Ráz zápasu v Příbrami udala nepovedená první třetina

První přípravný duel jasně ovládla Příbram. Králové propadli v první třetině a zaostávali hlavně v důrazu, což zkušený soupeř trestal. Od druhého dějství už mladý tým Králů dokázal srovnávat s kvalitním soupeřem krok a dostával se do šancí. Při zakončení ale chyběla potřebná kvalita. Jediný střelecký úspěch Písku si připsal útočník Tomáš Hollar. Písek prohrál 7:1.
Příprava A-týmu 23/24, 1. kolo, čt 10.8.2023
HC Příbram
IHC Králové Písek
7:1
Branky a nahrávky: 1. Vinš, 8. Patzelt, 10. Pětník, 17. Gengel, 20. Josefus (Duchan), 29. Josefus, 56. Hasman (Mašík, Havlín) – 54. Hollar. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
HC Příbram: Tichon (Šorf) – Zdeněk, Jelínek, Vinš, Havelka, Patzelt, Havlín – Kafka, Pětník, Gengel – Chlouba, Josefus, Hasman – Duchan, Kolda, Mašík – Pinkas, Furch
IHC Králové Písek: Kříž (29. Svoboda) – Šilhán, Hanus, Vajner, Radoš, Hail, Pavlát, Turek, Kurfürst – Matiášek, Koupal, Brož, Gracholskij, Picka, Chocholoušek, Kolář, Hollar, Ženíšek, Novotný, Andrle, Rod ml.

Písečtí Králové sehráli úvodní zápas herní přípravy na novou sezonu na ledě Příbrami. Loňský čtvrtfinalista kvalitním výkonem cvičil mladý písecký tým v důrazu a jednoduchosti. Úvodní dějství mělo na ukazateli skóre výsledek 5:0, což dávalo tušit, že s píseckými šancemi na výhru už to nebude úplně slavné.

Od druhé třetiny svěřenci trenéra Jana Trummera přidali na důrazu a zkušenější hosty donutili k řadě chyb. Na rozdíl od domácích ale Jihočeši okénka v obraně soupeře nedokázali potrestat. Baníkovci jeden gól přidali a po dvou třetinách to bylo 6:0.

I za tohoto stavu neúnavně svůj tým podporovala skupina píseckých fanoušků, která v hlasitosti na tribuně porazila kotel domácích fans. Alespoň čestným úspěchem jí dal drobný důvod k radosti útočník Tomáš Hollar, když jedinou trefou Písku korigoval stav. Skóre pak domácí ještě pečetili na 7:1.

Druhý přípravný duel sehrají Králové 24.8. doma s rezervou týmu Red Bull Salzburg, který hraje Alpskou ligu.

Jan Trummer, trenér Písku: "Na lavičce dospělých to pro mě byla první těžká premiéra. Nepředstavoval jsem si, že tu dostaneme sedm gólů. Nechytili jsme začátek, kluci si mysleli, že to půjde samo, ale bez bruslení to nejde. Příbram má silný tým a několik let drží kostru, kterou jen doplňuje. Náš tým je hrozně mladý, bylo to pro nás první přípravné utkání, které nám ukázalo, na čem máme pracovat. Kvůli jedné takové porážce se určitě nesložíme, budeme pracovat dál. Doposud jsme měli hrubou přípravu, teď už do ní budeme zapojovat systémové věci, které by se měly projevit v dalším přípravném utkání."