Šance Písku zhatila druhá třetina

Hodně špatná druhá třetina stála Písek zápas v Příbrami. O prohře 3:6 rozhodla prostřední část, kterou Písek ztratil v poměru 4:1. Za IHC se v zápase trefili Martin Matějček, Jan Sýbek a Lukáš Volf.
Příprava A-tým, 5. kolo, st 1.9.2021, Zimní stadion Příbram
Příbram
6:3
1:1, 4:1, 1:1
Příbram: Šorf (Jiroušek) - Kutlák, Hlaváček, Straka, Saňa, Malý, Jelínek, Zdeněk - Rohlík, Josefus, Panna, Tlačil, Pinkas, Chlouba, Seniv, Sirotek, Tejral, Kolouch, Furch
Písek: Kříž (Buchta) - Dosek, Bílek, Dudáček, Turek, Hanus, Novák, Tampier - Sýbek, Čížek, Šuhaj, Matějček, Volf, Bednařík, Karbulka, Januška, Matějka, Novotný.

Utkání na ledě příbramského Baníku začali Písečtí vlastně celkem slušně. Od začátku se hrál vyrovnaný hokej a Králové se dostali do vedení. Skvělý pas pře branku proměnil v úvodní gól Martin Matějček. V 11. minutě domácí srovnali zásluha Tlačila.

Pak ale přišla třetina hrůzy. Písek vytvořil obrovské množství nevynucených chyb a ztrát, zkušeným borcům Příbrami nabídl až příliš velký počet šancí. Středočeši nepohrdli a díky trefám Josefuse a Panny odskočili na 3:1. Písek snížil zásluhou Jana Sýbka, který to vzal v přečíslení na sebe s propálil domácího gólmana. Záhy ale další chyby Králů potrestali Chlouba a Furch.

Ve třetím dějství se hra znovu vyrovnala, ale bylo jasné, že hosté to budou mít se smazáváním manka hodně těžké. Naději vykřesal snížením na 5:3 Lukáš Volf, který se dostal sám před brankáře. Boj o další snížení ale zastavil domácí Josefus trefou v 55. minutě.