Tábor jede domů s debaklem

Před zápasem s Táborem panovalo mezi píseckými dorostenci napětí. V žákovských kategoriích podával dnešní soupeř vždy kvalitní výkony a zápasy končívaly divokým skóre, většinou v náš neprospěch. Proto se zpočátku oba soupeři jen vzájemně oťukávali, ale od poloviny první třetiny až do konce utkání byli jasně lepší domácí hokejisté. Táborští mohou být rádi, že si neodvážejí mnohem větší náklad branek, protože tradiční smůla Píseckých v koncovce se projevila i dnes. I tak se ale červené světlo za zády gólmanů Tušila a Šelepy rozsvítilo šestkrát. Skóre otevřel Martin Pangrác, ve druhé třetině o výsledku rozhodli Samek, Gajovský a dvěma brankami Holec a v poslední části už jen po snížení Hraňa upravoval znovu Václav Samek.
Liga dorostu, 13. kolo, pá 31.10.2003
Tábor
6:1
1:0, 4:0, 1:1
Branky: 25. a 27. Holec (Ondrejec, Gajovský), 40. a 55. Samek (Ondrejec, Holec), 15. Pangrác, 33. Gajovský (Jankovský) – 52. Hraňo (Hák) Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0
Písek: J. Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Všetečka, Parýzek – Holec, Ondrejec, Gajovský – Jiřík, Milec, Samek – Pangrác, Křepelka, Bican – od 41. minuty navíc T. Kovář, Šimoník - Šafář, Aleš, Macháček
Ihned v prvním střídání netrefil odkrytou klec Holec. Tentýž hráč za okamžik skóroval, ale napálil puk do sítě takovou rychlostí, že se od kraje horní sítě brány okamžitě odrazil a rozhodčí po malém zaváhání gól neuznal. V 8. minutě znovu zela táborská klec prázdnotou, tentokrát před Františkem Milcem. Avšak „Mejdlo“ zbrkle vystřelil a trefil pouze projíždějícího obránce hostí. Domácí se dočkali až na začátku 15. minuty. Martin Pangrác se ve středním pásmu chopil puku a nepustil jej do chvíle, kdy propálil ukázkovým golfákem brankáře Tušila. Na pravém kruhu napřáhl a kotouč poslal do sítě pod Tušilovým levým betonem. Jednu z mála šancí hostů s přehledem vyřešil Jakub Kovář. V 16. minutě „namazal“ Žižkovi Michal Klas, ale střela táborského obránce nebyla nijak nebezpečná. Několik vteřin před koncem první části se při vlastním oslabení dostali do přečíslení Jiřík se Samkem, ale překombinovali slibný únik.

Třetí minuta druhé třetiny přinesla málo vídané trestné střílení. Při průniku byl Koktanem podražen Miroslav Holec a na exekuci se do středového kruhu postavil vyhlášený technik Nikola Gajovský. Pokoušel se trefit levý horní roh brány ale označkoval pouze spojnici tyčí. Za okamžik se ale mohl se svými spoluhráči radovat z druhého gólu. Petr Ondrejec vyslal střelu a Martin Tušil jen vyrazil k dobře postavenému Holcovi, který nezaváhal. Vzápětí střílel písecký kapitán z téhož místa po Gajovského přihrávce, ale tentokrát neuspěl. Za dvě minuty špatně rozehrál táborský Hložek, pouze na hůl Ondrejce a ten poslal puk před bránu Gajovskému. Následně si všichni členové našeho prvního útoku v klidu vystřelili a do sítě kotouč dopravil znovu Miroslav Holec. Hosté vystřídali gólmany. Místo Tušila se mezi tyče postavil Martin Šelepa.

Druhá třetina se nesla v duchu mnoha slibných šancí na domácí straně. Hosté byli pod neustálým tlakem, ze kterého se nedokázali vymanit. Dalším trestem jim byla branka Nikoly Gajovského. Levý křídelník dostal přihrávku od Pavla Jankovského, prokličkoval se před bránu a přivítal Šelepu v brance střelou k tyči. Několik slibných šancí měl posléze Martin Pangrác, ale žádnou nevyužil. Aby se Jakub Kovář nenudil, rozptýlil ho průnikem hostující Jakub Michálek. Náš gólman ho s klidem vychytal. 11. vteřin před druhou sirénou se zpoza brány vyřítil Václav Samek a poslal Šelepovi pozdrav nad vyrážečku. 5:0.

Od třetí třetiny se na led dostala i čtvrtá řada ve složení Tomáš Kovář, Zdeněk Šimoník, Adam Šafář, Pavel Aleš a Jan Macháček. Rozhodně nepůsobili ztrnulým dojmem a táborskou obranu také provětrali několika pokusy. Ve 44. minutě si nárazem o mantinel přivodil výron kotníku Karel Křepelka a byl nucen odstoupit. Za pět minut jej následoval Martin Pangrác, protože zlámal všechny hokejky, co měl k dispozici. Táborští se v poslední dvacetiminutovce mírně zvedli a při pokusech Pechánka a Peterky se Kovář zapotil. Následně ho překonal po pěkné souhře s Hákem Hraňo a připravil jej o čisté konto. Po neproměněném průniku Gajovského s Holcem se z téměř totožné akce trefil Václav Samek a dal výsledku konečnou podobu.

Po zápase se nám s prvními dojmy svěřil písecký střelec, tahoun a kapitán dorostu Miroslav Holec:

Jak se ti proti Táboru hrálo?
Hrálo se mi dobře. Dobře se mi bruslilo, dostával jsem hodně nahrávek a prostě to dneska šlo.
Měl jsi ohromné množství vyložených šancí, co nám řekneš ke svému notorickému neproměňování?
Co můžu říct. Smůla na hokejce.
Čím myslíš, že to je?
Určitě hokejkama! Jsou špatný! (smích)
Jak se ti hraje s Nikolou Gajovským…?
S Nikolou se hraje parádně, je to dobrá spolupráce.
… a Peťou Ondrejcem?
Ten kdyby dával víc gólů z těch šancí, co mu připravíme, tak by to bylo ještě lepší.