Se skloněnou hlavou a výčitkami svědomí…

Perfektní první, odevzdaná druhá a nevýrazná třetí třetina. Ztracené vedení 1:4. Zklamání. Tak by se dalo heslovitě popsat utkání píseckých dorostenců v Havlíčkově Brodě. Domácí šli do vedení trefou Pitráčka z přesilovky, za okamžik ale srovnal František Milec a v témže střídání otočil skóre Jan Švácha. Do konce dějství přidali ještě úspěchy Holec se Samkem a zdálo se být rozhodnuto. Nestalo se tak. Ve druhé třetině domácí snížili a v závěrečné třemi brankami rozhodli o svém zaslouženém vítězství. Zápas byl plný vyložených šancí. Utkání ze střídačky sledoval pravděpodobný nástupce Václava Šrámka na trenérském postu Miroslav Šperl. Písečtí se museli obejít bez Karla Křepelky, kterého trápila záda.
Liga dorostu, 10. kolo, ne 19.10.2003
Havl. Brod
5:4
1:4, 1:0, 3:0
Branky: 7. a 41. Pitráček (Vácha, Sýkora, Křišťan), 23. Langhans (Binduš), 50. Křišťan (Pavlík, Pitráček), 58. Nermuť (Křišťan) – 8. Milec (Jiřík), 9. Švácha (Jiřík), 11. Holec (Gajovský, Jankovský), 15. Samek (Milec). Vyloučení: 5:5, navíc Holec (P) 10 minut . Využití: 2:0.
Havl. Brod: Kovář J. – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Kovář T., Parýzek – Holec, Ondrejec, Gajovský – Samek, Milec, Jiřík – Pangrác, Bican, Bíza (41. Šafář)
V šesté minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Petr Ondrejec a příliš se na trestné lavici nezdržel. Mohl pouze sledovat, jak jeho protihráč Pitráček překonává Jakuba Kováře střelou nad beton. Písečtí se ale nenechali rozhodit a za minutu přišla gólová situace na druhém konci kluziště. Václav Samek nahodil kotouč do útočné třetiny, kde ho za bránou vybojoval Karel Jiřík, který posléze přiťukl Františku Milcovi. Ten vybruslil zpoza klece a překvapil domácího brankáře Koubského bekhendovou střelou po ledě. Pro urostlého centra to byla první trefa v letošní sezóně.

V čase 8:10 na modré čáře napřáhl Jan Švácha a puk jím vyslaný skončil v síti nad Koubského lapačkou. Další branku mohli naši přidat hned vzápětí. Holec pálil po křížné Gajovského přihrávce a jeho střela se svezla po brankové konstrukci. Písecký ostrostřelec si ale náladu zpravil hned vzápětí. Už téměř rutinou se u prvního útoku stává brejkový únik s gólovým zakončením jednoho z dvojice Holec – Gajovský po kolmé přihrávce od svého kolegy. Tentokrát přihrával “Káně“ Gajovský a brankáře zesměšnil Miroslav Holec. Po rychlých třech brankách ve své síti se rozhodli havlíčkobrodští trenéři ke změně gólmanů. Nevýrazného Koubského nahradil Koup. Novou tvář v domácí brance přivítal ostrou ranou Martin Pangrác a v 15. minutě jej poprvé a naposledy rozesmutnil Václav Samek. Levý křídelník zavezl po levém mantinelu puk, rychle si ho vyměnil se svým centrem Milcem a překonal Koupa přesnou přízemní střelou.

