Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
st 15.8.2007

Juniorka vzdorovala klatovskému áčku, Novák se blýskl hattrickem

Písecká juniorka stále čeká na své první vítězství v přípravě. Po porážkách s Příbramí a Českými Budějovicemi podlehli Písečtí i v Klatovech. Ovšem žádnou ostudu neutržili, protože jim soupeřem bylo druholigové áčko HC Klatovy, které nakonec zvítězilo jen nejtěsnějším poměrem 5:4. Hattrickem v dresu Jihočechů se blýskl útočník Vladimír Novák. Na druhé straně se třikrát prosadil Jiří Heřmánek.

Rozhovory
pá 25.5.2007

Letní příprava A-týmu je v plném proudu

Jako barmani si mohou připadat v současnosti trenéři píseckého A-týmu Jan Rybáček a Bedřich Malý st. Každý všední den totiž míchají svým svěřencům jeden tréninkový koktejl za druhým a pochvalují si, jak jejich letošním svěřencům, kteří v Písku nastoupili do letní přípravy, “chutná“. „S přístupem kluků jsem velmi spokojen, je parádní,“ prohlašuje hlavní trenér Rybáček a po chvíli vyjmenovává nově příchozí hráče, kteří se v následujících měsících pokusí prosadit do sestavy jeho mužstva. To nastoupilo do letní přípravy 2. května, její konec je naplánován na 30. června. Před nástupem na led 23. července čeká hráče ještě zasloužená třítýdenní dovolená.

Rozhovory
ne 1.4.2007

Začátek sezóny nebyl zase až taková katastrofa, tvrdí Miroslav Šperl

Zkušený trenér Miroslav Šperl zažil sezónu rozdílných pocitů. Už po osmém kole musel přenechat své místo hlavního kouče u A týmu svému dosavadnímu asistentovi Slabému, po pětadvacátém kole pak byli oba vystřídáni tandemem Rybáček – Malý. Sám odvolaný z toho vědu nedělá. „Výměna trenéra je běžná věc. Nevím, proč je kolem toho v Písku taková velká aféra. Vylítli jiní trenéři, než je Šperl a Slabý,“ říká vyrovnaně. Přesto však přinesl argumenty, které stojí za zamyšlení. Druhá část rozhovoru se týká juniorů, které Šperl následně dostal na starost a s nimiž dokončil ročník na prvním místě a dostal možnost vést je i v kvalifikaci o extraligu.

Mládežnický hokej - zápasy
so 17.3.2007

Sváteční utkání píseckých juniorů...

Páteční zápas juniorky s Mladou Boleslaví, který vyzněl pro hosty jasně poměrem 1:7, měl pro hodně zúčastněných hráčů velmi zvláštní význam. Ať už to byla trojice Písečáků v mladoboleslavském dresu nebo na druhé straně parta, s níž ještě loni v tuhle dobu válčili na jedné lodi. „Když jsme sem jeli, tak jsem byl úplně hotovej. Měl jsem docela strach. Bylo zvláštní, hrát po třinácti letech proti Písku. I proto jsem hrozně rád, že jsme vyhráli,“ přiznal Martin Všetečka, jeden z ze zmiňovaného tria. „Byl to hodně divný pocit. Sedm let jsem neznal nic jiného, než hrát za Písek, potvrdil i Tomáš Maršík. Posledním píseckým „krajánkem“ je Nikola Gajovský, který v utkání zaznamenal bilanci 1+1.

Mládežnický hokej - zápasy
po 19.2.2007

Tříbodový víkend písecké juniorky

Pražské juniorské týmy Písek nepřemohly. Nejprve Kobra v pátek a poté ani Hvězda v neděli nenašla více než dvakrát za zápas recept na spolehlivého Jakuba Myslivce v brance Jihočechů. A přitom zvláště z Kobry jde strach, vždyť v neděli uštkla na táborském ledě tamní kohouty. A ti přitom vedou tabulku. Písek po remíze a výhře bere tři body, zůstává na druhém místě a výrazně tak nakročil k blížící se baráži. K víkendu se vrací vedoucí mužstva Vladimír Bican.

