V Ústí jasně dominoval Slovan

V Ústí nad Labem Písek od začátku tahal za kratší konec, zápas končí zaslouženou výhrou favorita. Za Krále se trefil Lukáš Prášek. O osudu zápasu rozhodla první třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. V dalších částech nepolevili a vítězství pohlídali. Ústí vyhrálo 6:1.
2. liga - Západní konference 22/23, 8. kolo, so 15.10.2022
Ústí nad Labem
6:1
3:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Kučera (Trefný, Kordule), 8. Berčík (Rudovský, Roubík), 14. Berčík (Rudovský, Drtina), 30. Roubík (Berčík, Rudovský), 46. Trefný (Kordule, Tůma), 52. Rudovský (Roubík, Drtina) – 47. Prášek (Radoš). Rozhodčí: Marek Domský – Patrik Goltsch, Lukáš Sýkora. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 838.
Ústí nad Labem: Stahl – Drtina, Funk, Trefný, Vodička, Záruba, Vacík, Šefl – Kordule, Kučera, Damašek – Tůma, Berčík, Roubík – Costa, Rudovský, Prošek – Bartoš.
Písek: Kříž – Kurfürst, Novák, Radoš, Hanus, Turek – Macháček, Brož, Hrakholski – Hollar, Andrle, Koupal – Matiášek, Volf, Novotný – Bednařík, Prášek, Pouzar.

První třetina začala opatrně. Ve druhé minutě zápasu byl vyloučen domácí Richard Záruba, ale Písek nedokázal početní výhodu využít. V 7. minutě byl vyloučen hostující hráč a Slovan dokázal početní výhodu rychle využít, Lukáš Kučera dokázal skvěle tečovat střelu Jakuba Trefného – 1:0. V 8. minutě byl opět vyloučen hostují hráč a Slovan využil přesilovku opět velmi rychle. Střelu Jana Rudovského hostující gólman ještě vyrazil, ale na dorážku Martina Berčíka byl již krátký – 2:0. Ve 13. minutě bylo pro hosty ještě hůře, Jan Rudovský naservíroval puk Martinovi Berčíkovi, který trefil odkrytou klec – 3:0. Slovan byl i nadále do konce třetiny velmi aktivní. Největší šanci hostů si vytvořil Lukáš Prášek, ale proti byl David Stahl.

Ve druhé třetině začal Písek aktivně, ale prokázat se nedokázal. Ve 23. minutě se dostal do přečíslení Costa a Bartoš, ale druhý jmenovaný nedokázal správně zakončit. Ve 30. minutě našel krásnou přihrávkou Martin Berčík přes kluziště Jaroslava Roubíka – 4:0. Krátce po polovině zápasu dostal Písek výhodu dvojnásobné přesilovky, která trvala 30 vteřin, ale hosté jí nedokázali využít. Druhá třetina tak skončila 4:0 pro Slovan.

Domácí začali i třetí třetinu velmi aktivně a ve 46. minutě po krásné kombinaci Martina Tůmy, Pavla Korduleho a Jakuba Trefného, který procpal puk skrz betony hostujícího brankáře - 5:0. Písek se dostal ke snížení ve 47. minutě kdy v mezikruží dostal nabito Lukáš Prášek – 5:1. V 50. minutě dostali výhodu dvojnásobné početní výhody a domácí ji tři vteřiny před koncem využili! Jaroslav Roubík nalezl před brankou Jana Rudosvkého, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:1.