Vyrovnaný souboj vyzněl lépe pro hosty z Chomutova

Pateční utkání extraligy staršího dorostu přineslo na píseckém ledě vyrovnané střetnutí domácího celku s Chomutovem. V prvních dvou tetinách byli Chomutovští o jednu branku aktivnější a na konci prostřední části tak svítilo na časomíře průběžné skóre 1:3. Ve třetí části Písek brankou Volfa rychle snížil, necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou však uklidnil hosty čtvrtý gól. Písecký tým můžou mrzet nevyužité přesilovky. Dohromady devět trestů zůstalo bez využití.
Extraliga staršího dorostu, 29. kolo, pá 11.12.2009
Chomutov
2:4
0:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 36. Vejda (Šoltés), 44. Volf (Homola) - 9. Lehnert (Hrabák), 35. Taraška (Klouček), 39. Taraška (Tverďák), 57. Škrdle (Lehnert). Rozhodčí: Němec - Šperl, Flégl. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Písek: Lehečka - Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Korous, Radosta, Šoltés, Vejda, Volf, Homola, Homolka
Chomutov: Matoušek - Kolář, Čížek, Sakaev, Škrdle, Tverďák, Hejna - Hammerbauer, Novák, Lehnert, Navrátil, Taraška, Hradil, Fronk, Klouček, Hrabák, Mazánek

Hned na začátku utkání se ocitl v průniku hostující Klouček, po těsném offsidu skončila jeho akce ale už předčasně na modré čáře. Hosté byli v prvních vteřinách utkání velmi aktivní a o minutu později nebezpečně pálil Fronk, Lehečka byl však při svém prvním zákroku v utkání úspěšný. V polovině páté minuty se šikovně po levé straně proháčkoval Radosta, který se zmocnil kotouče před modrou útočnou, při konečném zakončení byl ale faulován a Písek šel do přesilovky. Při výhodě jednoho hráče se Jihočeši poprvé dostali před hostující klec, k otevření skóre ale nedošlo. Krátce po návratu pátého hostujícího hráče na led se individuální akcí dostal až před branku Chomutova Korous, ani on bezbrankový stav neprolomil.

Po návratu pátého chomutovského hráče na led se situace vyměnily a svou úvodní početní výhodu v utkání si zahráli hosté. Svěřenci trenéra Gudase si vytvořili v písecké třetině klasický přesilovkový vzorec a celé snažení chomutovské pětice nakonec slavilo úspěch. Obránce Hrabák našel křížnou přihrávkou ideálně najetého Lehnerta před brankou a útočník Chomutova polovysokou ranou bez přípravy otevřel skóre. Písečtí byli nejblíže vyrovnání v závěru první části, kdy se sám před Matouškem objevil Vlček, z celé akce ovšem vyšel jako úspěšnější ležící gólman Chomutova.

Na začátku druhé třetiny Písečtí doslova dotlačili puk do hostující branky. Po sporném momentu odešel hlavní rozhodčí Němec na poradu za svými kolegy na čarách, následné rozpažení však znamenalo jasný verdikt. Jestliže ze začátku utkání byl více vidět hostující celek, ve druhé třetině byl nebezpečnější tým od Otavy. Obrovskou šanci si vytvořil domácí Vlček, který projel hostující obranou jako nůž máslem, bekhendovým zakončením ale na Matouška nevyzrál. Nedáš – dostaneš. Tohle ostřílené pravidlo se málem potvrdilo ihned poté, kdy všem ujel hostující Hammerbauer, štiplavou střelu chomutovského útočníka však pozorný Lehečka ramenem vyrazil.

Skóre nabralo na změnách krátce po polovině. Nejprve zvýšili svůj náskok hosté v přesilovce. Při výhodě jednoho hráče na ledě přistrčil Klouček puk Taraškovi a ten ranou po ledě z vrcholu kruhu přidal druhou branku Chomutova. Krátce poté se ozvali také domácí. Vejda si sjel od mantinelu na kruh a povedenou ranou nad vyrážečku nedal Matouškovi šanci. Necelé dvě minuty před druhou přestávkou se ale nakonec ještě jednou radovali hráči Chomutova. Tverďákova střela se odrazila od zadního mantinelu přímo na hůl Tarašky a hostující útočník přesným zakončením pod horní tyčku navrátil hostům dvoubrankový náskok.

V úvodu třetího dějství přišlo snížení domácích. V čase 43:13 našel pěknou přihrávkou Homola před brankou najetého Volfa a ten ranou po ledě poslal puk přesně k pravé tyčce. Stejná formace domácích o sobě mohla dát vědět ještě jednou, když v polovině třetí části přihrával Homola Vlčkovi, tentokrát byl ale úspěšnější hostující gólman. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby navrátil hostům dvojbrankový náskok, při hře ve čtyřech, kapitán Škrdle. Písecký tým v závěru utkání zkoušel ještě hru bez brankáře, další touš už ale Jihočeši za Matouškova záda nepropašovali. Písek tak podlehl doma Chomutovu 2:4.