S Hradcem ani napodruhé

Od zápasu doposud prvního Hradce se třetím Pískem se očekával pohledný hokej. A opravdu bylo co sledovat. Před, na dorostenecké poměry, početným hledištěm se odehrávalo zajímavé utkání plné šancí, hlavně píseckých. Hostující střelci ovšem naráželi na jistého Biegla v domácí brance a prosadili se jen Miroslav Holec a Petr Ondrejec, oba po přihrávkách Nikoly Gajovského zpoza branky. Domácí protlačili puk do sítě třikrát a i když nebyli lepším týmem, zvítězili. V píseckém dresu se, s dvanáctkou na zádech, představila nová posila útočných řad Stanislav Pešta.
Liga dorostu, 20. kolo, pá 28.11.2003
Hradec Králové
3:2
2:1, 0:1, 1:0
Branky a přihrávky: 5. Šejnoha (Bárta), 15. Filip (Janoušek), 47. Řehák (Daňo) – 17. Holec (Gajovský), 37. Ondrejec (Gajovský) Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Petele, Parýzek – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Milec (33. Habart) – Jiřík, Pešta, Bican
Po nekonečné cestě autobusem ucpanou Prahou nastoupili písečtí dorostenci na Hradecký led bez rozcvičky. Jediní, na kom nebyla únava znát, byli členové prvního útoku. Holec s Gajovským a Ondrejcem létali po ledě a notně zavářeli domácí obraně. Ve třetí minutě pálil Gajovský po Holcově pasu, následně při akci dva na jednoho volil raději přihrávku na svého spoluhráče namísto střely. Červené světlo se nerozsvítilo, a tak padla první branka do písecké klece. Čas 4:16 a střelcem byl obránce Jan Šejnoha, který nepokrytý zakončil Bártovu akci střelou do protipohybu Jakuba Kováře.

Za okamžik chyboval při vyvážení puku z vlastní třetiny Jakub Bican. Kotouč si od něj vypůjčil Šejnoha a jeho rána se otřela o brankovou konstrukci. Další hrozbou byl nájezd dvojice Šimoníček – Řehák na osamoceného Michala Klase, který ale pokus zastavil. Na opačné straně hřiště poslal Jankovský střelu na teč do brankoviště, kde ji usměrnil Gajovský, bohužel jen do náruče připraveného Biegla.

V čase 14:31, když na trestné lavici pykal Jan Švácha za faul na Bártu, využil přesilovku Petr Filip. Karel Křepelka ho nechal dorážet tak dlouho, až se mu podařilo puk protlačit mezi Kovářovou bruslí a tyčí za brankovou čáru. Odpověděl Miroslav Holec. Nikola Gajovský mu ze své kanceláře za bránou poslal kotouč a “Kolec“ si Biegla vychutnal bekhendem pod víko. Vzápětí mohl přidat druhou branku, ale nedokázal dorazit Ondrejcovu střelu. Tečku za třetinou udělal Jan Šejnoha, který zachytil Šváchovu nepřesnou rozehrávku a trefil tyč.

Ve 28. minutě, při našem oslabení, vyslal Švácha najetého Pangráce, který volil kličku do bekhendu a neuspěl v tutové šanci. Za pět minut schytal František Milec ránu od Šejnohy a otřesen už v zápase nepokračoval. Pomstil ho vyrovnávajícím gólem Petr Ondrejec. Gajovský přihrával před bránu, kde kotouč zachytil jeden z domácích obránců. Než se ale stačil vzpamatovat, urazil mu jej Ondrejec z hole a překvapil Biegla - 2:2! Své spoluhráče podržel Jakub Kovář ve 42. minutě když zastavil Šimoníčkův výlet do útočného pásma. Za minutu skončil Holcův slibný pokus mimo tyče. Tempo se stupňovalo a nikdo nechtěl udělat chybu. Každý věděl, že jediný gól rozhodne o výsledku.

Byli to bohužel hosté, kdo chyboval. Ondřej Řehák nachytal Kováře nenápadnou střelou, která se se štěstím prodrala mezi golmanovým tělem a pravou tyčí a skončila za jeho zády. Zvýšit mohli Hradečtí za okamžik, ale učebnicově jejich nájezd zastavil Švácha, který zanedlouho ještě povedeně pálil z levého kruhu. Trenéři posléze stáhli hru na dvě formace. Do druhé se namísto Habarta postavil ke Křepelkovi a Pangrácovi debutant Pešta. Písecké pokusy se střídaly jako na běžícím páse. Střela následovala střelu, ale štěstěna si asi vzala dovolenou, protože Biegla se překonat nepodařilo. Gajovský, Pešta, Holec, Pangrác i Ondrejec si na něm vylámali zuby. Při písecké power-play ještě střílel Klas a Pangrác s Holcem tečovali, ale za několik sekund už závěrečná siréna oznámila konec snažení. Dobojováno. Jedinou útěchou může být fakt, že Jihočeši byli po 60 minut více než rovnocenným soupeřem zatím suverénímu Hradci.