Vyrovnaný zápas rozštíply dva slepené góly Ocelářů!

Písečtí dorostenci za sebou mají další extraligové utkání. Tak, jako marně před týdnem nedobyli ani jeden ze stadiónů na Vlašsku, také v domácím prostředí se jim v úvodním zápase dvojkola nepodařilo obrat o body Třinec. Přitom Jihočeši nevstoupili do utkání vůbec špatně. Úvodní branku sice vstřelili Oceláři, Písečtí na ni však dokázali zareagovat a zásluhou Přibyla se v polovině zápasu začínalo od začátku. Ještě před druhou pauzou ale odvrátil remizový stav hostující Bumbál a když v poslední třetině padly za Rauscherovy záda dva slepené góly, Jihočeši přestali být rovnocenným soupeřem, přičemž Třinečtí svůj náskok nadále vylepšovali. Další utkání odehrají dorostenci Písku na svém ledě hned v sobotu, kdy do s.n.o.p. Arény zamíří celek Havířova.
Extraliga dorostu, 5. kolo, pá 19.9.2008, Zimní stadion Písek
Třinec
1:6
0:1, 1:1, 0:4
Branky a nahrávky: 27. Přibyl (Vlček, Andrlík) - 8. Uher, 37. Bumbál (Uher), 49. Faksa (Uher), 50. Franek T. (Matuš, Sklenář), 57. Šebek, 59. Číhal (Bumbál) Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Písek: Rauscher - Jáchym, Schovánek, Andrlík, Hřebíček, Turek, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Homola, Růžička
Třinec: Sklenář J. - Szewiieczek, Macháček, Valentík, Pavlík, Sklenář V., Ovčaří, Teper - Faksa, Rapáč, Bazgier, Chvostek, Bumbál, Matuš, Šebek, Labaj, Franek T., Uher, Franek D., Číhal
Hned v samotném začátku utkání, těsně po úvodním vhazování musel Rauscher krýt nebezpečnou střelu Valentíka od modré. To nebylo vše, co první minuta přinesla, vzápětí totiž nepovoleně fauloval Bumbál a Jihočechům se tak naskytla možnost přesilovky. Ta ale nebyla z domácí strany nejpovedenější a kádr vedený Mazancem a Hejlem se do první střely dostal až po návratu Bumbála na led. Hřebíček se zkoušel individuálně prosadit po levé straně, jeho ostrý pokus ale dokázal Sklenář vytěsnit ramenem. V polovině šesté minuty mohl otevřít skóre utkání Kopec, přes ležícího Sklenáře se ale nedokázal prosadit. Stejný hráč Písku putoval po chvíli také na trestnou lavičku. Početní výhodu uměli hosté patřičně využít k první brance a přesným zásahem zaznamenal pro hosty vedení Uher – 0:1.

Desátá minuta přinesla početní převahu také na druhé straně – jednoduchá přesilovka se po čtyřiceti vteřinách proměnila ve dvojnásobnou. Jihočeši si při ní vytvořili řadu brankových příležitostí, kotouč za záda Sklenáře se ale propašovat nepodařilo. V dalších minutách se hrál vyrovnaný hokej, kterému povětšinou patřila hra ve středním pásmu. V závěru první dvacetiminutovky si Písečtí vytvořili obrovskou šanci – Přibyl si pohrál s hostujícími obránci, objel branku Třince a pokusil se zpoza branky zasunout puk k tyčce hostujícího gólmana. Sklenář však celou akci perfektně přečetl a efektivním zákrokem betonem zastavil puk.

Na začátku druhé části zápasu usedli hned tři hráči na trestnou lavičku. Písečtí v přesilovce v pěti proti třem vyrovnali – Vlček našel dobře najetého Přibyla a ten střelou do odkryté klece dorovnal skóre zápasu. Jihočeši po vstřelené brance nabrali sebevědomí a před Sklenáře se začali dostávat častěji. Také tempo hry nabralo na rychlosti a úroveň byla značně lepší. V přesilovce mohl však hostům vrátit vedení Číhal, jeho pokus zastavila až tyčka dobře postavené branky Rauschera.

V závěru početní výhody Třince ještě zkoušel střelou od modré překonat Rauschera hostující Uher, s jeho tvrdým projektilem si však opora v domácí brance dokázala poradit a odrazit ji do síťky nad brankou. Na začátku šestatřicáté minuty si z přesilovky nabuzení hosté vytvořili závar před Rauscherovou brankou, který nakonec přece jenom skončil gólem – po střele, kterou Rauscher ještě vychytal, se z dorážky zapsal mezi střelce Bumbál – 1:2. V posledních minutách prostřední části se ještě vylučovalo na písecké straně a po nedovoleném zákroku usedl na lavičku proti střídačkám Korous.

Na začátku třetí třetiny hosté zaznamenali offside. Ihned po vhazování se hra na chvíli přesunula před domácího gólmana, na kterého vzápětí vyslal Uher lehkou střelu od modré, tu však Rauscher bezpečně podržel v rukavici do přerušení. Poté se hra přesunula na druhou stranu, a když hosté chtěli vyvézt puk z pásma, neshodli se v rozehrávce a nikým nedotčený kotouč skončil zakázaným uvolněním Třince. Začátkem devětačtyřicáté minuty přišla třetí branka hostů – Faksa se objevil naprosto sám před Rauscherem a zakončením mezi betony nedal domácímu gólmanovi šanci.

Po minutě se skóre zápasu opět posunulo. Tomáš Franek překonal gólmana Písku a zvýšil tak náskok Třince na tříbrankový. Rychlé góly třineckého týmu domácí mužstvo úplně odbouraly a Mazancův výběr v dalším průběhu nekladl žádný odpor. V sedmapadesáté minutě Šebek přinutil Rauschera k páté kapitulaci a o dvě minuty později pečetil vítězství Třince Číhal. Třinečtí dorostenci zejména v poslední fázi zápasy přehráli svého soupeře a zaslouženě vyhráli.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Podle mě jsme drželi výsledek až do poslední třetiny. Během utkání jsme si dokázali vytvořit dobré příležitosti, ale gólman Třince je pochytal. Nám se ukázalo, že z kádru může hrát extraligu jenom určitá hrstka lidí, která je schopná soupeře přehrát a vytvořit si šanci. U ostatních je to, bohužel, pouze o tom, vyhodit puk ze třetiny. Máme před sebou spoustu práce, než se krůček po krůčku staneme mužstvem, které by bylo rovnocenné třeba právě Třinci. Kdybych hodnotil výsledek, ve třetí třetině, po hrubé chybě Jáchyma ve středním pásmu jsme zapojili celou střídačku do hry a také tam se ukázalo, že někteří hráči nejsou vůbec schopni čelit náporu ve vlastním pásmu.“

Roman Cienciala, trenér Třince: „Bylo to bojovné utkání. Domácí hráli s velkým nasazením, bylo vidět, že chtějí a potřebují body, stejně jako my. Jelikož jsme strávili šest hodin v autobuse, tak byl rozjezd z naší strany pomalejší, ale podle mě jsme lépe bruslili a měli více šancí, které jsme dokázali využít. Především pak v poslední třetině.“