Salcubrk dal mladým Králům lekci

Ve třetím kole extraligy 9. tříd narazili Králové na silný kalibr. V domácím prostředí vzdorovali síle vyhlášené akademie rakouského Salcburku.
Extaliga 9. tříd, 3. kolo, ne 15.9.2024
IHC Králové Písek
EC Red Bull Salzburg II
1:12
0:3, 0:3, 1:6
Branky a nahrávky: 42. Čužna (Novák, Hodík) – 5. Bertignoll (Križanovič, Kranz), 9. Brandstätter (Funk, Bär), 18. Križanovič (Stamms), 22. Sisik (Gritznig, Bertignoll), 30. Križanovič, 35. Križanovič (Bertignoll), 42. Bertignoll (Križanovič), 45. Bertignoll, 49. Giese, 52. Huber, 56. Stamms (Funk), 60. Gritznig (Huber). Rozhodčí: Martin Šperl — Matouš Dušek, Milan Velíšek.
IHC Králové Písek: A. Tůma (M. Zralý) — M. Dušek, M. Ouředník, J. Peterka, D. Uhlíř, D. Žák, T. Preis, M. Hořínek — D. Řežábek, V. Čužna, A. Bušek, P. Ženíšek, S. Novák, D. Valvoda, J. Maroušek, J. Hodík, F. Kovářík, A. Holan
EC Red Bull Salzburg II: P. Hudritsch (L. Schneider) — A. Marceta, R. Funk, H. Giese, L. Frank, M. Filippitsch — D. Bertignoll, R. Kranz, H. Bär, L. Gritznig, M. Spielmann, L. Križanovič, S. Sisik, R. Latusa, L. Brandstätter, B. Huber, M. Stamms

V nedělním utkání Extraligy 9. tříd si EC Red Bull Salzburg odvezli z Písku vysokou výhru 1:12. Hráči Písku nedokázali čelit ofenzivnímu náporu soupeře, který střílel góly ve všech třetinách. Největší hvězdou zápasu byl David Bertignoll, který si připsal hattrick a dvě asistence. Jediný gól domácích vstřelil ve třetí třetině Vít Čužna.