Starší dorost nestačil na Jihlavu

Starší dorost dnes odehrál další zápas, tentokrát do Písku zamířili hráči Dukly Jihlavy. První vzájemný zápas skončil výsledkem 2:5 pro Duklu. Bohužel pro Písek se historie opakovala a stejným výsledkem jako v sedmém kole prohráli hráči od řeky Otavy na svém ledě. První třetinu ovládli hosté, kteří se trefili hned čtyřikrát, skóre otevřel Brychta, za tři minuty přidal druhou branku Štěpán. Do konce třetiny přidali dvě branky Tobola a druhou trefu zaznamenal Brychta. Druhá část byla podstatně lepší a domácí ji vyhráli 2:0 zásluhou Homoly a Andrlíka. Ovšem poslední slovo měli hosté, skóre uzavřel tři minuty před koncem zápasu Prokš.
Extraliga staršího dorostu, 21. kolo, st 28.10.2009
Jihlava
2:5
0:4, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 25. Homola (Radosta, Volf), 37. Andrlík (Doubek) - 4. Brychta (Prokš), 7. Štěpán (Kret), 15. Tobola (Přidal), 18. Brychta (Matějka, Prokš), 57. Prokš (Matějka). Vyloučení: 11:11. Využití: 1:1. Diváci: 85. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Písek: Lehečka, Doubek - Jirků, Andrlík, Pícha, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Paukner, Scholtz, Korous, Radosta, Šoltés, Dupač, Hanus, Vejda, Homola, Volf, Homolka.
Jihlava: Rittich - Brychta, Zadražil, Martínek, Hlaveš, Kříž, Šťastný, Čurilla, Tobola, Plch - Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Brabec, Vlček, Zídek, Kret, Pilař, Přidal.
Martin Huťťan - Hned ze začátku měli písečtí hokejisté obrovskou šanci, kdy se dva hráči objevili v úniku dvou na jednoho, jenže tvrdou střelu vychytal hostující gólman David Rittich. Následně se Písek dostal do oslabení a Jihlava přesilovkový tlak využila po gólu Jakuba Brychty. V dalším průběhu utkání měla Dukla obrovský tlak a v osmé minutě to už bylo 0:2 po přesné trefě Jana Štěpána. Písečtí si také zahráli přesilovku a v té první se dostak do samotného úniku Václav Korous, který ale přestřelil. Nadále si Jihlava opět vytvořila tlak i díky píseckým oslabením a již zvyšovala skóre na 0:3 ve svůj prospěch. Po několika dalších vyloučení dostal Písek možnost odjet nájezd po faulu hostů. David Homola bohužel neuspěl na výborně chytajícím gólmanovi Davidu Rittichovi. Hned na to se uplatnilo pravidlo "nedáš, dostaneš" protože stav utkání na 0:4 zvýšil po krásné kličce Jakub Brychta.

Začátek druhé třetiny vzali do rukou rozhodčí a dost se pískaly fauly na obou stranách. Písek hrál chvíli v oslabení pěti proti třem, ale to přežili a následně za Písek snižoval stav utkání Daniel Homola po přihrávce Libora Jirků. Pak se ale dostal písecký dorost pod obrvoský tlak a Dukla měla tři gólové šance. Všechny ale skončili na hrudi píseckého gólmana Davida Doubka. Následovalo dalších pár vyloučení na obou stranách a písečtí dokázali jednu z přesilovek zužitkovat po krásné individuáln akci Jana Andrlíka. Stav utkní po dvou třetinách byl 2:4.

Ve třetí třetině toho nebylo moc k vidění, protože se stále vylučovalo. Písek měl ale v páté minutě obrvoskou šanci, kdy dostal již druhou šanci nájezdu. Boužel pro písecký dorost Radka Volfa při bekendovém blafáku vychytal hostující brankář. Do konce už toho moc nebylo a za zmínku stojí snad jen gól Jihlavy, který určil vítěze.