Tři body nejsou dorostu přány...

Poprvé v pátek se na domácím ledě představili písečtí dorostenci. Přivítali druhý celek tabulky - pražskou Hvězdu. Ta dlouho tahala za kratší konec provazu, Písek jí nadělil v každé třetině po gólu a protože i poctivě bránil, do závěrečných pěti minut vstupoval s dvoubrankovým vedením. Při vyloučení Durčáka a Mečíře však padl první a při power play druhý a vyrovnávací gól hostů. K utkání se vrací trenér Václav Šrámek.
Liga dorostu , 11. kolo, pá 3.11.2006, Zimní stadion Písek
Hvězda Praha
3:3
1:1, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 6. Bernad (Sýbek, Mařík), 37. Jícha (Durčák), 47. Mečíř - 12. Culek (Krpata), 56. Bobek (Strnad), Hrubant (Kouřil).
Rozhodčí: Uřídil - Dvořáková, Bílek.
Vyloučení: 11:8.
Diváci: 47.
Písek: Kantor - Čáp, Tajbl, Mařík, Kroupa, Mečíř, Bernad - Durčák, Miňha, Hudec, Mach, Sýbek, Kortán, Kavlík, Jícha, Kodad, Dvořák, Javůrek, Matlášek.
Hvězda Praha: Knap - Strnad, Abrahám, Svařínek, Bobek, Linha, Hanibal, Knesl, Balcar, Urbančík, Bártů, Culek, Krpasta, Láska, Slaboch, Kouřil, Hrubant, Rada.
Trenér Písku Václav Šrámek :
„Před utkáním bych remízu určitě bral, ale teď musím říct, že nyní ji neberu, protože jsme měli na víc. Nedokážeme se soustředit až do konce a v závěru zápasu děláme školácký chyby...Jsme neukáznění, necháme se zbytečně vylučovat, to odebírá síly. Pořád se můžeme vymlouvat, že nemáme štěstíčko, že jsme mohli dát na 4:1, ale hráči měli za stavu 3:1 pokyn nedostat branku. A místo, aby se drželi na puku, hráli dobře s kotoučem a neopustili soupeře do třetiny, tak přišly dva zbytečný útočný fauly během jednoho střídání. Dostali jsme se do třech a i když jsme bránili výborně, góla jsme nakonec dostali.
Podle mě je to neukázněností hráčů, již nevím, jak jim to mám říct. Je to škoda, protože se nadřou, ale závěr nezvládáme... Přesto jsem s jejich přístupem dnes v celku spokojen. Výkony se celkově zlepšují, dostáváme míň gólů, míříme dobrým směrem, ale jsme naladěni hrozně ofenzivně, tenhle mančaft by chtěl jenom dávat góly a hraje vabank. Na druhou stranu, ani ty nejlepší mančafty tady nevyhrávaj. A kdyby jsme získávali v každém zápase bod, tak jsme uprostřed tabulky, takže stále ještě máme co dohánět.
Když se vrátím k těm nešťastným koncům, tak se na to zaměřujeme, dávám tam speciální pětky, lidi, kteří umí dobře bránit. Ale když jednotlivec udělá chybu, tak se s tím nic nezmůže. Dnes udělal při prvním gólu chybu Čáp, který se tím rozhodil. Třetí gól padl zase po zbytečném zaváhání Durčáka, který měl puk na holi a chtěl jet na prázdnou branku, jenomže neobhodil si obránce a přišel o puk. Durčák je dobrý hráč, který se udrží na puku, ale zkušenosti mu chybí a nepozná, kdy si co může dovolit. A abych nezapomněl, pochválit bych chtěl brankáře, štěstíčko mu moc přáno nebylo, ale zachytal výborně.“