Zápasy
so 20.1.2007

Lehká práce: Junioři sfoukli klatovský dorost

Aby byl titulek pochopen správně, Klatovští nasadili do pátečního zápasu sedm hráčů ročníku 1988, zbylá políčka na soupisce vyplňovali pouze hokejisté s mladším datem narození. Proti nim naopak vyrukovali domácí s Holcem, Kicou, Růžičkou a Bezouškou v sestavě. Nemohlo to tedy dopadnout jinak, než tak, jak to nakonec dopadlo. I když… Gólový účet otevřel už ve dvaapadesáté vteřině utkání svou první trefou po návratu z Boleslavi Petr Ondrejec. Pak ale hosté přišli na to, že Matěj Lukeš v bráně zrovna nehýří jistotou a skóre otočili. Úvodní třetina skončila divoce poměrem 4:3, ovšem celý zápas už s o šest branek vyšším rozdílem ve prospěch svěřenců trenéra Šperla. Ti si tak odbyli solidní statistickou sklizeň a po nepříliš vydařených výkonech si určitě zvedli sebevědomí.

Mládežnický hokej - zápasy
so 30.12.2006

Téma: mladí „boleslavští Písečáci“

Na turnaji „O pohár starosty města Písku“ se to při zápase Písek versus Mladá Boleslav Písečáky jenom hemžilo. Ne, nebylo to tím, že by hlavní rozhodčí vylučoval pouze “škodováky“, ale nezvykle vysokým počtem píseckých odchovanců v dresu se známým okřídleným šípem na prsou. Gajovský, Všetečka a Maršík jsou nyní členy boleslavské juniorky, a to ještě nedávno hrál za stejný tým i další z našich odchovanců Ondrejec. Ten však nyní po návratu zpět říká: „V Písku se cítím mnohem lépe.“ Jak se tedy Písečáci v Boleslavi mají, když její trenér Jan Vidner tvrdí: „My jsme moc rádi, že je máme!“

Mládežnický hokej - zápasy
út 26.9.2006

Junioři chtějí opět postup!

Stabilní a hlavně celkem uspokojivé výsledky vykazuje už nějaký ten rok juniorka IHC Písek. Nejstarší mládežnická kategorie hrála naposledy extraligu v sezoně 2002/03 a od té doby se neustále pohybuje na špičce tabulky druhé nejvyšší soutěže. Od loňského léta tým vede mladý ambiciózní trenér Jan Rybáček, jenž se na jaře se svými svěřenci dokázal vyšplhat až do nadstavby. A jak sám říká, v právě započatém ročníku by chtěl to samé zopakovat: „Cíl je stejný jako minulý rok. Chtěl bych, abychom se opět dostali do baráže. To kdyby se povedlo, budu spokojený.“

Rozhovory
st 19.7.2006

Nikola Gajovský: Prosadit se v Boleslavi bude těžké!

Ve všech mládežnických kategoriích, do kterých jako hráč rodného Písku nastoupil, udělal místy až neskutečný průvan ve statistikách. Dát gól? To je hračka! Milimetrově přihrát? Žádný problém! Čtyři branky za zápas? No, co to je pro Nikolu Gajovského? Teď už svůj mistrný talent nebude dokazovat ve žlutomodrém dresu IHC, ale v zelenobílé kombinaci BK Mladá Boleslav, která si jej spolu s dalšími píseckými mladíky Ondrejcem a Maršíkem přivedla jako posily pro své ambiciózní prvoligové mužstvo. Devatenáctiletý hokejový hračička se podepsal pod smlouvu na tři roky s opcí. A ač pověstný svou ležérností, najednou tvrdí: „Budu dřít jako nikdy!“ Usadí se do křesla v rodinné posilovně a vypráví o svém přestupu…

Mládežnický hokej - zápasy
čt 29.6.2006

Jan Rybáček už se těší na led

Po úspěšné sezóně zůstal Jan Rybáček trenérem píseckých juniorů, ačkoliv do poslední chvíle nevěděl, kde zakotví. Prvního května ale započal letní přípravu se svými ovečkami, které na jaře dovedl až do baráže o extraligu. Mužstvo, ochuzené o odcházející Gajovského, Ondrejce a Maršíka, ale i o Stropnického, Jungbauera, Klase či Růžičku, kteří se už hlásili trenérům Šperlovi a Slabému jakožto hráči A týmu, absolvovalo dva měsíce dřiny, na jejímž konci dostal jeho ambiciózní kouč možnost podělit se o své poznatky a plány.

