První prohra Králů, Klatovy rozhodly v přesilovkách

Písecké hokejisty čekal dnes další zápas tentokrát na ledě klatovských. Ti se dostali hned v úvodu k většímu tlaku, ale branku jim písecký gólman nedopřál. V druhé části se do hry zapojil také Písek, ale ani domácí ani hosté se žádnou akcí neprosadili. Rozhodla poslední třetina, kde Klatovy dostaly početní dvojnásobnou výhodu, kdy vsítily úvodní gól. Na něj navázaly v další přesilovce, to přesně zakončil Vajner.
Příprava A-tým 22/23, 3. kolo, út 16.8.2022, Zimní stadion Klatovy
Klatovy
2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 50. Ženíšek (Matoušek, Vajner), 58. Vajner (Matoušek, Kvasnička). Rozhodčí: Kosnar – Sýkora, Rubáš. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0.
Klatovy: Kolář (Mečl) – Zich, Brtník, Houdek, Vajner, Balák, Kovářík. Pánek – Čech, J. Roubal, Kolář, Morawetz, Kosnar, Beníšek, Matoušek, D. Roubal, Kvasnička, Ženíšek.
Písek: Novák (Kadlec) – Košař, Dvořák, Dudáček, Novák, Turek, Kurfüst – Bednařík, Koupal, Březina, Hraholski, Volf, Macháček, Anderle, Holar, Brož.

Do úvodní části vstoupili lépe domácí, kteří měli více ze hry, ale Nováka nedokázali překonat. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen hostující brankář za zdržování hry, ale Klatovy se do dobré pozice ke střelbě nedostaly a přečíslení nezužitkovaly.

Ve třicáté minutě se do dvou gólových situací dostaly Klatovy, ale Novák je dokázal vychytat. Šest minut před koncem druhé třetiny Písek dotlačil kotouč za Koláře, ale hlavní sudí gól neuznal. V 36. minutě bylo nařízeno trestné střílení na klec Králů. Toho se ujal Josef Roubal, ale muže v masce nedokázal překonat.

Na začátku posledního dějství se tři minuty po zahájení mohli radovat klatovští, ale Novák pohotovým zákrokem zmařil šanci na vedoucí branku. V čase 49:25 se po dvojnásobné přesilové hře prosadili klatovští, když se nad beton přesně trefil Ženíšek po přihrávce Matouška. O pět minut později mohlo přijít vyrovnání, ale Kolář podržel svůj tým proti Volfovi. Necelé tři minuty před koncem dostal Dudáček menší trest a soupeř pět na čtyři využil úpravou skóre na 2:0 trefou Vajnera.