Senzace byla blízko! Junioři však Salzburg o body neobrali

Po náročném pátečním duelu s Havlíčkovým Brodem čekala na písecké juniory hned v sobotu další náročná zkouška. K řece Otavě přijel obávaný lídr soutěže Salzburg, který do utkání vstupoval jakožto jasný favorit. Písečtí hokejisté se ale nezalekli a se sokem z Rakouska odehráli velmi vyrovnanou partii, ve které svěřenci trenéra Volfa dokonce vedli. Ve třetí periodě ale mužstvo pod značkou Red Bullu třikrát skórovalo a dokráčelo si pro vítězství.
Liga juniorů 22/23, 9. kolo, so 8.10.2022
EC Red Bull Salzburg II
2:5
0:1, 2:1, 0:3
Branky a nahrávky: 21. Cháb (Řehoř), 30. Dubský (Velíšek) – 11. Ziesche (Wurzer, Juric), 35. Bürgelt (Samanski, Baumann), 43. Gruber (Lemke), 45. Mackner (Lemke, Bürgelt), 59. Wurzer (Samanski). Rozhodčí: Kraval – Stacho, Kubas. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:5.
Písek: Jansa (Polhorodnik) – Velíšek, Polák, Dohnal, Čunát – Řehoř, Sabiniok, Sládek, Hlaváček, Šindelář, Dubský, Cháb, Kaiser, Bouška, Pitel (C), Reiser, Mikeska, Lechnýř, Zátopek
EC Red Bull Salzburg II: Lamp (Ankirchner) – Rebernig, Baumann, Lemke, Gruber J., Gruber R., Duller, Kauhanen – Kerbel, Bürgelt (C), Simek, Samanski, Ziesche, Juric, Mackner, Wurzer, Zelenov

Salzburg skóre otevřel již v jedenácté minutě, když se krátce po skončení přesilové hry prosadil Philip Ziesche. Písečtí hráči ale měli v první třetině i příležitosti na vyrovnání. Například když Šindelář našel zcela volného Sládka, který měl před sebou již odkrytou klec. Z čista jasna se ale před letícím pukem zjevil beton brankáře Lampa, který nedovolil změnu stavu. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl zajímavou šanci i Zátopek, který se dostal do přečíslení. Písecký forvard si ale vylámal zuby na skvěle chytajícím brankáři.

Do druhé třetiny vstoupilo mužstvo od řeky Otavy tou správnou nohou. Již po minutě hry totiž bylo vyrovnáno. Řehoř ujel po pravé straně a počkal na reakci bránícího hráče. Následně kotouč procedil na druhou stranu, kde měl napraženo Filip Cháb, jenž kotouč posílal už do odkryté klece. V polovině klání se dostali žluto-modří hokejisté do vedení, když Alois Dubský poslal touš mezi nohy brankáře Salzburgu. O pět minutek později už byl stav opět nerozhodný, neboť kapitán hostů Benedikt Bürgelt vzal celou situaci na sebe a přesně zavěsil.

Ve třetí části mělo mužstvo z Rakouska lehce navrch, o čemž svědčí především dva vstřelené góly ihned v samotném úvodu třetí periody. Nejprve se prosadil Richard Gruber a ihned poté Maximilian Mackner. Jihočeši se ale nevzdali a bojovali až do samotného konce. Závěrečný vabank ale domácím nevyšel a puk do prázdné brány poslal Maximilian Wurzer, který tak pečetil výhru svého týmu.