Trápení pokračuje, starší dorost vysoko podlehl Havlíčkovu Brodu

Dorostenci Písku nedokázali bodovat ani v osmém kole extraligy. Pro domácí utkání s Havlíčkovým Brodem byly rozhodující úvodní minuty. Začátek se píseckému týmu vůbec nevydařil a ve čtvrté minutě Jihočeši prohrávali již o tři branky. V dalším průběhu pátečního utkání měl tým z Vysočiny vedení plně pod kontrolou a z Písku si nakonec odvezl vysokou výhru 7:1. Jedinou přesnou trefu píseckého týmu zaznamenal v pětadvacáté minutě po pěkně provedené individuální akci Tomáš Pich. Další domácí utkání sehraje starší dorost v pondělí v 17:30, kdy ve sváteční den vyzve na svém ledě další klub z Vysočiny – Duklu Jihlavu.
Extraliga staršího dorostu, 8. kolo, pá 25.9.2009
Havl. Brod
1:7
0:3, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 25. Pich (Korous) - 2. Ambrož (Ondráček, Honza), 3. Kubát (Novák), 4. Szilva (Plutnar), 29. Ondráček (Honza), 37. Ondráček (Doležal), 44. Ambrož (Havel, Račanský), 47. Žemlička (Pečen). Rozhodčí: Mandrisz - Šperl, Flégl. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
Písek: Doubek (4. T. Kafka) - Souček, Andrlík, Pícha, Hřebíček, J. Kafka, Lejsek, Bernad - Franěk, Paukner, Scholtz, Homolka, Korous, Pich, Radosta, Šoltés, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola
Havl. Brod: Dolejš (47. Krásný) - Kulhánek, Pavlíček, Bancíř, Ambrož, Plutnar, Pecen, Pichter, Novák, Szilva, Honza, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, Doležal, Kozlík, Novák

Z první střely v utkání se poprvé měnilo skóre – v polovině druhé minuty dostal Ambrož puk na modrou čáru a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Po čtyřiačtyřiceti vteřinách hosté opět zaúřadovali, když se v závaru před píseckou brankou nejlépe zorientoval Kubát a zvýšil náskok svého týmu na dvojbrankový. Pro Jihočechy ale bylo ještě hůře – ve čtvrté minutě totiž přidal další přesný zásah Havlíčkova Brodu Szilva a přinutil tak Doubka ke střídání. Krátce po třetí obdržené brance se dostali do šance také domácí a hned z úvodní příležitosti málem padla branka – Korous se natlačil před branku hostů a brodští obránci taktak dostali puk z brankové čáry.

Konec osmé minuty přinesl první vyloučení v utkání a k menšímu trestu za hákování usedl Volf. Rebel v početní převaze dlouho okupoval píseckou branku, přičemž v největší šanci se objevil Kubát, Kafka ale jeho zakončení reflexivním zákrokem lapačkou zneškodnil. V patnácté minutě se role obrátily, když se sekáním provinil Doležal a v početní výhodě se ocitli Jihočeši. Písek se do vážnějšího ohrožení hostující branky těžko dostával. Jediný, kdo gólmana Havlíčkova Brodu ohrozil, to byl Volf, na jeho střelu ale Dolejš dobře viděl a sevřel kotouč v náruči. Skóre se tak v první třetině již neměnilo a obě dvě mužstva odešla k první přestávce za stavu 0:3.

Na začátku druhé části se objevili v další příležitosti opět hosté. Zblízka zkoušel Kafku překonat Ondráček, domácí brankář ale vyšel z celé akce jako úspěšnější. Na druhé straně šel sám na braku Volf, v samostatné akci byl ale faulován a nařízeno bylo proti hostům trestné střílení. K tomu se postavil stejný hráč Písku, ranou pod lapačku byl ale neúspěšný. V pětadvacáté minutě Písečtí přece jenom snížili. Pich se proháčkoval obranou hostů a svůj průnik ještě lépe zakončil, když usměrnil puk přesně k pravé tyčce. Také hosté o sobě však vzápětí dali vědět. Krátce před polovinou prostřední části využil Ondráček příhry Honzy a polovysokou střelou Kafku překonal.

Hra v prostřední části byla podstatně vyrovnanější než v úvodním dějství, celkové tempo ale narušovala častá vyloučení. Mírně aktivnější byli však i nadále hráči Havlíčkova Brodu, kteří v sedmatřicáté minutě opět měnili skóre. Jakub Doležal mířil ještě do připraveného Kafky, z druhé vlny přijíždějící Ondráček se ale z dorážky nemýlil. V závěru druhé dvacetiminutovky byla k vidění ještě jedna akce hostů, kapitán Zdražil ale na Kafku nevyzrál. V celkovém součtu tak byl tým z Vysočiny úspěšnější i ve druhé třetině a po čtyřiceti minutých u Otavy vedl o lichotivé čtyři góly.

V poslední třetině navíc hostující jízda pokračovala. Ve třiačtyřicáté minutě se svým druhým gólem v utkání blýskl Ambrož, o tři minuty později pak zapsal Žemličku do listiny střelců vlastní gól Jihočechů. Ve svém dalším průběhu přinesla třetí část změnu v havlíčkobrodském brankovišti a Dolejš přenechal své místo v brankovišti Krásnému. Podobně jako druhé dějství, také závěrečnou třetinu vyplňovala častá vyloučení a ve větší části se hrálo v neurovnaném počtu hráčů. V závěru utkání ještě mohli Písečtí Homolou zkorigovat, osamoceného útočníka Písku však Krásný vychytal.

Milan Mazanec, trenér Písku: „V prvních třech minutách rozhodl soupeř o výsledku a pak už to byl jen boj o to, aby utkání neskončilo debaklem. Projevila se absence čtyř hráčů základní sestavy a tréninkové manko dalších tří útočníků, navíc tam spadlo soupeři na co sáhl. Hráči odevzdali svůj výkonnostní standard, včetně mladších dorostenců Bernada a Součka, a výsledek za daných okolností odpovídá."