Vajgar u Otavy vítězně!

KLH Vajgar Jindřichův Hradec směřující do baráže o dorosteneckou extraligu se v Písku nenechal zahanbit a porazil domácí IHC v poměru 3:0. Písečtí nedokázali překonat hostujícího brankáře Krásného ani jednou a bez vstřelených gólů se zkrátka vyhrávat nedá. Přesto nejvíce vířil vajgarskou obranu Tomáš Kroupa, ani tento střelec však na hostujícího gólmana recept nenalezl a zanechal svítící nulu na světelné tabuli. Písecké dorostence nyní čeká poslední ligové utkání - sezonu zakončí v neděli na pražském klužisti v Letňanech s místními letci.
Liga dorostu , 35. kolo, pá 2.3.2007, s.n.o.p. arena Písek
Jindřichův Hradec
0:3
0:0, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: - 25.Schmidt (Bendík), 28.Milotinský (Bendík), 38.Buda (Němec)
Rozhodčí: Zítková - Jílek, Šperl.
Vyloučení: 9:11 + Hejna 10 min. a Tajbl - OK
Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 75.
Písek: Jansons - Čáp, Tajbl, Mečíř, Bernad, Kroupa, Durčák, Miňha, Hach, Hejna, Kortán, Kavlík, Lovčík, Jícha, Růžička, Dvořák, Kučera, Kodad
Jindřichův Hradec: Krásný - Grochal, Čunát, Svobod, Střelec, Prokeš, Jakeš, Jakeš, Dlucoš, Milotinský, Bendík, Schmidt, Míšek, Buda, Němec, Lomský, Mála, Dušek
Hostující mužstvo bylo od první vteřiny velmi bojovné – hned v první minutě pálil z mezikruží Milotinský, jehož střela těsně minula kysnu žlutého muže číslo jedna. Ve třetí minutě našla hlavní rozhodčí Zítková prvního viníka ze strany hostů, kterým byl Schmidt. Písečtí si neužili přesilovku dlouho, o minutu později byl totiž vyloučen Tajbl, jenž si nedovoleně počínal proti Němcovi, a tak se dále pokračovalo ve čtyřech. Méně hráčů na ledě vyhovovalo spíš dorostencům od rybníka Vajgaru, velmi tvrdě od modré střílel kapitán hostů Milotinský, též hostující Bendík, který se proháčkoval až před Jansonse a střelou rozvlnil boční síť. V šanci se dostal až před Jansonse také Mále, ani jeho střela však nespadla do domácí branky, protože autora zastavil hbitý beton domácího brankáře. Z píseckých hráčů byl velmi blízko brance Durčák, který objel kruh před soupeřovou brankou a nebezpečně mířil do horního růžku Krásného branky. Výborný si počínal i Tajbl, jenž v oslabení na modré čáře vypíchl Prokešovi kotouč a doslova projel celé kluziště – jeho střela těsně minula branku hostujícího gólmana. Navíc byl nedovoleně zastaven Jakešem, kterého nekompromisně poslala Zítková na dvě minuty. Ale i v oslabení byl Vajgar velmi aktivní měl hru ve svých otěžích a vybojoval vhazování v útočném pásmu. Písecký Tajbl dvakrát od modré vyzkoušel Krásného, ani jednou však neuspěl. Naopak domácí tým šel opět do čtyřech, odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě si jel Kavlík. Poslední vteřinky první části byly pro písecké hráče velmi krušné, blízko ke vstřelení branky se přiblížil Milotinský.

Druhá fáze utkání patřila od první až do poslední minuty hostům. První branka utkání na sebe nechala čekat necelých pětadvacet minut. V čase 24:29 se v přesilové hře prosazuje dvojice Schmidt a Bendík, kteří důraznou hrou „dostrkali“ kotouč až za píseckého brankáře. Následoval faul hostů a dvouminutové vyloučení pro Jakeše za nedovolené počínání (napadení) proti Durčákovi. Durčák zůstal na ledě a v přesilové hře prověřil střelou z mezikruží pozornost Krásného. Ve vlastním oslabení, po hrubé chybě píseckého obránce, v kombinaci 2 na 1 střílí Bendík a z jeho dorážky, téměř do prázdné branky zakončuje kapitán Milotinský – 0:2. Píseckým hokejistům se při odpočinku Míška a Bendíka na trestné lavici podařilo získat přesilovku pěti proti třem. O sedm vteřin později se ale přesilovka zužuje – na trestnou lavici usedá Jícha za hákování. V jedné šanci píseckých dorostenců poslal do brejku Durčáka Tajbl , Durčákova střela skončila v lapačce hostujícího Krásného. Mírný tlak hostujícího mužstva zastavilo až přerušení sudí Zítkové, reagující na ležícího Kroupu před vajgarskou klecí. Šance domácích rostly – v akci 2 na 1 byl Jícha s Kavlíkem, Kavlíkovu střelu vyrazil Krásný ramenem do rohu kluziště, o minutu později Krásný podržel jedovatou střelu Tajbla od modré. Šance, které si Písečtí vytvořili se však brzy pozastavily kvůli dalšímu zbytečnému trestu – tentokrát se provinil Hach. V oslabení Písku se po individuální akci prosadil Mečíř, kterého Krásný ukázkovým semaforem vychytal... Hosté měli, především v kombináčním hokeji a zakončování svých šancí navrch, a tak přišel pro domácí další trest – v čase 37:19 vyslal přesnou přihrávkou Němec Budu, jenž pohotově zvýšil pod Jansonsovu lapačku. 0:3 V závěru druhé třetiny se Písek dostal do tří a střelec Hejna obdržel desetiminutový trest.

Třetí třetina začala dvojnásobnou přesilovkou hostujícího celku. Od modré nebezpečně střílel nad branku Grochal. Počet hráčů na ledě se úplně otočí – hosté jsou rázem v oslabení ve třech proti pěti a v ranečku mají odložený trest. Písecké mužstvo zavřelo soupeře do jeho třetiny, ani toto velmi dlouhou přesilovku však nedokázal nikdo ze žlutomodrých využít – Vajgar tlak ubránil a když se vrátil do pěti, opět se před píseckou brankou začaly dít věci. Šikovného útočníka Němce musel zastavit až důrazně Kodad. Minuta devátá přinesla vyloučení do konce utkání, které pro píseckého kapitána znamená konec sezóny. Téměř nepřetržitý dvouminutový tlak hostů se zastavil po hvizdu hlavní rozhodčí – v tento moment na ledě ležela trojice úplně vyčerpaných hráčů včetně Jansonse. Písečák, který mohl pohnout s nepříznivým výsledkem byl Kroupa ale i jemu patřičně chybělo v posledním domácím zápase za dorostence potřebné štěstí na překonání výborného brankáře Krásného. Ještě dvě minuty před koncem tento vysoký a rychlý útočník backhandem chtěl smazat nulu z konečného výsledku. Vajgar už si svůj náskok pohlídal a v čele s výborným gólmanem Krásným dokázal v Písku uspět.