Skvělé výkony brankářů znamenaly rozdělení bodů

V sedmnáctém kole ligy dorostu se v Písku přestavil celek „B“ mužstva plzeňského Lasselsbergeru. Písečtí mladíci využili dvojnásobnou přesilovou hru a zásluhou Bernada se dostali v sedmé minutě do vedení. Plzeňští však dokázali odpovědět a ve druhé třetině vyrovnal po individuální akci v oslabení Špaček. Velmi dobré výkony předvedli oba brankáři, kteří pouze jedenkrát inkasovali. Plzeňský Will a písecký Pavel Kantor se stali hlavními postavami pátečního utkání a výrazně se podíleli na konečné dělbě bodů. Další utkání čeká písecké dorostence v neděli v Táboře, týden poté v Benátkách. Na domácí scénu se vrátí v pátek 14. prosince, kdy od 19ti hodin přivítají výběr „B“ mužstva pardubického Moelleru.
Diváci: 86.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Růžička M., Durčák, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Kastner, Michálek, Korous, Volf, Šimánko, Růžička J., Vlček, Lejsek, Paukner.
Plzeň B: Will - Straka, Linhart, Karpíšek, Dráždil, Fišer, Herm, Sýkora, Valenta, Mainer, Kolařík, Černý, Němec, Babický, Matějka, Špaček.
V sedmadvacáté vteřině přišlo první přerušení a zároveň vyloučení v utkání – Linhart byl po zákroku vysokou holí potrestán dvěma minutami. Během jednatřiceti vteřin se do přesilovky dostali hosté, když se nepovoleně provinili Lejsek s Růžičkou. Plzeňský Matějka si dobře najížděl na útočnou modrou, nezpracoval ale Karpíškův pas a hra se přesunula před Willa. V páté minutě pronikl Bernad hostující obranou, zastavit jej dokázal až sekáním Linhart, který odešel pykat svůj druhý trest v zápase. Hosté ve čtyřech opět faulovali a ocitli se na třiadevadesát vteřin ve dvojnásobném oslabení. Kodadovy střely od modré dobře využil Durčák, který střelou švihem orazítkoval konstrukci plzeňského brankáře. Nakonec přece jenom přišlo využití – v čase 6:52 poslal písecké mužstvo do vedení Bernad, po přihrávce Homoly. Kiks v domácí obraně hrozil vyrovnáním, Špačka přesvědčivě Kantor zneškodnil lapačkou. Velkou příležitost měl na hokejce také Mainer, ale ani on nenašel na ležícího Kantora recept. Plzeňští přidali na tempu a nebezpečně okupovali okolí domácí branky. Valentu, dotírajícího se před Kantora, zastavil nepovoleně Kučera a hosté měli k dispozici přesilovou hru. Když si hráči Plzně dobře rozehráli přesilovkový vzorec, promáchl Linhart na modré, čímž dovolil domácím hráčům osvobodit se z pásma. Písečtí v plném počtu také pohrozili, Durčákova střela po ledě lízla o levou tyčku Willovy branky.

Druhá třetina začala zakázaným uvolněním za domácí straně. Úvod se více dařil hokejistům Písku, hru v obranném pásmu Plzně uklidnilo až zakázané uvolnění z hole Babického. V nájezdu se objevil před Willem domácí útočník Tobolič, pozorný hostující brankář zajistil puk betonem. Na druhé straně vystřelil z dálky Matějka, jeho pokus ale výškově nestačil k ohrožení Kantorovy branky. Brankář Písku musel zasahoval také proti nájezdu Kolaříka, kterého fauloval po neproměněné příležitosti Kodad. Plzeňští dvouminutovou početní výhodu nevyužili a domácí hráči tak drželi i nadále hubený jednobrankový náskok. Po několikáté se zkoušel protlačit kotouč za Kantorovy záda Matějka, Kantor však také nadále jeho atakům odolával. Hostující Špaček využil chyby v domácí obraně a po úspěšném souboji „jeden na jednoho“ backhandem vyrovnal – 1:1. Vstřelená branka dodala hostům chybějící impuls, který poté vyvolal dva offsidy v řadě. V sedmatřicáté minutě přišel menší trest pro Němce. V domácí přesilovce nahodil Kodad kotouč do třetiny a po Homolově dorážce poskakoval chvíli puk brankovištěm. Nakonec Will neponechal nic náhodě a jako první se zmocnil osamoceného puku. Když se vrátil pátý hostující hráč na led, rozjeli Plzeňští zpoza Willovy branky zajímavou kombinaci, která skončila neproměněnou superšancí Babického a dvouminutovým trestem pro obránce Kodada.

Poslední dvacetiminutovku utkání zahájili Písečtí v oslabení, kdy pokračoval trest z druhé fáze. Aktivní Plzeň držela Jihočechy po celý zbytek trestu v jejich obranné třetině a Kantora zasypala sprška střel, především od modré čáry. Karty se brzy obrátili a kompletní domácí hráči se usadili v obraně plzeňské čtveřice. V přesilovce se obránce Kodad vydal na výlet do útočného pásma, kde jako nůž máslem projel hostujícími hráči. Jediných Plzeňákem, kterému se podařilo píseckého beka zastavit, byl Will, jenž lapačkou podržel jeho střelu z jízdy. Dotírající hráči Písku nenechali Willa rozehrát kotouč, čímž si zajistili vhazování po pravici plzeňského brankáře. Po vyhraném buly předložil Tobolič puk na modrou čáru Kolaříkovi, který poslal svůj projektil směrem na Willa. Střela byla ale tečována a skončila nakonec v ochranné síti za hostující brankou. V devětačtyřicáté minutě přišla další domácí přesilovka, když kapitán plzeňského celku Straka zahákoval v obranném pásmu jednoho z píseckých útočníků. Početní výhoda vrátila více příležitostí na domácí stranu. Písečtí byli aktivnější než soupeř také po přesilovce a několikrát si vynutili vhazování před Willem. Pět minut před koncem se objevila výrazná chyba v písecké rozehrávce, po které musel Kantor úspěšně čelit nájezdu Mainera. Minutu poté vyjížděl Bernad zpoza branku a našel dobře najetého Homolu, který ve stoprocentní šanci neuspěl, když jeho zakončení zázračně vykopnul Will betonem. Na začátku šedesáté minuty si domácí mužstvo vyžádalo oddechový čas. Jednadvacet vteřin před závěrečnou sirénou využili time-outu také Plzeňští, kteří měli před sebou vhazování před Kantorem. Po velmi dobrém výkonu brankářů nakonec skončilo utkání mezi dvěma mužstvy z horní části tabulky remízou.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Nebudu skrývat zklamání, jeden bod je pro nás z tohohle zápasu málo. Chtěli jsme bodovat naplno, ale vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak jsme po posledních pěti minutách byli rádi, že jsme neinkasovali. Bylo to vyrovnané utkání, mrzí mě, že se v poslední době nedokážeme brankově prosadit. Máme dostatek příležitostí, dobře sehrané přesilovky, dobře sehraná založení útoku, ale v konečné fázi se otočí štěstí od nás. Nastřelili jsme dokonce dvě tyčky. Štěstíčko z první čtvrtiny soutěže, kdy jsme vyhrávali zápasy o branku, nám teď trochu chybí. Věřím, že se to změní a bude se nám opět dařit.“