Se Žďárem vyšel Písek střelecky naprázdno. Plameny zaslouženě slaví

Hokejisté Žďáru nad Sázavou vybojovali v Písku zaslouženě tři body. Písecké hokejisty může nejvíc mrzet mdlý výkon z prvního dějství, kdy hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Písečtí hráči pak svůj výkon zlepšili a snažili se hrát aktivně, v zakončení jim ale chyběl klid anebo čelili jistým zákrokům brankáře Slámy. Jihočeši doma vyšli poprvé v sezóně gólově naprázdno.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 15. kolo, so 14.11.2015, ZS Písek
Žďár nad Sázavou
0:4
0:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Beneš (Kovářů, Střecha L.), 12. Kunstmüller, 31. Vítek (Střecha T.), 59. Štěpánek (Kovářů). Rozhodčí: Valenta – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Průběh utkání: 0:4.
Písek: Gába – Procházka, Jirků, Hanus, Pavlíček, Škopek, Koutenský, Hřebíček – Urbanec, Vlček, Sýbek, Růžička, Slavík, Bernad, Ferebauer, Novák, Suchan, Ciboch
Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Beneš, Pleva, Střecha L., Rašner, Smejkal, Vítek M. – Bureš, Štěpánek, Kovářů, Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Vítek D., Gregar, Střecha T.

Hned od začátku utkání předváděli lepší hokej hosté. Po celou třetinu měli jasnou herní převahu, kterou proměnili v dva góly, čímž ze svého pohledu zahájili zápas velmi dobře. Skóre se otevřelo po vyloučení píseckého kapitána Pavla Procházky, když se hosté dostali do své druhé přesilovky. V 9. minutě Libor Střecha v rámci přesilovkové kombinace nahrál do rohu Ondřeji Kovářů, který hned poslal kotouč před bránu Petru Benešovi, jemuž zbývalo jen přesně dostat puk do brány, což se mu povedlo – 0:1. Pouhé dvě minuty poté Písku nedopřálo štěstí a hosté zvýšili náskok na 0:2, když brankář Gába odehrával puk za bránou a zrovna v tu chvíli se mu nešťastnou náhodou zlomila hůl. Luboš Kunstmüller okamžitě využil vzniklé situace a vstřelil gól do prázdné branky. V polovině první třetiny tak Žďár získal dvougólové vedení a nadále měl hru pod kontrolou. Písek se ojediněle pokoušel o protiútoky, ale ty nepřinesly žádné výsledky.

Ve druhé třetině tlak hostů mírně oslábl a domácí naopak získali větší jistotu, což ale stejně nestačilo k vyrovnání nebo alespoň snížení skóre. Ba naopak přesně v polovině zápasu hosté dokonce zvýšili náskok. V 31. minutě padl celkem kuriózní a nečekaný gól. David Vítek z velmi ostrého úhlu z první vypálil odražený puk směrem na píseckou bránu, asistoval mu Tomáš Střecha – 0:3. Písku se navzdory všem snahám u brány příliš nedařilo a na tabuli pořád svítila nula.

Ani v závěrečném dějství domácí neztratili kuráž a herně se dostali mírně před hosty. Slámova branka ale byla pořád začarovaná a puk do ní zásadně nešel. Do výborných šancí těsně před bránu se dostávali Sýbek, Ciboch a Slavík, ovšem ani jednomu se nepovedlo stav utkání změnit. Do konce utkání Písečtí vyvinuli poměrně vysoký tlak na hosty, ale brankář Sláma je skvěle podržel. 2 minuty před koncem třetiny po vyloučení Martina Gregara Písek zkusil přesilovku 6 proti 4, což se nakonec obrátilo proti němu. Ondřej Kovářů získal puk a nahrál Petru Štěpánkovi, který ho poslal přes celé hřiště do prázdné brány a zatloukl poslední hřebík v zápase.

Písek tak domácí publikum příliš nepotěšil body ani jediným gólem, což bylo do jisté míry podmíněno absenci herního štěstí, které se snad na písecké hokejisty usměje v dalších zápasech.

Karel Slabý, trenér Písku: Měli jsme strašný nástup. První třetina byla hrozná a bylo tam z naší strany všechno špatně. Soupeř hrál chytře a trestal nás tak, jak jsme si to zasloužili. Měli jsme i smůlu, když brankář Gába zlomil hokejku při odehrání puku a dostali jsme gól do prázdné branky. To nám taky moc nepomohlo. Třetí gól byla zřejmě asi také jeho chyba. V Řisutech chytal výborně, ale dneska nám moc nepomohl. My jsme mu v poli ale taky moc nepomohli. Od druhé třetiny jsme se zlepšili dopředu, ale neměli jsme klid na hokejkách. Jejich gólman nás vychytal. Nemáme v týmu nějakého bombarďáka, který by to dokázal trefit od modré čáry.

Martin Sobotka, trenér Žďáru: Získali jsme tři body, které jsme chtěli uhrát. Věděli jsme se, že jedeme do silného Písku. Dali jsme první gól, pak po chybě gólmana druhý a to nás uklidnilo. Nedopustili jsme se zase výpadku ve druhé třetině, kdy nás soupeř zatlačil a mohl dát kontaktní gól. Pak by asi ten zápas vypadal jinak. Dělali jsme moc zbytečných faulů, ale zaplať pánbůh nás podržel výborným výkonem gólman Sláma.