Zápas v Příbrami body nepřinesl

Na ledě favorizované Příbrami se Králům z Písku nepovedlo vydolovat body. Hokejisté od Otavy sice šli do vedení díky trefě Lukáše Bednaříka, pak už se ale trefovali jen hráči Baníku. Vyrovnaný duel rozhodli ve třetí třetině. Písek prohrál 4:1.
2. liga - skupina Jih, 9. kolo, st 20.10.2021, Příbram, Zimní stadion
Příbram
4:1
1:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 14. Zdeněk (Jelínek, Josefus), 28. Panna (Malý, Rohlík), 49. Tlačil (Malý), 59. Pinkas (Chlouba) – 7. Bednařík (Matějka, Sýbek). Rozhodčí: Battěk – Horaždovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:4, navíc Sýbek (PIS) neproměněné trestné střílení. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Příbram: Šorf – Straka, Hlaváček, Jelínek, Malý, Vinš, Kutlák, Zdeněk, Saňa – Kolouch, Sirotek, Chlouba, Josefus (C), Rohlík, Pinkas, Káník, Tlačil, Furch, Panna, Seniov, Šinágl.
Písek: Kříž - Bílek, Dosek, Novák, Dvořák, Najman, Turek, Tampier - Šuhaj, Volf L., Bednařík, Sýbek, Matějka, Matějček, Čížek, Brož, Volf J., Novotný, Janušk

Vstup do zápasu měl Písek slabý. Brzy se dostal pod tlak a čelil několik šancím Baníku. Proto bylo trochu překvapivé, že právě Jihočeši šli jako první do vedení. Útočný výpad v šesté minutě zakončil pohotovou střelou z úhlu na přední tyč Lukáš Bednařík. Ještě do první pauzy zvládli domácí srovnat po pumelici Davida Zdeňka, který si sjel na přihrávku do tandemu a přesně pálil z mezikruží. Písek mohlo mrzet neproměněné trestné střílení. Janu Sýbkovi chybělo možná víc štěstí, ale překonal dobře položeného gólmana Šorfa. Obrat nastal ve druhém dějství. Tam lepší produktivitu prokázala Příbram a po přesilovkové trefě Ondřeje Panny z přebrabnkového prostoru to bylo 2:1.

I třetí třetina nabídla opticky vyrovnanou partii, ale trefovali se už jen hokejisté z hornického města. V zápase vynikající Richard Kříž, který svými zákroky držel Písek stále ve hře, inkasoval potřetí ve 49. minutě, když přes obránce nechytatelně trefil šibenici Jan Tlačil. V klidu hrající Příbram si vedení hlídala, byla nebezpečná a tříštila snahu Písku o snížení. Pojistku přidal Baník v 59. minutě po dorážce Tadeáše Pinkase.