Tři body zůstávají u Otavy! Králové porazili houževnatý Cheb

Nelehký duel čekal na písecké hokejisty. Cheb totiž předvádí důrazný hokej, který doplňuje nebezpečnými brejky. Jinak tomu nebylo ani dnes a Písek musel celých šedesát minut bojovat, i když to při pohledu na skóre nemusí tak vypadat. Cheb se dostal do vedení, avšak poté iniciativu zápasu převzal Písek, který už svého soupeře nepustil ani k vyrovnání. Matiášek se postaral o hattrick. Dva góly má na kontě Koupal. Jednu branku vstřelil Hollar.
2. liga - Západní konference 23/24, 12. kolo, st 1.11.2023
IHC Králové Písek
HC Stadion Cheb
6:3
2:1, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 13. Koupal (Rousek), 17. Matiášek (Rousek, Radoš), 25. Koupal (Rousek), 35. Matiášek, 39. Hollar (Ženíšek), 60. Matiášek – 3. V. Kvasnička (Čejka, Prošek), 34. Prošek (Kořán, Krutina), 50. M. Skuhravý (Karpov, Klíma). Rozhodčí: Šperl – Kubíček, Jurak. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
IHC Králové Písek: Korytar (I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, J. Turek, T. Březina, Šilhán, Pavlát, Kurfürst, Vajner – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – F. Kolář, Ženíšek, Hollar – M. Novotný, Vá. Brož, Zátopek.
HC Stadion Cheb: K. Kolář (41. Kašpar) – Kořán (C), Innanmaa, V. Stejskal, Vápeník, Jonák, Strýček, Karpov – V. Kvasnička, Čejka (A), Prošek – Vašíček, Krutina, M. Švec – Rozhon, V. Skuhravý, Tóth – M. Skuhravý, Klíma.

V úvodu utkání měl ze hry více jednoznačně Cheb, který se zaslouženě dostal ve třetí minutě do vedení, když Vlastimil Kvasnička potrestal nepřesnou rozehrávku Písku. Tempo hry se ale postupně začalo vyrovnávat, což přineslo, že i Písek začal vystrkovat růžky. O vyrovnání se postaral Martin Koupal. Následně Radošovu dělovku vyrazil brankář hostů před sebe, avšak jako první se touše zmocnil Rousek, který poslal puk do brankoviště, kde měl hůl připravenou Jan Matiášek. V závěru úvodní periody hrál Cheb přesilovou hru a tvrdě bušil do písecké defenzívy. Několik střeleckých pokusů ale dokázala obrana či brankář Korytar zlikvidovat.

V prostředním dějství se roztrhl pytel s góly. Cheb hrál v úvodu části přesilovku, avšak překvapivě udeřilo domácí mužstvo, když Koláře skvěle vykoupal Martin Koupal. Ve stejném oslabení mohl Písek skórovat hned dvakrát, avšak Volfova přihrávka na Matiáška nebyla přesná. V další přesilové hře už Cheb nechyboval a částečně odčinil předešlý malér. Útočník Radek Prošek dostal puk za záda brankáře Korytara. Po minutě už ale šel Písek opět do trháku, když přes celé hřiště projel expres Jan Matiášek, který následně propálil chebského gólmana. Minutu a půl před druhou sirénou uštědřil tvrdý úder Chebu Tomáš Hollar.

Cheb se pokusil oživit hru výměnou brankáře, když do hry nastoupil Kašpar. Nový muž v brankovišti ale měl od prvních minut dost práce. Nejprve mu málem vstřelil gól Matiášek, který ale v rozhodující moment promáchl. Krátce na to si ho hezky položil Ženíšek. I jemu ale selhala muška. Deset minut před koncem došlo k dramatizaci, když hosté zásluhou Matěje Skuhravého využili přečíslení dva na jednoho. V závěru to Cheb zkoušel bez brankáře. Tento riskantní tah jim nevyšel a o gól do prázdné klece se postaral Jan Matiášek, který tak podtrhl plodný střelecký večer.