Ztrátu z první třetiny Králové doháněli marně

Králové dostali v první třetině lekci z produktivity. Důrazní domácí hokejisté natrefovali snad všechny zásadní šance a hráče Písku dostali do situace, ze které už se nedokázali vzpamatovat. Zěverečný tlak už přinesl jen korekci skóre. Písek v Hronově padl 7:5.
2. liga - Západní konference 22/23, 9. kolo, so 11.2.2023
HC Wikov Hronov
7:5
4:1, 1:1, 2:3
Branky a nahrávky: 5. Putz (Štrombach), 13. Exner (Amirov), 15. Putz (Štrombach), 18. Hovsepyan (Amirov, Subbotin), 23. Putz, 41. Exner (Amirov, Hovsepyan), 49. Exner – 17. Brož (Novotný, Hanus), 27. Chocholoušek (Cháb, Hanus), 50. Volf (Hanus, Radoš), 54. Pouzar (Hrakholski, Radoš), 55. Hollar (Macháček, Radoš). Rozhodčí: Trnka – Hofman, Figer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 283.
HC Wikov Hronov: ichý (Lequin) – Zachariáš, Voňka, Amirov, Exner (C), Salnikov, Pavelka, Křivohlávek, Veselý – Bačkovský, Polák, Štrombach – Putz, Hovsepjan (A), Przybyla – Kubeček, Kocián, Subbotin
Písek: Novák (21. Kříž) – Dvořák (C), Hanus, Kurfürst, Radoš, Pavlát, Turek – Hollar, Cháb, Volf (A) – Brož – Koupal, Březina (A), Chocholoušek – Novotný, Matiášek, Hracholskij – Pouzar, Macháček

Šokující průběh první třetiny možná překvapil oba týmy. I když Písek začal aktivněji a zaměstnával Tichého v brance Hronova, byli to domácí, kdo jako první rozvlnil síť. Po sporné situaci kolem ponechané icingové situace se prosadil David Putz. Na 2:0 zvyčoval z dorážky Exner a na 3:0 zvyšoval drou brankou v zápase Putz. Za Písek se o snížení postaral z dorážky Václav Brož, ale Hronov odpověděl v přesilové hře po teči Hovsepyana.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek hry, jako ta úvodní. Svou šanci na cenné body v boji o záchranu po ní drželi spíš hráči Hronova, které potěšil ve 22. minutě domácí Putz. Brankáře Kříže, který po první třetině nahradil Nováka, Putz přivítal gólovou střelou z levého kruhu na zadní tyč. Králové se dočkali snížení ve 26. minutě po pohotové střele Pavla Chocholouška z pravého kruhu.

Králové na začátku třetí třetiny inkasovali z hokejky domácího Exnera a prakticky si tím zazdili šanci na body. I když ve druhé polovině periody dokázali Hronov přiltačit ke zdi dali si vlastní gól v signalizované výhodě. Na konci zápasu už jim dotahování vysokého manka nevyšlo. Snižovali Jaroslav Pouzar, Lukáš Volf a Tomáš Hollar. Hronov vyhrál důležitý zápas 7:5.