Také druhé utkání tohoto týdnu Písek jen těsně prohrál

Ani druhý domácí zápas v řadě bodový zisk nepřinesl. Písecký tým totálně nezvládl začátek v utkání a v šesté minutě vedla Plzeň již o dvě branky. Domácí brankář Doubek poté střídal a místo v písecké brance zaujal náhradník Tomáš Kafka. Ten si vedl podstatně lépe, třetí trefě Plzně ale v devatenácté minutě zabránit neuměl. Od druhé třetiny šel výkon domácích hráčů nahoru a domácí hokejisté se dvěma góly dostali na rozdíl jedné branky. K vyrovnání ale nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Hry bez brankáře nakonec využili hosté a Vizinger v poslední minutě uzavřel skóre.
Extraliga staršího dorostu, 30. kolo, so 12.12.2009
Plzeň
2:4
0:3, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 34. Vlček, 55. Pícha (Vlček) - 3. Pejchar (Pašek), 6. Váchal (Špaček, Mainer), 19. Váchal (Vizinger), 60. Vizinger (Mainer, Mrázek). Rozhodčí: Mandrysz - Mertl J., Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 25:47. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Písek: Doubek (6. Kafka T.) - Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Turek, Kafka J., Hrubý, Lejsek - Vlček, Paukner, Radosta, Šoltés, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka
Plzeň: Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Špaček, Karpíšek, Kvapil, Mrázek, Blumentrit - Němec, Pitel, Pejchar, Vizinger, Mainer, Váchal, Erben, Noga, Pašek, Pour

Na začátku utkání se dostali před branku soupeře domácí hráči, s lehkým zakončením Vlčka ale Polívka neměl problém. Zato Plzeň hned z první vybídnuté šance udeřila. Pašek přihrál Pejcharovi mezi kruhy a útočník hostujícího celku přesnou ranou k pravé tyčce poslal v polovině třetí minuty svůj tým do vedení. Ani na druhou branku v utkání se nemuselo příliš dlouho čekat. V následné přesilovce se Plzeň totiž podruhé v utkání prosadila. Na konci dobře sehrané přesilovkou akce stál Váchal a propašoval puk do branky. Druhá branka vyhnala Doubka z branky a jeho místo mezi tyčemi zastoupil Tomáš Kafka. Snížit mohl v polovině deváté minuty Volf, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal dopravit puk za Polívkova záda.

Plzeňští byli v úvodní části hodně aktivní a Kafka tak měl v úvodních minutách svého účinkování plné ruce práce. Štiplavou střelou od modré čáry se prezentoval Špaček, ležící gólman Písku však reflexivním zákrokem jeho pokus zneškodnil. Výraznější šance domácích byly k vidění až v patnácté minutě, kdy Jihočeši hráli svou úvodní přesilovku. Po pěkně sehrané akci se zjevil s kotoučem před poloprázdnou brankou Hřebíček, puk nastřelený píseckým útočníkem se ale pouze opřel o tyčku. Naopak hosté necelé dvě minuty před první sirénou opět zvyšovali a prvním pokořitelem náhradníka Kafky se stal Váchal.

Na začátku prostřední části pálil od modré čáry Mrázek, brankář Písku však jeho pokus od modré čáry zneškodnil. Tlak před brankou domácích si plzeňští hokejisté vytvořili v následné přesilovce. Po perfektně sehrané kombinaci se v ideální pozici objevil hostující Noga, svou šanci ale ranou mimo branku Písku nevyužil. Krátce poté si zahrál ve dvojnásobné početní převaze domácí tým a hra se tak přesunula před branku Polívky. Písečtí se několikrát dostali do zakončení, přičemž neblíže vstřelení branky byl Vlček, jeho střelu příklepem ale Polívka efektivním zákrokem lapačkou zastavil.

Na druhé straně musel Kafka zasahovat ve dvaatřicáté minutě. To tvrdě pálil od modré čáry Váchal, jehož projektil se snažil ještě dorazit Vizinger, brankář Písku však odolávat. Písečtí se poprvé dočkali ve třinácté minutě prostřední části. To se samostatnou akcí prezentoval Vlček, který objel hostující branku a ranou k přilehlé tyči snížil. Jakoby písecký tým vstřelenou brankou ožil. Jihočeši totiž krátce poté mohli přidat další trefu, když si z levé strany sjížděl Volf, brankář Polívka ale uměl v důležité chvíli svůj tým podržet. Další změny se v druhé třetině již nekonaly a Písek tak byl před ztečnou dvacetiminutovkou o dvě branky pozadu.

Ve třetí třetině byli aktivnější hokejisté Plzně, kteří v úvodu závěrečné dvacetiminutovky zasypali Kafku sprškou střel. Nejvíce ohrozila branku Písku střela Špačka, ležící brankář domácích ale puk za svá záda nepustil. V čase 54:01 písecký tým snížil. Vlček zatáhl puk po pravé straně, poté přihrál Píchovi mezi kruhy a obránce Písku poslal puk přesně do levého růžku hostující branky. Čas na vyrovnání se rychle krátil a domácí tým v závěrečných chvílích zkoušel hru bez gólmana. Jenže šestice domácích hráčů od útočné pásmo rychle přišla a po Mainerově křížné přihrávce zavezl puk do písecké klece Vizinger. Písek tak podlehl na svém ledě Plzni 2:4.