Šťastný pátek třináctého

Malinký pražský zimní stadion přivítal písecké dorostence špatným ledem a nulovou atmosférou. Když k tomu přičteme ještě podcenění soupeře, dostaneme výsledek 3:2, který svítil na tabuli po druhé třetině. Po přestávce se ale hosté razantně zvedli a začali opět hrát svoji hru. Brankami Klase (foto), Samka a Ondrejce otočili vývoj utkání a zvítězili. Zbylé dva zásahy si připsali Pangrác s Gajovským.

Liga dorostu, 34. kolo, pá 13.2.2004
Kobra Praha
3:5
2:2, 1:0, 0:3
Branky: 5. a 18. Rouček (Wurm), 39 Wurm - 2. Pangrác (Pešta), 15. Gajovský (Pešta), 45. Klas (Ondrejec), 47. Samek, 59. Ondrejec (Pangrác) Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1
Písek: 1. – 40. minuta: Kovář – Jankovský (9. – 13. Všetečka), Klas, Maršík, Petele, Parýzek, Švácha – Holec (21. Macháček), Ondrejec, Gajovský – Pešta, Milec, Pangrác – Samek, Bican, Binder, od 41. minuty: Kovář – Maršík, Klas, Švácha, Parýzek – Pangrác, Ondrejec, Gajovský – Samek, Bican, Binder
Ze zápasu ještě neuběhla a ni minuta a na Kolingera v domácí kleci se osamocen řítil Petr Ondrejec. Nepovedlo se mu zasunout pod padajícím brankářem, ale za malý okamžik už mezi jeho betony skulinku našel Martin Pangrác po pohotovém přiklepnutí Pešty od zadního mantinelu. Poté se opět pokoušel prosadit “Ondra“. Bekhendem trefil tyčku.

Na začátku páté minuty nastal před píseckou brankou pravý zmatek a jediným, kdo dokázal nalézt kotouč byl skórující Václav Rouček. Při našem oslabení zahrozili výpadem Kohout se skvěle hrajícím Wurmem. Druhý jmenovaný prostřelil Kováře, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyla branka uznána. Na opačné straně měl po akci 3. útoku puk na holi Bican, netrefil ale přesně odkrytou část u levé tyčky a napálil Kolingera do masky. Jakub Kovář vytáhl semafor na Roučka unikajícího Maršíkovi a zastavil i nájezd Čermáka. V modrožlutém dresu zahrozil Pešta z levého kruhu a aktivní Binder z těsné blízkosti. Jinak měli viditelně více ze hry Pražané. Přebruslovali Jihočechy a zarputilou bojovností si vytvářeli větší množství šancí. Paradoxně se prosadili Písečtí, když po vynikající souhře s Peštou využil přesilovou hru Gajovský. Domácí ale nečekali s odpovědí dlouho a za čtyři minuty dorazil Wurmovu dělovku opět Rouček.

Ve 22. minutě nedokázal ležícího gólmana přehodit Milec a po chvíli označkoval Ondrejec další tyč. Při jiné akci se Gajovský s Macháčkem snažili doslova dotlačit puk za brankovou čáru, ale i když “Káně“ už zvedal ruce, změna skóre se nekonala. Další obrovskou šanci spálil Binder po Šváchově přihrávce a tak hosty ztrestal Ronald Wurm. Projel od zadního rohu mezi beky jako mezi kužely do ideální střelecké pozice a “pověsil“ puk pod horní tyčku.

Třetí tutovku promarnil písecký Binder ve 42. minutě, za okamžik už ale vyrovnal svým druhým gólem v sezóně Michal Klas. Ondrejec neúspěšně kličkoval útočným pásmem a kotouč doputoval na modrou čáru k nehlídanému “Bobbymu“, který rychle vystřelil a od změti nohou před brankovištěm se puk odrazil do sítě za Kolingerovými zády. Písečtí se od třetí dvacetiminutovky herně zvedli a vyrovnávající branka na ně zapůsobila jako živá voda. Za dvě minuty obral nejisté domácí obránce Samek a rázem stál s Binderem sám před Kolingerem. Volil střelu a uspěl. 3:4!

Kobra už se nezmohla na nebezpečnější útoky. Na pokus Wurma odpověděl povedeným golfákem Bican a navíc ještě minutu před závěrečnou sirénou definitivně rozhodl Petr Ondrejec. Písecký kapitán dostal křížnou přihrávku od Pangráce, typickým stylem rozpohyboval své mohutné tělo po pravé straně útočného pásma a nekompromisně zavěsil. Konec. Díky razantnímu zlepšení své hry v závěrečné části zvítězili modrožlutí…