Vajgar poražen, junioři opět bodovali doma naplno!

Pětadvacáté kolo ligy juniorů přineslo derby dvou jihočeských rivalů – Písku a Jindřichova Hradce. Skóre utkání otevřel v šesté minutě Slavík a Písečtí se dostali do vedení. O čtyři minuty později zvyšoval Bican a po brance Kalečíka vedli domácí 3:0. Ještě před první přestávkou Vajgar po trefě Schmidta snížil. Po bezbrankové druhé třetině vstřelili Hradečtí šest minut před koncem kontaktní gól, k bodům jim ale nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana. Další utkání čeká písecké juniory již v pátek, kdy od 19ti hodin přivítají na svém ledě celek Příbrami.
Liga juniorů, sk. B, 25. kolo, ne 13.1.2008, Zimní stadion Písek
Jindřichův Hradec
3:2
3:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Slavík (Kupčus, Pešta), 10. Bican (Kalečík), 17. Kalečík (Kouba, Bican).

Rozhodčí: Vřidil - Černý, Šátava.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 95.

Písek: Pošusta - Cirulis, Koloušek, Tajbl, Kupčus, Kalečík, Kovář, Bican, Pešta, Růžička, Slavík, Pankratz, Vácha, Sýbek, Ingriš, Kouba, Kroupa, Jícha, Dobeš.
Jindřichův Hradec: Krásný - Pospíchal, Grochal, Slavík, Kamarád, Širhal, Vondruška, Schmidt, Bendík, Kašpárek, Navrátil, Kamír, Burdian, Körner, Skriner, Vonka.
Na začátku utkání připravila nezamrzlá louže šanci hostům, ti ale nakonec skončili v offsidu. Písecká nepřesná rozehrávka zpoza branky skončila ve druhé minutě zakázaným uvolněním a hra se stěhovala před Pošustu. Domácí mužstvo si vytvořilo slibnou šanci, konkrétně dvojice Vácha – Ingriš, na jejímž konci druhý jmenovaný pálil do hrudi gólmana Krásného. Na začátku čtvrté minuty přišlo první vyloučení v utkání, když se držením provinil Skriner. Písečtí drželi v početní výhodě soupeře ve třetině, k výraznějšímu zakončení se dostali až k závěru trestu, kdy Slavík střelou od modré přesně trefil skulinku mezi Krásného betony – 1:0. V závěru osmé minuty putoval druhý hráč Vajgaru k menšímu trestu a Písečtí měli před sebou další výhodu jednoho hráče v poli. Dvouminutový přesilovkou závar zvýšení nepřinesl, avšak poté, co se vrátil Pospíchal na led, přinutil Bican Krásného ke druhé kapitulaci – 2:0. Vajgar si také uměl připravit příležitost, Navrátil se proháčkoval až před Pošustu, který se šikovně zmocnil kotouče a podržel ho v náruči. V polovině třinácté minuty fauloval Pankratz a hosté hráli přesilovku. Ta se jim příliš nepovedla a po celou dobu měli Písečtí puk pod kontrolou. V čase 16:43 přišla třetí branka utkání – Kalečík dostal od Kouby kotouč na modrou, udělal kličku a střelou švihem rozevlál síť v hostujícím brance. Vajgar dal o sobě vědět až v samotném závěru první části, když dvacet vteřin před odchodem do kabin prostřelil Pošustu Schmidt.

Na začátku druhé třetiny Řůžička přenechal v útočném pásmu puk Koubovi, který bez čekání vypálil, hostující brankář pozorným zákrokem zneškodnil domácí střelce. Poté přišlo vyloučení píseckého Kupčuse a Vajgar hrál opět přesilovou hru. Po minutě hry se počet hráčů na ledě vyrovnal, když Ingriše podržel Kašpárek. Když se vrátil Kupčus na led a Písečtí byli kompletní, vypadalo to před Krásným jako na střelnici a domácí si vynutili další přesilovku, která se po třiceti vteřinách proměnila ve dvojnásobnou. Vajgar oslabení ubránil bez obdržené branky a když byl kompletní, také se dočkal přesilové hry po vyloučení Tajbla. Písečtí hráli ve čtyřech velmi dobře a Pošusta prakticky nemusel zasahovat, navíc si slibnou příležitost vytvořil Slavík, kterému chybělo pouze trochu štěstí v koncovce. V polovině utkání byl potrestán za podražení dvěma minutami písecký Kalečík. Tentokrát se hosté před Pošustu hodně tlačili, píseckého gólmana se jim ale nepodařilo pokořit. Bicanova formace si v útočném pásmu dělala se soupeřovými hráči doslova co chtěla, dlouhou optickou převahu zastavil až gólman hostů Krásný, který zalehl kotouč. V sedmatřicáté minutě fauloval Růžička a Vajgar měl před sebou další výhodu v počtu hráčů na ledě. Hradečtí si vytvořili dobrou příležitost ke skórování, tu zastavil až haškovským zákrokem Pošusta. V závěru druhé třetiny hráli Písečtí, po vyloučení Tajbla, ve čtyřech. Jelikož Vajgar nedokázal přesilovku ve druhé části využít, přesunula se její část do poslední fáze zápasu.

Do třetí třetiny vstupovali Písečtí s dvoubrankovým náskokem a hosté s dohrávající přesilovkou. Situace se brzy změnila a na trestnou lavici usedli hned dva hráči Vajgaru. V této fázi utkání hodně podržel tým Jindřichova Hradce brankář Krásný, jenž se předvedl řadou skvělých zákroků a díky jemu se skóre utkání nemělo. Písečtí mleli svého soupeře i po skončení trestů hostujících hráčů, v koncovce ale nebyli úspěšnější než jednatřicítka v hostující brance. Vyloženou šanci měl na holi Pešta, který si dokonale položil gólmana Vajgaru, proti prázdné hradecké brance si ale vylámal zuby. Když si hosté vytvořili příležitost a početně přečíslili domácí hráče, skončila jejich možnost snížení na modré čáře offsidem. Na začátku dvaapadesáté minuty se opět vylučovalo, když Kalečík držel Vondrušku. Nahození Buriána od modré ztlumil Pošusta v lapačce. V polovině čtyřiapadesáté minuty vycítili hráči Jindřichova Hradce příležitost a Kamír dotlačil puk až za Pošustova záda - 3:2. Pak ale touhu Hradce po vyrovnání zmírnila dvě vyloučení a minutová dvojnásobná přesilovka Písku. Hosté se ubránili a když se vrátil pátý hráč na led, začalo se bojoval o každý centimetr ledu. Osmačtyřicet vteřin před koncem byli vyloučeni písecký obránce Kovář a hradecký útočník Bendík. Hosté si ve stejné vteřině před vhazováním před Pošustou vyžádali oddechový čas. Junioři Písku si již pohlídali závěr utkání a porazili Jindřichův Hradec 3:2.