Vítejte v pekle!

Tak takhle přivítal písecké dorostence mladoboleslavský zimní stadion. Velký transparent se slovy z nadpisu jako by předurčil průběh zápasu. Hosté se nejprve v úvodní třetině chopili vedení zásluhou Pangráce, na začátku druhé třetiny ale Bříška s Tondrem stav otočili. Ne na dlouho. Gajovský a Ondrejec převážili pomyslné váhy na píseckou stranu, ovšem v závěrečném dějství srovnal Bohůnek a svým druhým gólem dal výsledku konečnou “pekelnou“ podobu domácí kapitán Tondr. V píseckém dresu opět nastoupili po zdravotních pauzách střelci Samek a Binder.
Liga dorostu, 22. kolo, pá 5.12.2003
Mladá Boleslav
4:3
0:1, 2:2, 2:0
Branky: 29. a 49. Tondr (Toškov), 22. Bříška (Tondr), 44. Bohůnek (Horsák) – 15. Pangrác, 30. Gajovský (Ondrejec), 23. Ondrejec (Holec) Vyloučení: 3:6, navíc Novotný (MB) a Petele (PI), oba 10 minut Využití: 1:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Petele (jen do 49. minuty) – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Samek, Binder – Jiřík, Bican, Pešta
První vážnější šanci nevyužil Petr Ondrejec, který, jako už mnohokrát, obdržel přesně adresovanou přihrávku od Miroslava Holce a golfovým úderem z voleje napálil puk směrem k bráně, kde připraven čekal brankář Kondula. Domácí mohli skórovat zásluhou Zeithammera. Parýzek ho při naší přesilovce trefil přihrávkou a boleslavský útočník vylétl atakovat píseckou klec. Jeho blafák do bekhendu však Jakub Kovář bez problémů zneškodnil. Martin Zeithammer se ukázal ještě jednou. Protisměrnou kličkou a následným pasem vybídl ke střele Přemysla Bohůnka a za okamžik se sám pokoušel překvapit Kováře střelou z úhlu. Ani jedním pokusem domácí na “Kubího“ nevyzráli.

Prvním, kdo se zapsal do střelecké listiny, byl Martin Pangrác. Zachytil rozehrávku mladoboleslavské obrany a ocitl se tváří v tvář Kondulovi. Podle vlastních slov mířil na lapačku. Puk jím vyslaný se proplazil pod domácím gólmanem do sítě, protože se mu střela nepovedla. Tím lépe pro Písecké. Vedeme! Hned vzápětí mohl zvýšit Pešta. Unikl po pravém křídle, předvedl povedenou kličku a zmatený Kondula se štěstím zastavoval kotouč na brankové čáře. Chvíli před koncem první části ještě vysunul Gajovský přihrávkou o mantinel Holce, který se dostal za bránu a odtud našel dobře postaveného Ondrejce, ten však trefil jen zelenobílého brankáře do hrudi.

Na počátku třetiny s pořadovým číslem dvě, špatně střídali naši beci a Kamil Bříška vyslaný Tondrem překonal Kováře. V čase 28:53 se červené světlo za hostující bránou rozsvítilo znovu. I když Holec s Gajovským dobře napadali, početní výhodu využil Lukáš Tondr. Vyjel z rohu a uspěl ranou švihem do horní části klece. Po buly se utrhl Hloušek a trefil tyčku. Domácí si naštěstí ani nestačili pořádně uvědomit své vedení a srovnal Nikola Gajovský. Sám ještě stál za bránou, ale svou dlouhou hokejkou zasunul puk mezi tyčí a betonem přesouvajícího se Konduly. Ve 31. minutě pálil nepokrytý Václav Samek, ovšem ne příliš šťastně. Jeho bomba směřovala jen do náručí domácího strážce klece.

Druhý obrat utkání zařídil Petr Ondrejec, když ideálně usměrněným příklepem zužitkoval Holcovu nahrávku z rohu. Nedlouho poté ujížděl po pravé straně Binder a tísněn Kadeřábkem křižně přihrál Samkovi, který ale opět jen trefil dobře postaveného Kndulu. Při ponechané výhodě po faulu Karla Jiříka se naší obranou prosmýkl Štěpán Novotný, ale neuspěl. Na důkaz své snahy naštvaně třískl hokejkou o plexisklo a vysloužil si desetiminutový pobyt na trestné lavici. Na závěr třetiny ještě Toškův slibný pokus prosvištěl těsně kolem pravé tyče.

Těsné vedení ztratili písečtí chvíli po druhé přestávce. Přemysl Bohůnek si pohrál se Šváchou a napálil kotouč do břevna, od něhož se odrazil za Kovářova záda. Následně přihrával Pangrác před bránu osamocenému Binderovi, který si ale nestačil přehodit hůl a puk minul. Ve 49. minutě sebral Kovář puk z hokejky ujíždějícímu Tondrovi. Zanedlouho ale domácí kapitán nezaváhal. Po buly v našem obranném pásmu se zmocnil puku a nadvakrát jej poslal nad bezmocného píseckého golmana. Při našem, dvojnásobném oslabení střílel třikrát od modré Mikala, na druhé straně Holec nesklepl před prázdnou klecí vysoký puk. Na závěr se hosté pokusili alespoň srovnat v šesti. Maršík našel najetého Gajovského a po jeho zavezení měli poslední šanci něco s výsledkem udělat Holec s Ondrejcem. Neuspěli a závěrečná siréna oznámila, že je dobojováno. Písek zůstává na třetím místě tabulky a jeho ztráta na první Hradec Králové zůstává nadále relativně vysoká.