V odvetě u Otavy slaví Písek, Klatovům nasázel pět branek

Na zimní stadion v úterním zápase přijely Klatovy. Domácím se podařil dobrý vstup do utkání, kdy si vypracovali vedení o tři góly. V polovině boje se podařilo hostům rychle snížit na rozdíl jediného bodu. V poslední třetině Písek přidal další dva zásahy z hokejky Volfa a tak v odvetě Králové porazili svého soupeře o tři body.
Příprava A-tým 22/23, 4. kolo, út 23.8.2022, Zimní stadion Písek
Klatovy
5:2
1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 19. Hollar (Hrakholski, Bednařík), 22. Březina (Volf), 24. Dvořák (Hanus, Bednařík), 47. Volf (Dudáček, Matiášek), 60. Volf – 28. Šeba (Čech), 31. Matoušek (Kvasnička, Ženíšek). Rozhodčí:Šperl – Mitáš, Poskočil. Vyloučení: 5:3. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.
Písek: Kříž (D. Novák) – Hanus, Dvořák, Bednařík, Hollar, Březina, Dudáček, F. Novák, Macháček, Volf, Matiášek, Turek, Kurfürst, Hraholski, Pouzar, Novotný, Brož, Tampier. Trenér: Tomáš Matušík.
Klatovy: Bočan (Kolář) -Kanta, Zich, Pánek, Vajner "A", Kovařík, Houdek, Balák, Šeba, Čech, Kosnar, Matoušek, Ženíšek "C", Kvasnička, Brtník, Beníšek, Morawetz. Trenér: Michal Straka.

Jihočeši se ujali vedení na konci úvodní části, kdy se trefil Hollar.

V čase 21:18 po Volfovo přihrávce zvýšil k tyči přesnou střelou Březina O další dvě minuty později na 3:0 zvýšil tvrdou ránou Dvořák do horního rohu, který dostal nabito od Hanuse. Králové měli dobře rozehranou hru, ale asi v polovině zápasu začaly zlobit Klatovy. V rozmezí tří minut dokázaly vsítit dvě branky. Nejprve kontaktní bod zaznamenal Šeba, který nedal Křížovi prostor kotouč chytit. Na rozdíl jediného gólu se podařilo hokejistům v bílých dresech snížit po povedené rychlé kombinaci v útočném pásmu, kdy vypálil z první Matoušek a gólman neměl šanci projektil zastavit.

V poslední třetině se prosadili už jen hokejisté z Písku. Ve 47. minutě dokázal Matiášek přebruslit svou rychlostí soupeře a zavezl hru do pásma. Tam přihrál Dudáčkovi, který to poslal na Volfa a ten se k tyči nemýlil. Klatovští zkoušeli ještě hru v šesti, ale půl minuty před koncem upravil na konečných 5:2 druhým zásahem Volf. Domácí tak vrátili porážku soupeři ze 3. kola přípravy.