V souboji lídrů byla písecká juniorka úspěšná!

Po pátečním náročném duelu stála před píseckou juniorkou další těžká výzva, neboť na písecký zimní stadion zavítal Přerov, který o dvacet bodů vede skupinu Východ. Velmi vyrovnané utkání došlo až do prodloužení, ve kterém bylo úspěšné mužstvo od Otavy, které získalo bonusový bod. Pochvalu si zaslouží brankáři na obou barikádách, kteří v důležitých momentech podrželi svůj tým.
Liga juniorů 2021/2022, 25. kolo, ne 12.12.2021, Písek, Zimní stadion
Přerov
4:3p
1:1, 1:2, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 17. Kreuzman (Ryba), 27. Pitel (Kříž, Kouba), 46. Pešek (Kříž, Pitel), 64. Kovařík (Kříž) – 9. Holík (Kolařík), 21. Kleinar (Kolařík, Šilhavý), 22. Hlávka (TS). Rozhodčí: Jílek – Sedláček, Deja. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 84. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Dohnal, Hail, Kulvejt, Dolhý, Kurfürst (C), Kouba – Hála, Pitel, Dubský, Hrakholski, Kreuzman, Ryba, Lechnýř, Hollar (A), Kovařík, Pešek, Kříž
Přerov: Žurek (Hendrych) – Billa, Koblížek, Brázda (A), Pekr, Holík, Kaprál – Kleinar, Šilhavý, Kuchta, Buršík, Hlávka, Hradil, Halík (A), Mašek, Švejda, Kolařík (C)

Už od úvodní minuty se hrálo v plném tempu a oba týmy se postaraly o první šance v utkání. Přerovští hokejisté šli v osmé minutě do vedení, když dělovka od modré v podání Adama Holíka skončila v brance domácích. Blízko k vyrovnávací brance měl Hollar, který mířil do odkryté brány, ale na poslední chvíli zasáhl do kotouče navrátivší obránce, který uhasil požár. Jihočeši se z branky radovali o tři minuty déle, když se Jaroslav Kreuzman vyprostil ze sevření u mantinelu a přesně zamířil do horní části branky. V poslední minutě první třetiny mohl jít Písek do vedení, když se Kříž dostal do samostatného úniku a nasadil Žurkovi bekhendový blafák. Zubr v brance ale zazářil a betonem zastavil puk směřující za brankovou čáru.

Start druhé části se rozhodně nezařadí mezi povedené z pohledu domácích, neboť Zubři během dvou minut dvakrát skórovali. Devatenáct vteřin po úvodním vhazování se prosadil Patrik Klejnar, který obdržel přesnou přihrávku od kapitána Kolaříka. Následně se dostal do úniku Tadeáš Hlávka, který byl faulován a rozhodčí signalizoval trestné střílení. Přerovský útočník se situace nezalekl a Lokajíčka prostřelil. Jihočeská družina se ale nevzdala a využila chybu hostů v útočném pásmu. Přečíslení dva na jednoho se rozhodl Richard Pitel vzít na sebe a udělal dobře, neboť na jeho střelu Žurek nedosáhl. Ve zbytku druhé třetiny již branka nepadla a Přerov odcházel do kabiny s jednobrankovým náskokem.

V důležité třetí třetině padla pouze jedna branka, a to na straně domácích. Kříž se pohyboval v útočném pásmu za brankou a poslal nenápadnou přihrávku na Ondřeje Peška, který z první vystřelil a kotouč projel mezi nohama brankáře Žurka. Po zbytek třetí periody se hrálo ze strany na stranu, ale žádná ze střel již neměla gólové parametry, a tak se po šedesáti odehraných minutách šlo na prodloužení

Prodloužení mohl rozhodnout už po minutě písecký Hollar, který se dostal do samostatného úprku, ale Žurek útočníka domácích přečetl. To ho však nemuselo příliš mrzet, protože Kříž poslal puk do brankoviště, kde se pohyboval Kryštof Kovařík, který uklidil kus černé pryže za brankovou čáru.