Souboj rozhodly až samostatné nájezdy!

Dorostenci Písku v sedmadvacátém kole hokejové extraligy podlehli na svém ledě plzeňskému Lasselsbergeru 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté šli v utkání rychle do vedení a zásluhou Pacandy po půl minutě hry vedli. Jihočeši však dokázali v úvodní třetině dvěma góly překlopit vedení na svoji stranu. Stejným výsledkem skončila také druhá část zápasu a Písečtí tak vedli po čtyřiceti minutách o dva góly. Hráči Plzně ale ve třetí třetině potvrdili roli favorita utkání a po dvou trefách Hrbase bylo ve čtyřiapadesáté minutě vyrovnáno. Stejný hráč hostů se stal posléze hrdinou samostatných nájezdů a v dovednostní disciplíně zajistil pro Plzeň bod navíc.
Extraliga dorostu, 27. kolo, po 8.12.2008, Zimní stadion Písek
Plzeň
4:5sn
2:1, 2:1, 0:2 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 15. Vlček (Homola), 17. Přibyl (Vlček), 30. Přibyl (Andrlík), 39. Radosta - 1. Pacanda (Culek, Erben), 34. Beran (Mrázek), 53. Hrbas (Culek), 54. Hrbas (Špaček), 66. Hrbas. Vyloučení: 3:5, navíc Hřebíček (PIS) - 10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
Písek: Lehečka - Jáchym, Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Marek, Bárta, Radosta, Dupač, Kopec, Volf, Homola, Kloud
Plzeň: Makarovič - Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Houfek, Blumentrit, Mrázek - Pašek, Němec, Mainer, Faschingbauer, Culek, Váchal, Erben, Pour, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger
Do první střely utkání se dostali Písečtí, z rychlého protiútoku šli ale do vedení hráči Plzně – rychlá souhra Culka a Pacandy skočila přesnou trefou druhého jmenovaného k pravé tyči – 0:1. Ihned po vhazování mohli domácí vyrovnat, chybná přišla ale celou akci Písku předčasně ukončila. Hra nahoru – dolu přinesla v zápětí sólový průnik Mainera, útočník Plzně ale po průjezdu celým kluzištěm neměl dostatek sil k výraznějšímu zakončení. V polovině jedenácté minuty zkoušel z rohu překvapit Makaroviče domácí Vlček, gólman Plzně však na střelu dobře viděl a neponechal nic náhodě.

O minutu později mohl vyrovnat skóre utkání Radosta, ani nadvakrát ale v těsné blízkosti Makaroviče nepokořil. Ve čtrnácté minutě mohl na druhé straně vylepšit náskok Lasselsbergeru Hájek, hlavní rozhodčí ale jeho akci předčasně ukončil pro postavení hráče v brankovišti. V čase 14:41 přišlo vyrovnání – Vlček po sólovém průniku přesně zakončil k pravé tyčce a zaznamenal tak první gól svého týmu – 1:1. Písečtí nabrali vyrovnávací brankou sebevědomí a Radostův průnik hostující obranou si vyžádal faul Berana. Početní převaha Písku skončila druhým gólem domácích – písecký kapitán Přibyl se natlačil do brankoviště a střelou pod ruku poslal svůj tým krátce před koncem první části do vedení – 2:1.

Na začátku prostřední části si obě mužstva vytvořila slibnou šanci. Nejprve Váchalovu střelu z jízdy vychytal Lehečka, stejně si počínal jeho oponent Makarovič, který si poradil s tvrdým pokusem Kopce. V šesté minutě druhé třetiny zahrozil v domácí obraně Blumentrit, který se pěknou individuální akcí proháčkoval až před Lehečku, s jeho blafákem si ale gólman Písku poradil. Hra na ledě, především pak u mantinelů přitvrdila. To dobře poznal hostující Culek, jehož tvrdě atakoval Homola. V polovině utkání přišlo z domácí strany zvýšení – Andrlík vyslal pěknou přihrávkou do nájezdu Přibyla, jenž přesnou střelou pod horná tyčkou nedal Makarovičovi šanci – 3:1.

Ve dvaatřicáté minutě se poprvé vylučovalo na straně Písku, přičemž usedl k menšímu trestu Bárta. Přesilovka Lasselsbergeru se po osmadvaceti vteřinách proměnila ve dvojnásobnou. Toho hosté dokázali patřičně využít a po šikovné teči Mrázka Plzeňští snížili – 3:2. Hosté byli po vstřelené brance aktivnějším celkem na ledě, urputný tlak byl ale zbrzděn faulem Mainera. V přesilovce si Písečtí vyprodukovali závar před Makarovičem, čtvrtá branka však nakonec padla až po návratu pátého hráče Plzně na led – před plzeňskou klecí se nejlépe zorientoval Radosta a vrátil píseckému celku dvojbrankové vedení – 4:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se provinil faulem Erben a hosté tak šli do oslabení. V něm hráči Písku zasypali Makaroviče kopicí střel, ani jedna si ale nenašla cestu do branky. V šestačtyřicáté minutě měl na hokejce tutovku Radosta, jeho pokus o vstřelení druhé branky ale skončil na pravé tyči gólmana Lasselsbergeru. Aktivní hosté ve třiapadesáté minutě vstřelili kontaktní branku, která vyplynula z obrovského tlaku, přičemž za záda Lehečky nasměroval puk Hrbas – 4:3. Stejný hráč se činil také o minutu později a zaznamenal Plzni vyrovnání – 4:4.

Stejný stav utkání zůstal také po šedesáti minutách a na řadu tak přišlo prodloužení. Při něm tempo hry rapidně opadlo a ani jeden z gólmanů nebyl ve větší permanenci. O jedině pozdvižení se postaral ve čtvrté minutě nastaveného času domácí Přibyl, po pěkně provedené stahovačce ale pálil těsně mimo Makarovičovu klec. O osudu pondělního utkání nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Dvě série přinesly po brance na každé straně. V té zbývající se domácí Vlček netrefil a Hrbas perfektně provedenou kličkou zajistil druhý bod pro Plzeň.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Zase se potvrdil pro nás již tradiční průběh utkání, kdy dokážeme hrát s favoritem vyrovnané střetnutí, ale v závěru to neudržíme. Tam soupeř svojí dovedností vstřelil dvě branky. Nicméně mužstvo odpracovalo dobrý výkon. Je vidět, že hráči dobře pracují a posun výkonnosti se dostavuje.“