Dnešní zápas jsme zvládli na výbornou

Jakub Bican je jeden z nejmladších hráčů v píseckém kádru. V loňském ročníku nasbíral v juniorce celkem 46 bodů a vstřelil 18 gólů. Jak se mu povede v áčku ukáže až čas, ale pravděpodobně je na co se těšit. Mladý útočník se na počátku zdráhal, ale přesto se uvolil říci pár slov k zápasu, ke svým očekáváním a životním přáním.

Dnes máme za sebou první zápas sezony – většina hráčů se těší – jak jsi se těšil Ty? Splnilo utkání Tvoje očekávání?

Určitě jsem se těšil, ale jako mladý hráč jsem musel hrát co nejlépe, jelikož jsem hrál o místo v sestavě. Jem spokojený, ale přednější je výhra a 3 body doma.

Co říkáš na úvodního soupeře? Jak myslíš, že se Litoměřicím povede v letošním ročníku?

Litoměřice přijely spíš bránit a hrát na brejky. Určitě mají pár zkušených hráčů a jak si povedou? Těžko po prvním zápase. Uvidíme třeba v polovině sezony.

Jak se Ti hraje se spoluhráči v útoku?

Tak s klukama hraju pořád - od začátku přípravy na ledě. Hlavně si nemůžu vybírat jako mladý. Prostor na ledě máme, vyhovíme si. I šancí si připravíme dost, takže spokojenost.

Jseš jeden z největších píseckých talentů. Jaké máš ambice do sezony a celkově do života?

Jako talent si určitě nepřipadám. A ambice do sezony? Hrát co nejlépe v áčku a dojít co nejdál v play-off. Také bych chtěl být platným hráčem v juniorce a co nejvíce jim pomoct. Jinak v životě hlavně abych byl zdravý a samozřejmě, abych udělal maturitu (smích) a pak se uvidí, co dál.

Nakonec zhodnoť přípravu a potom dnešní zápas.

Příprava byla určitě kvalitní – jsme dobře připraveni. Dnešní zápas jsme zvládli na výbornou. 3 body jsou doma a Fíla bez ztráty kytičky. Musím říct, že byla i dobře odbráněná oslabení.

Děkujeme Jakubovi za rozhovor a přejeme vydařenou sezonu.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy