Starší dorost podlehl Jihlavě

Ve sváteční den pokračovala extraliga staršího dorostu svým dalším kolem a písecký tým zamířil na jihlavský led. Po bezbrankové úvodní části Jihočeši nezvládli prostřední třetinu, ve které si Dukla vyprodukovala tříbrankové vedení. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla ještě po jedné trefě na obou stranách. Nejprve zvyšoval náskok Dukly Brychta, necelé čtyři minuty před třetí sirénou pak připravil Šťastného o čisté konto obránce Marek Hrubý. Další utkání odehraje písecký tým v pátek, kdy se u Otavy střetne s dalším týmem z Vysočiny. Zápas s Havlíčkovým Brodem začíná v 19 hodin.
Extraliga staršího dorostu, 28. kolo, út 17.11.2009
Jihlava
4:1
0:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 27. Pěška (Přidal, Plch), 29. Přidal (Zadražil, Pěška), 35. Prokš (Brychta, Šťastný Ja.), 50. Matějka (Čurilla, Prokš) - 57. Hrubý (Radosta, Jirků). Rozhodčí: Skoupý - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Jihlava: Šťastný Ji. - Čurilla, Hlaveš, Zadražil, Tobola, Martínek, Musil, Šťastný Ja., Kříž - Brychta, Matějka, Prokš - Přidal, Pěška, Plch - Štěpán, Zídek, Kret - Svobodník, Vlček, Pilař
Písek: Doubek - Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Turek, Kubec, Kafka, Lejsek, Hrubý - Paukner, Korous, Radosta, Dupač, Hanus, Vejda, Homola, Homolka

Jihlavští dorostenci si vytvořili už od úvodních vteřin zápasu optickou převahu, proti dobře bránícímu a zodpovědně hrajícímu Písku se ale dlouho nemohli prosadit. První velkou šanci měli paradoxně hosté, ale Radosta nedokázal v polovině první třetiny proměnit nařízené trestné střílení. Domácí gólman Šťastný jeho střelu vyrazil ramenem.

Hosté hráli velice disciplinovaně a poprvé se nechali vyloučit až ve 27. minutě. Dukla však přesilovku rychle využila a branka Ondřeje Pěšky domácí hokejisty nastartovala. Za další dvě minuty se prosadil Patrik Přidal, jenž se trefil podobně jako jeho parťák z útoku – z mezikruží švihem k tyči. Ve 35. minutě přidal další jihlavskou branku Marek Prokš, který dorazil bekhendem za záda Doubka střelu Brychty.

V polovině třetí části zvyšoval už na 4:0 Filip Matějka, který tečoval střelu Čurilly a Doubkovi propadl nešťastně kotouč do sítě. Už se zdálo, že jihlavští hokejisté dohrají zápas s nulou vzadu, když dostal Písek výhodu přesilové hry a v 57. minutě Marek Hrubý z dorážky překazil Šťastnému čisté konto.

Pavel Hejl, asistent trenéra Písku: „První třetina byla docela vyrovnaná, ale nedokázali jsme dát gól ani z trestného střílení, ve druhé třetině jsme pak dostali dva zbytečné rychlé góly a bylo rozhodnuto. Sice jsme dodržovali disciplínu, ale pak přišlo jedno hloupé vyloučení a hned z toho byl gól. Domácí využili každé naší maličké chybičky a zaslouženě vyhráli.“

Luboš Sláma, trenér Jihlavy: „V zápase s posledním mančaftem šlo o povinné body, a to nás ze začátku trochu svazovalo. V první třetině kluci chtěli hrát na góly, na body, nikdo nepomáhal, vždycky tam byl jeden proti dvěma třem hráčům soupeře. Ani obránci nepomohli v útoku. O přestávce jsme v kabině nadávali, řekli jsme, že nepracujeme jako tým a hra se výrazně zlepšila. Třetí třetinu jsme chtěli hrát na nulu, ale dostali jsme zbytečný gól po chybné rozehrávce. Mohli jsme dát i více gólu, ale Písku zachytal výborně gólman. Ale jsme rádi za vítězství 4:1, teď nás čekají dva těžké zápasy venku.“