Zatímco domácím se zřejmě dostalo řádného kázání, v kabině hostí panovala o přestávce dobrá nálada. I přesto trenér Šrámek varoval před podceněním soupeře a své svěřence nabádal k pokračovaní v kvalitním výkonu. Jeho slova nebyla vyslyšena. Domácí hráči značně nabuzeni doslova vlétli do druhé části zápasu a přes deset minut uzavřeli Písecké v jejich třetině. Zásluhou Jakuba Kováře jim uragán střel a gólových šancí přinesl pouze jediný úspěch. Čas 22:37 a náš strážce klece byl překonán Langhansem. Havlíčkobrodští měli dokonce výhodu trestného střílení. To když ve 27. minutě neuhlídal střelce druhé domácí branky Tomáš Maršík a únik svého soka zastavil učebnicovým hákováním. K dorážce se ještě dostal Sýkora, pohotový Kovář mu ale nedal šanci. K exekuci Maršíkova přečinu se do středového kruhu postavil maličký střelec Pitráček. Jakub Kovář mu perfektním vyjetím znemožnil střelbu a pokus o kličku bez problémů zlikvidoval.

Z pevného sevření se dokázal vymanit až ve 31. minutě Gajovský, který posléze předložil Holcovi a ten posunul na Ondrejce. Střední útočník z Českých Budějovic však letos nemůže najít střeleckou formu a tentokrát opět ze slibné pozice přestřelil bránu. Posléze Tomáš Maršík opět neudržel krok s Langhansem a byl z toho nebezpečný závar před Kovářem. Na druhé straně dobře udržel útočné pásmo Michal Klas a Miroslav Holec po jeho střele dorážel z prostoru před brankovištěm. Obrovské šance ještě nevyužili Pitráček ani unikající Sýkora a za hosty Martin Pangrác.

Od třetí části nastoupil do třetího útoku snaživý Adam Šafář a nahradil Jana Bízu. Hned zpočátku ujel Jankovskému s Klasem hbitý Pitráček a prostřelil Kováře mezi betony. Vzápětí nastřelil Václav Samek tyč Koupovy klece. Domácím sebral vyrovnání z hokejky Jakub Kovář zákrokem, za který by v extralize mohl pomýšlet na zlatou helmu. Na trestné lavici se asi hodně zapotil Miroslav Holec, když naprosto osamocený a nehlídaný Křišťan dostal pas přímo na hůl a otevřela se před ním prázdná polovina klece. I přesto, že okamžitě vystřelil, písecký čaroděj v masce se dokázal bleskurychle přemístit a skokem k tyči zastavil kotouč směřující do sítě. Vyrovnání stavu ale stejně přišlo. Martin Pangrác ztratil puk při vyvážení z obranné třetiny. Následovala Pavlíkova střela, do níž šikovně nastavil čepel hole Křišťan a Jakub Kovář nestihl reagovat na změnu směru.

Od 11. minuty posledního dějství přišli hosté o svého kapitána Holce. Za úder pěstí vyfasoval dvě minuty a za nepřiměřené řeči se odebral do šaten. Při přesilové hře docílil Pitráček regulérního gólu. Jeho lehké nahození Jakub Kovář neudržel a puk pod ním doklouzal za brankovou čáru. Protože však rozhodčí zapískal ihned, co se náš gólman dotkl kotouče, nebyla branka uznána. Když se z trestné lavice vracel Martin Pangrác pykající za Holce, převzal ukázkovou přihrávku od Nikoly Gajovského. Dostal se nerušeně k zakončení, ale svou střelu neumístil přesně. Ještě jeden pokus o zvrácení výsledku stojí za zmínku. Tomáš Maršík se podél pravého hrazení dostal za útočnou modrou čáru, jeho povedený golfový úder ale směřoval pouze do domácího brankáře.

V 58. minutě vyloučil rozhodčí za nenápadný faul Jakuba Bicana, což v porovnání se sekerami a hákováním domácích, které zůstávalo po celý zápas bez povšimnutí, působilo směšně. Nicméně stalo se tak a hostující hráče to natolik rozhodilo, že po několika vteřinách Bicanova trestu inkasovali. Křišťanovu střelu Jakub Kovář pouze vyrazil k připravenému Nermuťovi. 5:4! Na tomto stavu nic nezměnila ani závěrečná power-play Píseckých, která jim v součtu s vyloučením Brabce darovala výhodu šesti proti čtyřem.