První prověrka extraligového dorostu!

Písecký dorost, který po loňské veleúspěšné sezóně postoupil do nejvyšší soutěže, přijel jako první soupeř otestovat Chomutov. Od minulé sezóny značně obměněné mužstvo se zatím pouze sehrává, i tak ale Severočeši odjíždějí se šesti brankami na svém kontě. Nedělejme ale předčasné závěry, byl to pouze první z řady přípravných zápasu a co více, ti praví soupeři teprve čekají. Až během sezóny budeme moci mluvit o slabinách a přednostech našich dorostenců. Pro milovníky statistik uveďme, že prvním střelcem letošních přípravných zápasů se stal Stanislav Pešta. A pro pořádek, novým kapitánem byl jmenován obránce podílející se na loňském úspěchu Jan Švácha.
Přípravné zápasy dorostu v létě, přát., ne 1.8.2004
Chomutov
6:2
3:0, 1:0, 2:2
Branky Písku: 5. Pešta (Kašpar), 14. Fořt (Gába), 14. Bican (Pešta), 37. Jiřík Ondřej, 45. Jiřík Karel (Jiřík Ondřej), 49. Petele (Kovář Jan)
Písek: Kovář Jakub (31. Čunát) – Kašpar, Maršík, Švácha, Mazanec, Hašek, Petele, Šimoník, Kovář Tomáš – Kouba, Pešta, Bican – Jiřík Karel, Jiřík Ondřej, Moucha – Habart, Kovář Jan, Macháček – Fořt, Gába, Silbernágl
Už v páté minutě využili domácí přesilovou hru, když Maršíkova přízemní střela minula bránu, načež puk doklouzal až na druhou stranu útočného pásma, kde čekal obránce Kašpar, který si posléze poradil s bránícím útočníkem a Peštovi nabídl odkrytou klec. Druhý zásah vybojoval u zadního mantinelu Gába pro Fořta, který z hranice brankoviště prostřelil chomutovského golmana. Ihned po vhazování se Písečtí dostali do útočného pásma, kde Pešta posunul na Bicana. Ten objel bránu a zasunul k tyči – 3:0.

Hned vzápětí měl dvě veliké šance Moucha. Nejprve po průniku Karla Jiříka, to mu ale hostující brankář výborně zabránil skórovat, a podruhé při dalším střídání, kdy se proháčkoval před bránu, položil si strážce brankoviště, ale trefil tyč. Závěr třetiny patřil Pavlu Koubovi, který dojel nahozený kotouč a jeho střelu příklepem zastavil golmanův semafor.

Ve druhém dějství byly podstatné pouze dvě události. Při první se do samostatného nájezdu dostal po Kašparově přihrávce opět Moucha, ale kličku nezvládl a trefil jen připravenou lapačku. Druhá byla gólová a zasloužil se o to Ondřej Jiřík, který se po sérii střel domácích hráčů dostal ke kotouči a nehlídán zavěsil.

Uběhlo 21 vteřin po druhé přestávce a střídající gólman Čunát musel proti akci hostí vytáhnout předpisový skluz. Na druhé straně byl posléze úspěšný Karel Jiřík, když si po vyhraném buly v podání svého bratra Ondřeje našel kotouč a střelou zápěstím jej poslal do sítě. Oba sourozenci spolu ještě navíc ve 48. minutě rozhodili chomutovskou obranu, ovšem Karel nakonec trefil jen boční síť namísto nekryté brány. Šestý gól na sebe ale nenechal dlouho čekat. Maličký Jan Kovář napřáhl, jeho střela se odrazila na opačnou stranu útočného pásma a tam ji v pádu za brankovou čáru usměrnil najíždějící Petele. V závěru ještě stačili hosté dvěma pohlednými brankami korigovat, čímž vyvrcholila série chyb domácí obrany.