Starší dorost v přípravě porazil Meteor

P í s e k - Starší dorost se ve čtvrtek v rámci letní přípravy utkal s mužstvem Meteor Třemošná. Připomeňme si, že písečtí hokejisté před nedávnem tomuto soupeři v Třemošné podlehli a tento zápas pro ně tedy byl odvetou, kterou domácí zvládli výborně.
Starší dorost - příprava , přát., čt 13.8.2015
Třemošná
3:1
0:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 21. Pejša, 45. Marek (Vostarek), 46 Vostarek - 17. Krystl (Erhart). Rozhodčí: Šperl - Oudes, Venclík. Vyloučení: 10:5. Průběh utkání: O:1, 1:1, 3:1.
Písek: Kříž - Kozák, Kukla, Kopenec, Chval, Lang, Rohal - Šebesta, Strnad, Pejša, Marek, Vostarek, Koc, Teluch, Řehoř, Polanský.
Třemošná: Sedláček - Šmíd, Vondrák, Krásný, Jícha, Sedlák, Korelus, Erhart, Krystl, Markov, Šibra, Soukup, Petrlík, Jakubec, Mužík, Helus, Reitspies, Beneš, Šíma.

Obě mužstva nastoupila do zápasu spíše opatrně a nějakou dobu se rozkoukávala. První gól padl až v 17. minutě, a to do písecké brány. Erhartovu střelu dorazil za záda Kříže David Krystl a tak jako první změnil stav utkání - 0:1.

Písek ale nenechal diváky dlouho čekat na odpověď a hned v úvodu druhého dějství již v 21. minutě Daniel Pejša dost kuriózním nahozením i s pomocí zaváhání Sedláčka vyrovnal na 1:1. Další góly sice v druhé třetině nepadly, ale hra se patrně zrychlila, což se odrazilo především na četnosti nebezpečných šancí.

Ovšem ve třetí třetině hru na sebe definitivně vzali hráči Písku, přičemž vyniklo duo Vojtěcha Marka a Olivera Vostarka. V 45. minutě Vostárek vyslal Vojtěcha Marka do samostatného úniku a ten svou šanci výborně proměnil - 2:1. Šťastná formace ani nestihla vystřídat a hned v 46. minutě sám Oliver Vostarek suverénně zvýšil na 3:1. Hosté se snažili stav utkání snížit, nicméně domácí si hru pohlídali a skóre se již nezměnilo.

Písecký starší dorost tak porazil vrstevníky z Třemošné 3:1 a oba týmy ukázaly tvrdý a dynamický hokej.

Miroslav Šperl, trenér Písku: "Já bych řekl, že po tom zápase, co jsme prohráli u nich, kluci se dnes zlepšili hlavně v bruslení a ve hře do těla. Tam bych řekl, že to bylo místy až zase moc tvrdý (směje se). Samozřejmě, že nějaké chyby byly, na kterých se ještě bude muset pracovat, ale prosadili jsme se i střelecky a myslím si, že jsme vyhráli po zásluze a byli jsme o kousek lepší."