Stíhací jízda Králů úspěchem neskončila, Písek padl o jednu branku

Netradičně v pondělí se odehrála dohrávka 33. kola mezi Pískem a Klatovy. Západočeši zvítězili těsně 5:4, avšak v závěrečné desetiminutovce byl Písek nebezpečný a moc nechybělo k vyrovnání. Klatovská defenzíva v čele s brankářem Polívkou úspěšně odolala silnému nátlaku píseckých hokejistů. Jihočeši mají na kontě již třetí prohru v řadě. V utkání se dvakrát prosadil Jakub Čížek. Po dvou gólech má i Vojtěch Šuhaj.
2. liga - skupina Jih, 33. kolo, po 31.1.2022, Písek, Zimní stadion
Klatovy
4:5
1:3, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 19. Čížek (Dosek), 32. Čížek (Turek), 45. Šuhaj (Matějček), 49. Šuhaj (Matějček) – 3. Houfek (Eret, Matoušek), 11. Kosnar (Eret, Kaiser), 15. Eret (Kolda), 23. Uhlík (Houfek, Kolda), 38. Matoušek (Uhlík, Eret). Rozhodčí: Kraval – Gabriel, Gregar. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.
Písek: Kříž (15. – 41. Buchta) – Dudáček, Tampier, Kurfürst, Dosek, Hail, Novák, Turek – Hollar, Čížek, Bednařík, Volf L., Novotný, Hrakholski, Januška, Sýbek (C), Matějček, Brož, Šuhaj, Volf J.
Klatovy: Polívka (31. – 31. Pitel) – Houfek, Moravec, Vajner, Kovářík, Walter, Sysel – Kaiser, Kosnar, Uhlík (A), Kolda, Tulačka (C), Eret, Matoušek, Morawetz, Roubal D., Roubal J.

Již po třech odehraných minutách se hosté dostali do vedení zásluhou Jakuba Houfka, který se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do útoku a úspěšně propálil píseckého brankáře Kříže. Blízko ke gólu byl i Petr Eret, ale jeho střela skončila na pravé tyčce. Klatovy pokračovaly v náporu a Aleš Kosnar se zapsal jakožto druhý hokejista na listinu střelců. O třetí branku Klatov se postaral hbitý útočník Petr Eret, který zůstal zapomenutý za domácím obráncem a dostal se do samostatného úniku a následně poslal puk mezi nohy brankáře Kříže, kterého třetí gól vyhnal z brankoviště. Do branky tak nastoupil jeho mladší kolega Petr Buchta. V závěru úvodní části se povedlo žluto-modrým hokejistům využít přesilovou hru, když se přesně trefil kanonýr Jakub Čížek.

I do druhé třetiny vstoupil celek z Klatov lépe, když opět po třech minutých skóroval. Po vyhraném buly se do kotouče vší silou opřel Jiří Uhlík, za jehož ránou se brankář Buchta pouze ohlédl. Průběh druhé třetiny pozdržel problém hostujícího brankáře Polívky, který na necelou minutu vystřídán . Po návratu Polívky do branky se podruhé v utkání prosadil Jakub Čížek, který objel hostující klec, obešel dva beky a chladnokrevně zavěsil. Po chvilce mohlo být na domácí střídačce opět veselo, když Matějček našel zadovkou Šuhaje v předbrankovém prostoru. Brankář Polívka ale šikovného píseckého forwarda vychytal. Necelé tři minuty před koncem druhé periody Klatovy opět odskočily, když Uhlík poslal kotouč na zcela volného Aleše Matouška, který puk doklepl do odkryté svatyně.

Na počátku závěrečné dvacetiminutovky se do branky domácích vrátil Richard Kříž. Králové se nevzdávali a bojovali, blízko brance byl Hrakholski, který tečoval střelu Tampiera, avšak kotouč se zastavil o okraj betonu brankáře Polívky. O pár minut později to tam domácím ale už padlo! Po vyhraném vhazování se kotouče zmocnil Vojtěch Šuhaj, který překonal klatovského brankáře. Dvanáct minut před koncem to bylo již o jednu branku, když se opět prosadil Vojtěch Šuhaj, který přesně pálil z mezikruží. Následovala výborná hokejová pasáž v podání domácích, kteří dobývali Polívkovu tvrz, avšak marně. Největší šanci měl Januška, který se dostal do drobného úniku, ale na brankáře Polívku recept nenašel. Klatovská defenzíva předvedla v závěru utkání dechberoucí výkon, Klatovy prolomily černou sérii proher a odvezly si všechny tři body.