Zase smůla!

Špatná první třetina, výrazně lepší druhá a vyrovnaná třetí, v níž písečtí dorostenci sahali alespoň po bodu, ale marně. To byl zápas s Pardubicemi. Hostující tým dotlačili k výhře útočníci Zhorna, Nykl, Jindřich a Semorád, s nimiž si naše obrana jednoduše nevěděla rady. V bráně tradičně zářil Jakub Kovář, ovšem tentokrát ani jeho perfektní výkon na body nestačil. Celkem si připsal 52 (!) zákroků, z nichž nad některými, jak je obvyklé, soupeři jen kroutili hlavou… Uznáním.
Na 1:2 stahoval svým prvním gólem ve žlutomodrém dresu David Formánek. Písek se musel obejít bez zraněných tahounů Pešty, Bicana, Peteleho a náhradního brankáře Čunáta.
Extraliga dorostu, 5. kolo, čt 16.9.2004
Pardubice
1:3
0:2, 1:0, 0:1
Branky: 40. Formánek (Švácha) – 8. a 59. Semorád (2x Zhorna), 7. Zhorna (Nykl) Vyloučení: 4:9 Využití: 1:2 střely na branku: 23:55
Písek: Kovář Jakub – Kašpar, Maršík (33. Šimoník), Švácha, Mazanec, Heindl, Járos – Kouba, Habart, Formánek – Moucha, Jiřík Ondřej, Jiřík Karel – Gába, Kovář Jan, Fořt
Zpočátku se na ledě odehrávalo spíše školení žáčků než extraligový hokej. Pardubičtí hráči, zvláště výše jmenovaná torpéda, motali hlavy všem zúčastněným ve žlutém a vynikali nad nimi pohybem i důrazem po celém hřišti. Domácí zahodili přesilovku pěti proti třem, naopak už při první signalizované výhodě pro hosty vykoupal obranné pásmo i s Jakubem Kovářem Tomáš Zhorna. Když se za minutu v přesilové hře trefil Semorád a písecký Kašpar zachraňoval na brankové čáře třetí pohromu, vypadalo to zle. Domácí se ale dokázali zvednout a v 15. minutě přišlo první vážné ohrožení Landsmanovy branky. Kouba v situaci dvou proti jednomu špatně přihrával Formánkovi, který se alespoň snažil protlačit puk pod betony brankáře, ale neúspěšně. Za okamžik Se David Formánek s Habartem vydali na útočný výlet a skončili i s hostujícím obráncem na ledě v brankovišti. Když dojíždějící Pavel Kouba protlačil kotouč i s gólmanem za brankovou čáru, rozhodčí pouze rozpažil. Před první sirénou si ještě zahráli šachy před píseckou brankou Poskočil se Zhornou, Jakub Kovář jim však vystavil přesvědčivé STOP.

Ihned po přestávce Pardubice zavelely kupředu a Zhorna zahrozil střelou těsně nad bránu. Tlak vyvrcholil faulem domácích, kteří oslabení přečkali víceméně v klidu, ale chvíli po srovnání počtu hráčů na ledě naservíroval písecký obránce Járos perfektní přihrávku, akorát ovšem na hůl Nykla, jenž následně vyzval ke skórování Papouška. Ten neproměnil. Svého kolegu napodobil nedlouho poté Maršík. Jeho námaz, tentokrát na Zhornu, mohl využít Ladislav Jindřich, ani tentokrát se ale skóre neměnilo. Tomáš Maršík si něco podobného zopakoval i při následujícím střídání a ve zbývajícím průběhu utkání jej nahradil Zdeněk Šimoník.
Šanci na snížení měl Karel Jiřík, když dostal puk do jízdy na útočnou modrou čáru, ale nedokázal nasadit takové tempo, aby ho bránící hráč nedojel. Střela pak už byla jen propagační záležitostí. Krátce poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, hráli písečtí přesilovou hru, při níž si efektně nabruslil před bránu Švácha, tečovaná přihrávka od Mouchy ale neskončila na jeho holi. Na opačné straně kluziště se také děly věci! Křížná přihrávka obranným pásmem na skvěle postaveného Zhornu si přímo říkala o volej do odkryté klece…
Tomáš Zhorna z voleje vypálil do odkryté klece, jenže netušil, co to je mít proti sobě v takové situaci Jakuba Kováře. Ten předvedl skok napříč svým brankovištěm a naprosto bezchybnou ránu, která by v 99,9% prostě a jednoduše rozvlnila síť branky, CHYTIL!!
Ve 38. minutě se do brejku dostal Fořt, nebyl ale rozjetý, a tak jeho střela z nouze minula cíl. Snížit se podařilo až krátce před druhou pauzou. Další z početních výhod tentokrát využil David Formánek, když Šváchovu střelu na teč nejprve usměrnil jen do betonu brankáře Landsmana, což mu ale nabídlo okamžitou možnost reparátu, při němž se už nemýlil a bezmocnému brankáři poslal pozdrav pod horní tyčku.

Písek se chystal k náporu, který měl přijít v závěrečné třetině. Málem vše zhatila střela Jindřicha, kterou Jakub Kovář na poslední chvíli tenisově “vypálkoval“ svou hokejkou z horního rohu branky. Největší šanci na vyrovnání spálil Moucha, kterému v gólové pozici u tyčky přeskočila hůl přihrávka od Ondřeje Jiříka. Rozhodující moment nastal v 56. minutě, kdy rozhodčí nejprve vyloučil hostujícího Zhornu a následně poslal Pardubice do třech za hráčskou lavici. Písečtí hráči se ale nedostali ani k náznaku kombinace, takže je na závěr potrestali Nykl, který trefil břevno, a Semorád, jenž nehlídán před brankovištěm uzavřel na konečných 1:3.

Trenér IHC Písek Miroslav Šperl: „U nás je již tradiční, že jsme ze soupeře rozhození hned na začátku a zbytečně prohráváme první třetinu a pouštíme tak soupeře na koně. Dneska to bylo taky tak, prohráli jsme první třetinu 0:2 a Pardubice v ní byly jasně lepší. My jsme začali hrát až od druhé třetiny. Ve třetí jsme navíc naší hru zlepšili a byla jen škoda, že jsme nevyužili tu přesilovku pět na tři, kdy už jsme byli zbytečně nervózní, byly tam nepřesné přihrávky. Celkově jsme si ale možná ten bod dneska zasloužili.“