce zápasu 13 vteřin tak se ozval útok hostů, který ustanovil konečný stav zápasu 4:10.

Trenér Písku Miroslav Krupka nám po zápase odpověděl na několik otázek:

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Abych řekl pravdu, tak jsem si takový výsledek na úvod mého zdejšího působení samozřejmě vůbec nepředstavoval. Ale vzhledem ke kvalitě a síle soupeře, jenž sestoupil z juniorské extraligy a chce se tam opět vrátit, nebylo utkání z naší strany sehráno tak špatně jak ukazuje konečný výsledek. Soupeř dokázal své vytvořené šance proměnit, zatímco my nikoliv a byly to šance vyložené. Doplatili jsme na vytvoření většího množství individuálních chyb.

Co vám dnešní zápas napověděl?
Byl to úvodní zápas sezony, který ukázal, že je stále na čem pracovat. Jak už jsem říkal, bylo tam mnoho individuálních chyb, jak ze strany útočníků, tak i obránců. Na které je potřeba se v tréninku zaměřit a snažit se je odstranit.

Co byste měli do konce přípravy ještě vypilovat?
Z prvního zápasu nelze dělat konečné závěry. Přestože jsme prohráli, byli v utkání i kladné poznatky, ne jen ty negativní. Budeme se postupně snažit chyby odstraňovat, tak abychom se zápas od zápasu zlepšovali. Zaměříme se na činnosti obránců i útočníků a jsem přesvědčen, že to v sezoně nebude tak zlé.

Trenér Jihlavy Aleš Totter: Já s kolegou jsme u jihlavské juniorky teď noví. Hledali jsme poctivé hráče, aby hráli aktivně a spolupracovali. Tak my jsme chtěli dnes hrát útočný zápas, což si myslím, že se nám vydařilo, bylo vidět hodně střel a tak je vidět, že to ty naše hráče baví. Sice tam bylo dost chyb a hodně faulů, ale ty chyby a fauly jsme napravili góly. A taky si myslím, že deset gólů, které jsme dali, není náhoda. Jinak jsem nebyl spokojený s obranou. Bylo tam špatné přebírání hráčů a nedůraz. Spokojený jsem naopak byl s koncovkou a líbí se mi, že někteří hráči tady chytili střeleckou formu.