Souboj nováčků vyzněl lépe pro Rebely!

Dorostenci Písku mají za sebou premiéru letošního extraligového ročníku. Po vyrovnané úvodní fázi, kdy Písečtí zásluhou Vlčka dokázali smazat jednobrankový náskok soupeře, se hosté uměli v prostřední části odpoutat od remízového stavu a během čtyř minut odskočili Písku do tříbrankového vedení. V závěrečné dvacetiminutovce se sice za Písecké trefil opět Vlček, ale další průběh zápasu byl už v režii píseckého soupeře, který si po šesti trefách suverénně dokráčel za vítězstvím. Pro svěřence Mazance a Hejla tedy neskončil úvodní duel nejlépe, vylepšit chuť si však mohou hned v sobotu, kdy se od 15 hodin ve s.n.o.p. Aréně představí celek HC VČE Hradec Králové.
Extraliga dorostu, 1. kolo, pá 5.9.2008, Zimní stadion Písek
Havl. Brod
2:6
1:1, 0:3, 1:2
Branky a nahrávky: 14. Vlček (Volf, Hřebíček), 44: Vlček (Korous) - 6. Havel (Honza), 29. Szilva (Zmek, Bancíř), 32. Novák (Ambrož), 33. Pecen (Novák), 54. Novák, 60. Kubát. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175.
Písek: Rauscher - Jáchym, Hřebíček, Hrubý, Schovánek, Andrlík, Turek, Polata, Pecholt, Nykodým, Kloud, Kopec, Vlček, Přibyl, Korous, Marek, Vejda, Růžička, Dupač, Volf, Homola
Havl. Brod: Hamal - Hamal, Bancíř, Ambrož, Borek, Pecen, Richter, Tverďak, Kulhánek, Novák, Matis, Zmek, Szilva, Zdražil, Račanský, Kubát, Doležal, Honza, Burša, Havel, Ondráček, Novák
Úvod utkání přinesl poměrně svižné tempo hry a poprvně se přerušovalo na začátku třetí minuty, kdy písecká akce skončila offsidem. Čtvrtá minuta přinesla první vyloučení v zápasu a za katr se usadil Vejda. Hosté ihned po vhazování zasypali Rauschera kopicí střel, přesilovkového skalpu se ale Havlíčkův Brod nedočkal. Písečtí přežili oslabení, ale pak po lehké střele Havla šli přece jenom hosté do vedení – 0:1. Krátce poté mohli Brodští hráči dokonce zvýšit, konkrétně Szilva, jenž se v deváté minutě ocitl naprosto sám před Rauscherem, gólman Písku ale přečetl včas útočníkovy úmysly a zvýšení dokázal včas zabránit.

V polovině jedenácté minuty se po delší době domácí dostali ze třetiny a postupně si vytvořili slibně vypadající šanci, před tou se však hosté osvobodili vyhozením přes všechny čáry. Ve třinácté minutě vybídli hosté faulem domácí mužstvo do přesilovky a tu Písečtí dokázali přetavit ve vyrovnání – po kombinaci Hřebíček – Volf – Vlček poslední jmenovaný dopravil puk takřka do prázdné branky – 1:1. Následovala další přesilovka Písku, ale tentokrát Jihočeši využít nedokázali. Krátce před první pauzou mohl poslat písecké mužstvo do vedení Korous, klakson ukončující úvodní dvacetiminutovku však přeťal všechny písecké snahy.

Na začátku prostřední části utkání si Schovánek vytvořil megašanci, Hamal ale bravurním zákrokem zneškodnil těžký puk. Písečtí byli v úvodu druhé třetiny lepším týmem na ledě, tlak byl ale zbržděn vyloučením Píseckého Hrubého. Domácí mužstvo se v poklidu bránilo a Havlíčkův Brod se před Rauschera prakticky nedostal. Po chvilce se karty obrátily a poté, co hráli hosté v šesti, měli před sebou Jihočeši další přesilovku. Ta se po pár vteřinách dokonce proměnila ve dvojnásobnou, když dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Kulhánek. V pěti proti třem mohl poslat Písecké do vedení Homola, odkrytou branku se nedovedl správně trefit.

Nedáš – dostaneš, tak přesně to se poté potvrdilo. Dlouhá přesilovka Písku branku nepřinesla a jak byli Brodští kompletní, Szilva, leč bráněný dvěma obránci Písku, vrátil hostům vedení – 1:2. Hosté v jedné z dalších svých akcí těžili z dorážky, ze které se vyklubala jejich třetí branka - z nulového úhlu zakončoval za Rauscherovy záda Erik Novák. Čtvrtý gól hostů na sebe nenechal dlouho čekat a po třiašedesáti vteřinách Pecen zvýšil – 1:4. Necelé dvě minuty před koncem prostřední části Vejda fauloval ve třetině před Rauscherem a po právu byl potrestán dvěma minutami. Hosté v přesilovce nepředvedli nic, co by výrazněji ohrozilo Rauschera, a tak se další změny stavu ve druhé fázi zápasu nekonaly.

V poslední třetině Písečtí po pěkné akci zaznamenali druhou branku, o kterou se po Korousově pasu postaral opět Vlček – 2:4. Jihočeši nabrali po vstřelené brance sebevědomí a také celková úroveň hry se značně pozvedla. Domácí mužstvo v těchto fázích zápasu tlačilo Rebely před jejich brankáře, dostat se na rozdíl branky, to se ale výběru Mazance nedařilo. Všechna snaha Písku o zkorigování byla zastíněna ve čtyřiapadesáté minutě, kdy hostující Erik Novák zaznamenal třetí bod v utkání – 2:5. V závěru pátečního klání ještě podtrhnul brankový účet střelou do prázdné klece Kubát. Písečtí dorostenci podlehli Rebelům 2:6.