Archiv

Rozhovory
pá 12.6.2015

Zdeněk Šťastný: Chceme dát šanci hlavně odchovancům

Již to budou dva roky od doby, kdy otěže klubu převzalo nové vedení v čele se Zdeňkem Šťastným (na snímku). Ten byl nablízku svému týmu po celé dvouleté působení v krajské lize a nyní se těší na druhou ligu, kterou tým v loňské sezoně vybojoval. "Věřím, že se všichni na druhou ligu těší spolu s námi, a že se budeme opět z hokeje společně radovat," neskrývá radost z postupu do druhé ligy, která se zde hrála naposledy v roce 2010 (tehdy Písek postupoval do I.ligy – pozn. autora), předseda IHC.

Rozhovory
čt 28.5.2015

I přes to, že většina hráčů chodí do práce, trénují velmi dobře, chválí své svěřence Karel Slabý

P í s e k - Písek je zpět ve druhé lize. Po oslavách a euforii se musí opět tvrdě pracovat, aby se Písek jakožto čerstvý nováček v nové soutěži uchytil. Nováčkovská daň je někdy velmi krutá, o čem se v Písku již několikrát v minulosti přesvědčili. Před hlavního trenéra Karla Slabého (na snímku) se tedy postavil velmi těžký úkol, a to nezklamat píseckou hokejovou veřejnost, protože koryto úspěchu má ramena velmi úzká, zatímco trychtýř neúspěchu je velmi široký.

Rozhovory
po 2.3.2015

Karel Mošovský: Vyrovnávací branka byla veledůležitá pro celé finále

Písek – Prožil báječný večer. Stal se ústřední postavou prvního finále. Karel Mošovský výrazně přispěl k výhře Písku 4:1. Písecký útočník nasázel do sítě David Servisu hattrick. „Důležitější než tři góly je samozřejmě výhra. Ale bez nich by ta výhra nebyla,“ pousmál se Karel Mošovský.

Zápasy
so 22.11.2014

Písek deklasoval Žirovnici devíti góly

Po odehraných patnácti minutách utkání nikdo nepochyboval o tom, že tři body zůstanou doma. Písečtí měli převahu a zaslouženě vedli o tři branky. Jenže hosté vykřesali jiskřičku naděje, ve druhé třetině snížili na rozdíl jedné branky a usilovali o vyrovnání. Poslední pětiminutovka druhé části ale definitivně rozhodla o vítězi. Ve třetí třetině přidali domácí další tři branky. Dva góly a asistenci nasbíral v utkání Daniel Jungbauer (na snímku).

Zápasy
út 28.10.2014

Písek rozhodl derby se Strakonicemi v oslabeních

Zaslouženou výhrou skončilo první měření sil v nové sezóně mezi Strakonicemi a Pískem. Bitva o Otavu vyzněla lépe pro Písecké, kteří většinu zápasu svého soka přehrávali. Úvodní branka padla až v druhé třetině, když tečoval střelu Sýbka v oslabení Filip Procházka. Na začátku třetí třetiny zvýšil na 2:0 pro Písek Daniel Jungbauer. Strakonice dokázaly zápas zdramatizovat dvě a půl minuty před koncem. V závěru se opět v oslabení trefil do opuštěné branky Jan Sýbek. Domácí hrozili hlavně v přesilových hrách.

Rozhovory
út 5.8.2014

Hokejisté A-týmu vyjeli na led

Loňský vítěz základní části krajského přeboru odstartoval přípravu na ledě. Někteří hráči vyjeli na ledovou plochu již v minulém týdnu, v úterý se však poprvé kádr sešel v hojnějším počtu hráčů. Jádro zůstává prakticky stejné jako v minulém roce, několik staronových píseckých tváří by tým však mohlo vhodně doplnit.

Rozhovory
st 15.1.2014

Filip Procházka a Jakub Suchan po utkání se Strakonicemi

Písečtí hokejisté nastoupili proti obávanému rivalovi ze Strakonic. Ten dokázal písecké hráče dokonale zaskočit na svém domácím kluzišti (5:3). Nyní se však karty obrátily a Písek s přehledem vyhrál 6:2. Po utkání jsme vyzpovídali Filipa Procházku a Jakuba Suchana.

Zápasy
ne 15.12.2013

Božetické plameny vydržely hořet jen třetinu zápasu

Krajská liga pokračovala svým 15. kolem - Písek se představil na zimním stadionu v Milevsku, kde své domácí zápasy hrají hokejisté Božetic. První třetina se pro favorita od Otavy nevyvíjela nejlépe, v osmé minutě dokonce o gól prohrával. Ve druhé dvacetiminutovce přišel zvrat a od třetí třetiny už na ledové ploše kralovalo jen jedno mužstvo. Tři body tak zaslouženě putují do Písku. Dvakrát se trefili Sýbek a Dvořák, po jednom gólu si připsali Gába, Jungbauer, Korous, Řehoř a Procházka.

Zápasy
pá 13.12.2013

Poslední domácí zápas roku se vydařil. Vimperk si na cestu domů přibalil jedenáct gólů

Písečtí hokejisté dali svým fanouškům a příznivcům předčasný dárek k Vánocům. V posledním domácí zápase roku sestřelili Vimperk, který nepotvrdil formu z posledních zápasů. Rozhodující náskok si Písečtí vypracovali už v úvodním dějství, kdy nastříleli čtyři branky. Hattrickem se blýskl Jan Sýbek, který přidal ještě dvě asistence. Gól a dvě přihrávky zaznamenal obránce Libor Jirků a velmi pilným nahravačem byl Daniel Jungbauer, který si do statistik připsal hned čtyři gólové asistence a dvakrát se trefil Ondřej Gába.

Rozhovory
po 4.11.2013

Daniel Jungbauer: Nikdo nemohl očekávat, že budeme celou sezonu jen vyhrávat

Písek poprvé v této sezóně zaváhal, navíc s jedním z největších rivalů píseckého mužstva, Strakonicemi. Po utkání se rozpovídal útočník modro-žlutých, Daniel Jungbauer. "Zatím se ještě nic neděje," uklidňoval po utkání fanoušky, kteří se v hojném počtu přijeli podívat na zimní stadion ve Strakonicích.

Rozhovory
po 26.8.2013

Asistent Radek Volf po zápase v Příbrami

Hrstka skandujících příznivců Příbrami, návštěva hodná spíše tréninkovému charakteru a k vidění celkem osm branek. I takový byl premiérový přípravný duel, který započal zápasovou éru nového týmu píseckého hokeje. Jihočeši ke svému prvnímu souboji nevyrazili v kompletním složení, se svým úvodním soupeřem si však bez většího problému poradili. Bezprostředně po zápase promluvil k utkání asistent trenéra Radek Volf.

Aktuální zprávy
pá 23.8.2013

A-mužstvo chce tvořit kádr hlavně z kmenových hráčů a odchovanců

P í s e k - Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf již odtajnili zbývající přátelské zápasy a také předběžnou podobu sestavy IHC Písek.

Mládežnický hokej - zápasy
st 15.8.2007

Juniorka vzdorovala klatovskému áčku, Novák se blýskl hattrickem

Písecká juniorka stále čeká na své první vítězství v přípravě. Po porážkách s Příbramí a Českými Budějovicemi podlehli Písečtí i v Klatovech. Ovšem žádnou ostudu neutržili, protože jim soupeřem bylo druholigové áčko HC Klatovy, které nakonec zvítězilo jen nejtěsnějším poměrem 5:4. Hattrickem v dresu Jihočechů se blýskl útočník Vladimír Novák. Na druhé straně se třikrát prosadil Jiří Heřmánek.