Mládežnický hokej - zápasy
čt 29.6.2006

Jakub Kovář je Letec!

Když po bronzovém mistrovství světa osmnáctiletých odpovídal na otázku, zda si dělá naděje na draft NHL, tvrdil: „Na to nijak nepomýšlím, mojí prioritou jsou zatím České Budějovice. Někdy v budoucnu věřím, že by to snad mohlo vyjít, ale v současné době to není aktuální.“ A kde se vzala tu se vzala, jihočeskou metropolí, stejně jako rodným Pískem letí zpráva, že Jakuba Kováře si vybrali jako stodevátého hráče slavní Philadelphia Flyers…

Mládežnický hokej - zápasy
pá 23.6.2006

Souhrn: Mládež v sezóně 2005/06

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2005 - 2006 mládeže a žáků od druhých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.

Mládežnický hokej - zápasy
út 11.4.2006

Jan Rybáček: U všech hráčů došlo ke zlepšení!

Písecká juniorka se letos změnila. Hodně. Odešla řada hráčů, na nichž se v minulosti stavělo - ať už to byl Kica, Blovský, Mikl, Peroutka nebo Filip Procházka – a na jejich místa musela naskočit řada hráčů z loňského dorostu bez zkušeností s juniorským hokejem. Během letní přípravy přišel i nový kouč – strakonický učitel s trenérskou licencí A a několikaletými zkušenostmi Jan Rybáček, který z hordy mladíků vybudoval obstojný a konkurenceschopný tým. Soubor píseckých nadějí se však během dlouhé sezóny nevyhnul zaváháním, a nakonec si kýžený cíl, postup do baráže o extraligu, na jisto zařídil až v úplně posledním zápase. V následných bojích s dalšími třemi nejlepšími mužstvy juniorské ligy si vedli Písečáci statečně, nezískali ale ani bod. I příští rok tedy budou válčit s ligovými soupeři. O právě skončené sezóně jsme si s trenérem nejstarší mládežnické kategorie povídali na dlouhé cestě z přátelského utkání ve Vídni…

Zápasy
so 4.3.2006

Junioři v přesilovkách převálcovali Kobru a řítí se do bojů o extraligu!

Prozatím nejdůležitější zápas v sezóně sehráli písečtí mládežníci jednoduše skvěle! Veškeré spekulace, o tom, za jakých podmínek by se mohlo či nemuselo postoupit, utnuli dost razantním způsobem. Matěj Lukeš sebou v brankovišti házel jako o život a jeho spoluhráči v poli podali jeden z nejlepších taktických výkonů z celého roku. Po úvodní třetině, kdy jim do soupeřovy branky napadalo v podstatě všechno, se v klidu stáhli do středního pásma, kde spolehlivě likvidovali rodící se protiútoky a trpělivě vyčkávali na svoje další příležitosti. A ty přišly… Dvakrát se trefil Jakub Bican, který dostal důvěru v první formaci po boku jediné posily z A týmu, Nikoly Gajovského. Ten měl mimochodem zase prsty v pěti gólech (2+3). Zbylé branky obstarali Ondrejec, Maršík a Kouba. První krok je splněn, mladí pánové teď vyrážejí, aby udělali další… První zápas barážové skupiny odehrají písečtí junioři na ledě Ústí nad Labem v neděli od 12:00! Díky společnosti eSports.cz můžete sledovat změny stavu zápasu zde!

Mládežnický hokej - zápasy
út 31.1.2006

Celý tým chce extraligu vybojovat!

...tak tohle tvrdí letos dvacetiletý útočník juniorky Jan Hora. Hokejový srdcař, který na ledě místy působí jako pověstný utržený vagón. Právě probíhající ročník ligy juniorů ho zastihl ve skvělé formě. Pouze nedostižný Gajovský a přeškolený obránce Ondrejec jsou na tom v týmu IHC co se týče produktivity lépe, než křídelník s jednadvacítkou, který si jinak drží výborný průměr téměř bod na zápas (pro pečlivé statistiky 0.89 bodů/utkání). A to vždycky platil spíše za bojovníka, než za střelce. Zajímavé jistě je, že původně už letos neměl v Písku vůbec hrát. Naštěstí je zde a tým i díky němu myslí na nejvyšší ligové stupně. Právě tímto směrem se postupně stočil náš rozhovor...

Další stránky
1234>>

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy