Válečníci z Brna se pokoušeli dobýt písecké království, to se jim ale nepovedlo!

K řece Otavě v neděli dorazil další celek z Brna – Warriors. Beznadějně poslední tým druhé skupiny až do samostatného závěru trápil favorita z Písku, ale svěřencům trenéra Volfa se podařilo odrazit válečné tažení Brňanů a zvítězit 4:2. Dvakrát se přesně trefil Yahor Hrakholski. Po jedné brance mají Filip Andrle a Kryštof Kovařík.
Liga juniorů 2021/2022, 37. kolo, ne 13.2.2022, Písek, Zimní stadion
Warriors Brno
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Andrle (Kříž, Hollar), 9. Hrakholski (Dubský, Hála), 34. Kovařík, 60. Hrakholski (Dubský, Hála) – 20. Heinrich (Staněk), 28. Staněk (Heinrich). Rozhodčí: Hacaperka – Deja, Tuháček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Dohnal, Polák, Kulvejt, Kurfürst (C) – Hála, Dubský, Hlaváček, Andrle, Kovařík, Hrakholski, Lechnýř, Pitel, Hollar (A), Kříž, Sochor, Sládek, Mikeska
Warriors Brno: Horák (Barák) – Mlčoch, Vacek, Mahdal, Orsech (A), Brokeš, Milotinský – Staněk, Marčík, Láryš, Stárek, Rašovský (C), Toman, Heinrich

Již po pěti odehraných minutách se domácí střídačka radovala, když skóre otevřel přesnou ranou z levého kruhu Filip Andrle. O pár minut později se podařilo Králům opět udeřit, když Dubský obešel dva protihráče a natlačil se do brankoviště. Jmenovaný hráč následně posunul kotouč na lépe postaveného Yahora Hrakholskiho, jehož střela prošla za brankovou čáru. Warriors ale bojovali a z jejich následně příležitosti mohlo dojít ke snížení stavu. Přečíslení dva na jednoho ale vyřešil zákrok brankáře Vondraše, který si poradil se střelou Rašovského. V poslední minutě první třetiny oslabil svůj tým Hála a Válečnici této příležitosti patřičně využili. Rychlou akci přesně zakončil David Heinrich.

Ve druhé části se podařilo hostům vyrovnat. Tomáš Staněk hbitě projel do útočného pásma a rychlostí blesku objel branku. Brněnský útočník následně rychle zasunul puk za brankovou čáru. Brankář domácích nestihl vůbec zareagovat. Po pár minutách si ale domácí vzali vedení zpět. Kryštof Kovařík vybojoval za Horákovo brankou puk, následně se natlačil před hostující svatyni a přesně zavěsil. Jihomoravané mohli opět vyrovnat, když se Heinrich dostal do úprku, ale brankář Písku mu hokejkou vypíchl kotouč.

V závěrečném dějství byl jasně lepší celek z Brna, který cítil, že může z utkání vytěžit nějaký ten bod. S veškerými příležitostmi si ale brankář Králů Vondraš poradil. Minutu před třetí sirénou se podruhé v utkání prosadil Yahor Hrakholski. Hosté to následně zkoušeli v šesti, ale žádná střela se neshledala s úspěchem.