První zápas vyzněl lépe pro medvědy

První kolo 2. ligy zavedlo písecké hokejisty na sever Čech do Děčína. Výsledkově zvládli zápas lépe domácí, kteří se před polovinou zápasu dostali do vedení 2:0. Snížení Tomáše Hollara vykřesalo Králům naději, kterou však hosté zmařili v závěrečném dějství dvěma trefami.
2. LIGA - sk. ZÁPAD, 1. kolo, st 18.9.2024
HC Děčín
IHC Králové Písek
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 16. Vl. Brož (Písařík, Nezbeda), 25. Hora, 47. Písařík (Meisel, Jursa), 58. D. Tůma (Nezbeda, Vl. Brož) – 30. Hollar (Pouzar, Janda). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Bertlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305.
HC Děčín: Lavinger (Čermák) – Vl. Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Hora, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Przybyla, Barva, Dej – P. Hruška
IHC Králové Písek: Korytar (R. Kříž) – Hanus, Radoš, Seidl, Čížek, Turek, Janda, Čančura - Matiášek, Volf, Šulek, Bárta, Pechlát, Marcilis, Pitel, Kříž, Matašovský, Hollar, Pouzar, Kusak

Na první vážnější příležitost si diváci počkali do osmé minuty, kdy z pravého kruhu nebezpečně vypálil děčínský Josef Barva, hostující brankář však tvrdý projektil zlikvidoval. Hosté se o chvíli později také přihlásili o slovo, jmenovitě Jaroslav Pouzar, jenž byl zcela osamocen před děčínskou klecí, ale proti němu se vyznamenal Lukáš Lavinger. V čase 15:14 padl první gól zápasu. Početní výhodu Medvědů využil Vladimír Brož, který hned po buly ukořistil puk, namířil si to směrem k bráně a neomylně pověsil kotouč pod víko – 1:0. Odpovědět mohl Richard Pitel, jenže tváří v tvář Lavingerovi neuspěl.

Písek byl na začátku druhého dějství aktivnějším týmem, ale ani jednu z možností nevyužil. Ti, kdo se prosadili, byli opět Medvědi, a to ve 25. minutě. Střela Matěje Hory od modré byla tečována a prošla až za záda brankáře – 2:0. V polovině zápasu se také hosté dočkali své první branky v sezóně, když Tomáš Hollar propálil z pravého kruhu Lukáše Lavingera – 2:1. O chvíli později mohl vyrovnat při přečíslení dva na jednoho Václav Pechlát, avšak na poslední chvíli zasáhl obránce Matěj Hora a zmařil píseckou šanci. Ani následná dvojnásobná přesilovka hostům ke skórování nepomohla. V předposlední minutě byli diváci svědky dvou samostatných úniků, nejprve nedal branku Michal Kusak a po něm neuspěl ani David Tůma.

V poslední třetině Grizzly definitivně rozhodli o své výhře. Nejprve se v čase 46:07 radoval ze svého premiérového zásahu v děčínském dresu Pavel Písařík, jenž uklidil vyraženou ránu Lukáše Meisela za záda brankáře – 3:1. Konečnou podobu skóre dal v přesilovce David Tůma, který bombou po přihrávce Tomáše Nezbedy málem protrhl síť – 4:1.