Senzace! Dorostenci na nájezdy přehráli Liberec!

Starší dorost se konečně dočkal a po nervydrásajících nájezdech bere proti Liberci nakonec dvoubodový zisk. V sobotním utkání to byli Jihočeši, kdo šel na začátku druhé třetiny do vedení, jenže Tygři ve třetí části využili přesilovou hru a bylo vyrovnáno. V dalším průběhu třetí dvacetiminutovky se přelévaly šance z jedné strany na druhou. Nejprve hosté nastřelili tyčku a před samotným koncem třetí části poté mohl rozhodnout Homola, v samostatném průniku ovšem neuspěl a utkání tak dospělo do prodloužení. Ani nastavený čas ale vítěze sobotního klání nenašel a na řadu přišly samostatné nájezdy. Definitivní dělbu bodů učinila až dvanáctá série nájezdů. To se ukázkovou kličkou do bekhendu prosadil Homola, zatímco Hloušek stejně provedeným zakončením uspět nedokázal.
Extraliga staršího dorostu, 18. kolo, so 31.10.2009
Liberec
2:1
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 23. Homolka, 66. Homolka - 44. Morong (Bittner, Urban). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Písek: Lehečka - Jirků, Andrlík, Pícha, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Korous, Radosta, Šoltés, Vejda, Volf, Homola, Homolka
Liberec: Jelínek - Dám, Beránek, Říha, Najman - Hloušek, Bittner, Mikyska, Psota, Kouba, Slivka, Maďar, Urban, Morong, Miškovský.
Na začátku utkání se probojoval do samostatné šance hostující Slivka, ještě než stihl zakončit, fauloval ho Hrubý a Písek šel do čtyřech. Početní převaha přinesla očekávaný závar před píseckou klecí přičemž nebezpečně od modré čáry pálil Dám, jeho ostrý projektil však nezamířil mezi tyče. Liberec se z první přesilovky neradoval, ještě po návratu pátého domácího hráče na led se ale Severočeši nepříjemně dotírali před Lehečkovou brankou. Písek působil od začátku zakřiknutě a v první polovině úvodní části se do útočného pásma nepodíval.

Teprve v desáté minutě Písečtí Jelínka ohrozili. Nejprve sklepnul nebezpečně puk v brankovišti Volf a hned poté ještě pálil z kruhu Radosta, ani jeden hráč Písku ale nedovedl dopravit puk do hostující branky. Šancemi se to hemžilo na obou stranách. V příležitosti Tygrů se objevil Psota, překonat Lehečku z těsné blízkosti se ani jemu nepodařilo a skóre tak zůstávalo i nadále bezbrankové. Ani následující minuty v první třetině změny nepřinesly a k první přestávce tak odešla obě mužstva za stavu 0:0.

Na začátku prostřední části se své úvodní přesilovky v utkání dočkali také Jihočeši. V pěkné šanci se objevil na začátku početní převahy Homola, který byl sám u pravé tyčky, předložený kotouč ve vedoucí branku přetavit nedokázal. Písečtí poprvé udeřili až po návratu pátého libereckého hráče na led. Z bezprostřední blízkosti svým zakončením pokořil Jelínka Homolka a poslal domácí tým do vedení. Písečtí byli po vstřelené brance jako pokropeni živou vodou a přidat další přesnou trefu mohl vzápětí Volf, proti němu ovšem vyšel z celé akce jako úspěšnější hostující brankář.

Hosté se ale nechtěli s nepříznivým stavem smířit a vzápětí si slušně vypadající šanci vypracoval kapitán Morong. Branková příležitost ale zůstala nevyužita, když celou akci zastavil ležící Lehečka. Hosté svého soupeře tlačili do obrany i nadále. Maďar se individuální akcí dostal až do brankoviště domácích, ani on ale nedokázal dopravit puk do písecké branky. Aktivní hosté si doslova vynutili přesilovku. Ta však nebyla využita a pouze vyplnila závěr druhé části. Písečtí tak po čtyřiceti minutách s brankovým náskokem vedli.

Na začátku třetí třetiny šli Písečtí do sníženého počtu a Tygři z početní výhody vytěžili vyrovnávací zásah. Do přihrávce Bittnera puk přesně usměrnil do písecké branky kapitán hostujícího celku Morong. Krátce po obdržené brance se navíc Písek musel opět bránit a hráči Liberce tak dostali v přesilovce možnost k dokonání obratu. Písečtí však byli proti a včele s Lehečkou se dokázali ubránit. V závěru třetí třetiny se šancde přelévali z jedné strany na druhou. Nejprve hosté nastřelili tyčku a před samotným koncem třetí části poté mohl rozhodnout Homola, v samostatném průniku ovšem neuspěl a utkání tak dospělo do prodloužení.

V úvodu prodloužení si zahráli v přesilovce ve čtyřech proti třem Písečtí. Během výhody jednoho hráče Jihočeši nastřelili tyčku, branku se ale Písku vstřelit nepodařilo. Situace se poté obrátily a po návratu Říhy z menšího trestu usedl ke dvěma minutám na druhé straně Homola. Poslední okamžiky prodloužení se tak odehrály před brankou Lehečky, rozhodnout o vítězi se v nastaveném čase ale nikomu nepodařilo. Na řadu přišla dovednostní disciplína, ve které se definitivní vítěz našel až ve dvanácté sérii. To se ukázkovou kličkou do bekhendu prosadil Homolka, zatímco Hloušek stejně provedeným zakončením uspět nedokázal. Písečtí tak porazili na nájezdy celek Bílých Tygrů 2:1.