Start ligy juniorům nevyšel, doma nestačili na Kladno

Pátek 13. září byl datem startu druhé nejvyšší juniorské soutěže. Písečtí Králové doma vyzvali juniorku Kladna. Z výhry se nakonec radovali kladenští Rytíři.
Liga juniorů 24/25, 1. kolo, so 14.9.2024
IHC Králové Písek
Rytíři Kladno
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Muška (Prušák, Denk) – 20. Kulich (Kut, Vishneuski), 22. Rybár (Málek, Šíma), 32. Kut (Vishneuski, Kulich), 60. Vishneuski.
IHC Králové Písek: M. Císař (J. Hnízdil) — D. Matějka, V. Studnička, L. Novák, A. Prušák, J. Lukáš, L. Čunát, M. Velíšek — L. Muška, M. Živnůstka, M. Denk, M. Kozlík, M. Mikeska, J. Zátopek, J. Seidl, D. Postl, J. Kurfürst, R. Jeník, V. Škrdlant
Rytíři Kladno: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, T. Lorenz, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — T. Sém, M. Pěch, P. Šíma, T. Friš Lorber, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Vishneuski, D. Petřík, T. Typolt

Na začátku 1. třetiny využil svoji šanci Lukáš Muška a s asistencí Adama Prušáka a Matěje Denka dostal Písek do vedení. V této třetině hrály oba týmy velmi vyrovnaně, ale i přesto se v poslední minutě Rytířům zásluhou Jakuba Kulicha povedlo stav vyrovnat.

Ve 2. třetině měli kladenští hokejisté navrch. Už na začátku ve druhé minutě se zásluhou Josefa Rybáka dostali do vedení, které o deset minut později potvrdil ještě Jan Kut. I přes to, že písečtí hokejisté pár šancí měli, ani jedna se jim nepodařila využít.

Jako v předešlé třetině tak i v poslední mělo Kladno více šancí než Písek. A když už to vypadalo, že třetí třetina se obejde bez gólu, tak po odvolání píseckého brankáře v poslední minutě branku zasáhl kladenský hokejista Aliaksandr Vishneuski. Zápas tímto skončil 1:4 pro domácí hráče.