Archiv

Preview k zápasu
pá 2.2.2024

Všichni na zimák! Přijedou Benátky!

I po dvou venkovních nezdarech není nic ztraceno a Králové stále bojují o předkolo play-off. Tentokrát se jim do cesty postaví Benátky nad Jizerou, které jsou v nadstavbové skupině na druhé příčce. Zaskočí Jihočeši papírového favorita a předvedou před domácím publikem další skvělou show? Zápas vypukne v sobotu v tradičních 17:00!

út 9.1.2024

Králové na svém kluzišti vyzvou favorita z Příbrami

Ve středečním 29. kole čeká naše hokejisty odveta proti silné Příbrami. Ta v prvním vzájemném střetu před svým publikem zvítězila rozdílem dvou branek. Úvodní buly je plánováno na 18 hod.

Aktuální zprávy
čt 9.11.2023

Příbrami jsme byli vyrovnaným soupeřem, říká po těsně prohře gólman Richard Kříž

Nestává se často, aby fanoušci soupeře vyvolávali jméno hráče druhého týmu. Gólman Richard Kříž ve středu nadchnul celý příbramský zimák a vysloužil si respekt i příznivců HC Příbram. Moc nechybělo, aby svůj tým dotáhl k bodům. Své dojmy popsal těsně po utkání: "Byl to hrozně těžký zápas, ale myslím si, že jsme byli Příbrami vyrovnaným soupeřem. Chybami a našimi blbostmi jsme je dostali do zápasu, který rozhodli."

st 25.10.2023

Králové v Chomutově makali, ale na obrat nedosáhli

Písek zanechal v chomutovské aréně dobrý dojem, i přes rychlé manko 3:0 se dokázal postavit na nohy a snížit na 3:2. Ve druhé třetině Králové kousali, ale vyrovnat nedokázali. To se naopak povedlo favoritovi soutěže, který definitivně rozhodl ve třetí třetině.

Rozhovory
čt 3.8.2023

Fanoušci nás ženou dopředu, je to tady báječné, hlásí Jan Skok před semifinále s Finy

Prestižní turnaj mládežníků do osmnácti let, to je Hlinka Gretzky Cup, který se letos koná v Břeclavi a v Trenčíně. Češi opanovali skupinu a ve vyřazovacích bojích na ně čekají Finové. Po čtvrtečním dopoledním tréninku se pro klubový web rozpovídal písecký odchovanec, obránce Jan Skok.

út 1.8.2023

Nová jména i odchody. Králové začali přípravu na ledě

V pondělí 31. července začal druhou fázi přípravy i druholigový tým IHC Králové Písek. Svěřenci trenérů Jana Trummera a Radka Volfa. Tým má naplánovaných sedm přípravných zápasů – ten první hned 10. srpna v Příbrami.

pá 7.4.2023

Odchovanec Jan Skok bojuje o mistrovství světa U18

Mladý obránce Jan SKOK prožívá snovou sezonu. Teprve 16letý bek, který s hokejem začínal v Písku, letos v brvách HC Škoda Plzeň poprvé nakoukl i do seniorské Tipsport extraligy. Úspěchy sbírá i na mládežnickém poli a aktuálně bojuje o účast na mistrovství světa kategorie U18. A co víc – reprezentační dres oblékl na píseckém ledě, kde se národní tým kouče Jakuba Petra připravuje.

so 1.4.2023

Na zimáku vznikne ordinace kardiologa a očního lékaře

Chceme dále zkvalitňovat zázemí zimního stadionu a poskytovat fanouškům, hráčům i rozhodčím co nejlepší servis. Vnímáme, že při některých utkáních našeho týmu byla velká poptávka po péči kardiologa nebo očaře, který by poskytl pomoc bolavému zraku. Stejně tak by vyšetření očí mohli občas podstoupit i někteří jiní aktéři zápasu.

po 20.2.2023

Boj o postup do další fáze pokračuje, Krále čekají Buldoci

Ve středečním utkání vyzvou naši hokejisté znovu Řisuty. Oba soupeři dvakrát v řadě vyhráli. Jihočechům jde o udržení dobré pozice, která zaručuje playoff, hosté sice již nepostoupí, ale i tak píseckým nedají nic zadarmo. V sezóně si hráči od Otavy připsali dvě výhry a jednou zvítězili řisutští. Kdo vyhraje tentokrát? Úvodní buly je plánováno na 18 hodinu.

pá 10.2.2023

Poslední Hronov vyzve na svém ledě první Krále

Na ledovou plochu hronovských hokejistů přijede v sobotním odpoledni Písek. Oba týmy se už dvě kola neradovaly z výhry a budou chtít uspět. Komu se to podaří? Úvodní buly je plánováno na 17 hod.

ne 4.12.2022

Králové srazili Slovan v prodloužení!

Kdo dorazil v sobotu 3. prosince na písecký zimák, nemohl litovat. Králové v otevřené partii válčili se čtvrtým týmem tabulky z Ústí nad Labem a nakonec se radují z cenných dvou bodů za výhru 2:1 v prodloužení. Skóre otevřel severočeský hokejový matador Roubík, ve třetí třetině srovnával Matiášek. V prodloužení rozhodl písecký útočník Lukáš Volf!

po 5.9.2022

Na odvetu do Milevska jedou mladíci

V úterý v 19 hodin čeká náš tým přípravná odveta na ledě Milevska. Podle posledních informací z kabiny pojede na led okresního rivala tým složený z mladých hráčů a juniorů, zbytek kádru má naplánovaný trénink na píseckém zimáku pod vedením kouče juniorky.

po 25.7.2022

A-tým začal přípravu na ledě

Písečtí hokejisté od pondělí trénují na ledě, čeká je týdně pět tréninků. Do přípravy pod koučem Tomášem Matušíkem naskočila dvacítka hráčů. Tréninkové dávky v Písku polykají i někteří hokejisté, kteří směřují do angažmá do jiných klubů.

čt 24.2.2022

Všichni na zimák! Písek uvidí záchranářský souboj

Poslední kolo základní části 2. ligy nabídne pikantní a velmi důležitý souboj. Na led Písku, který zanechal i přes těsnou prohru 5:6 velmi dobrý dojem v derby s Táborem, přijedou Řisuty. Oba týmy spolu svádějí souboj o to, kdo se vyhne skupině o záchranu, kterou bude hrát poslední tým. Písku stačí získat jeden bod, protože má tříbodový náskok, ale má také horší vzájemné zápasy.

po 14.2.2022

Jihočeši jedou bojovat o další body na led Bruslařů

Písecké áčko čeká ve středu další ostrý střet na ledě Havlíčkova Brodu. Vzájemná utkání vždy přináší hodně branek. V letošním ročníku dokázali domácí vyzyvatelé třikrát Krále porazit, ve dvou kolech na ně naopak nestačili. Jak dopadne šestý duel mezi těmito celky? Úvodní vhazování je plánováno v 18 hod.