První útok porazil Kolín

Po prohře v Hradci Králové si písečtí nesměli dovolit prohrát s zatím druhým Kolínem, pokud se chtějí dostat v tabulce před něj. Povedlo se. Po vyrovnané první třetině vyhráli domácí jasně část druhou a ve třetí náskok udrželi. Do černého se trefili třikrát Holec, dvakrát Gajovský a jednou Ondrejec, všichni členové prvního útoku, kteří zařídili i obě branky v pátečním duelu. Oproti předchozímu střetu s Kolínem, se zlepšila písecká obrana a navíc se dařilo i střelecky.
Liga dorostu, 21. kolo, ne 30.11.2003
Kolín
6:2
1:0, 3:1, 2:1
Branky: 16., 41. a 60. Holec (Gajovský, Ondrejec), 34. a 36. Gajovský (2x Holec), 39. Ondrejec (Klas) – 38. Milek (Pospíšil), 53. Jankovský (Kunášek) Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Petele, Parýzek, od 48. navíc Všetečka – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Suchan – Jiřík, Pešta, Bican
(zapisoval Marek Habart) - Perfektní fyzickou hru hostí pocítil už v osmé minutě Jan Petele, když se po střetu s Kunáškem jen těžko zvedal na nohy. Během utkání dostali ještě co proto Holec s Gajovským. "Káně" ani nedohrál závěr zápasu. Techničtější stránku hry ale předváděli domácí. V 11. minutě střílel Pangrác po samostatném průniku a tentýž hráč zakončoval Holcovu povedenou akci, ale brankář Křivánek byl na místě. Za okamžik se Miroslav Holec poprvé zapsal do střelecké listiny. Gajovský objel bránu, vystřelil a jeho parťák z útoku poslal dorážkou Písek do vedení.

Začátkem druhé třetiny se na osamoceného Maršíka řítili Kunášek s Jankovským, který vystřelil a první jmenovaný naštěstí netrefil Kovářem vyražený puk ideálně. Poté se dvakrát předvedl Miroslav Holec. Nejprve neuspěl po Gajovského zadovce, následně ujel hostující obraně a Křivánek jen se štěstím chytil jeho střelu do lapačky. Ve 25. minutě pronikal po levém křídle Pangrác, přenechal Suchanovi a ten rychlou střelou označkoval horní tyč.

Při přesilové hře domácích pět na tři pálil od modré čáry Petele a za chvíli se utrhlo duo Holec – Gajovský. Rychlonohý střelec na sebe natáhl obránce a předložil Nikolovi Gajovskému, který se nemýlil. Ve 35. minutě zblokoval Suchan Mrázovu střelu a vyslal Křepelku. Po jeho pasu Pangrác jen těsně minul pravý horní roh klece. Uběhla jedna minuta a aktéři předchozí gólové situace si úlohy zopakovali. Holec si udělal dobrý den ze tří bránících hráčů a přihrávkou přes čtvrtého nabídl Gajovskému prázdnou bránu. Snížení obstaral po nedorozumění domácí obrany Milek, když zužitkoval přiklepnutí Pospíšila zpoza brány. Do konce dějství ale Píseckým tříbrankové vedení navrátil Petr Ondrejec. Ranou švihem mezi betony vyhnal Křivánka na střídačku.

Jeho náhradník Dvořák se ani pořádně nerozchytal a kapituloval. Hned po úvodním buly třetí části uvolnil dokonalou nahrávkou přes střední pásmo Ondrejec Miroslava Holce, který nedal nové tváři v hostující bráně šanci. Vzápětí se podobná situace opakovala, ale Holec rychlými kličkami zmátl Dvořáka i sebe a nedokázal zasunout. Trestem byl gól kolínského Jankovského, který nehlídán dorážel Kunáškovu střelu. V 53. minutě znovu ulétl Holec, ale neproměnil. Při následující akci hostí vychytal Kovář semaforem Pospíšila a nedovolil uspět tečujícímu Fedoročkovi po střele Plumáčka. Krátce před koncem byl vyloučen Pangrác. Puku se ale v obranném pásmu zmocnil tryskáč Holec. Přebruslil vše, co mu stálo v cestě a v čase 59:58 završil hattrick povedenou ranou zápěstím. Kolínští jedou domů s nepořízenou a navíc ztratili před Pískem bodový náskok.