V Písku se obrovský hlad po úspěchu a kvalitní hráčský kádr, říká Roman Novotný

Do letošní sezóny vstupuje jako jeden z nových hráčů píseckého IHC. Útočník Roman Novotný, jenž prošel mládežnickými kategoriemi v Českých Budějovicích, si ve své prozatímní kariéře vyzkoušel hokej ve Francii, kde po dobu dvou sezón oblékal dres ASG Tours. Loni se poté připravoval více-měně individuálně po boku Jindřichova Hradce, kde se nakonec zařadil do soupisky a odehrál v tamějším klubu celý ročník. V přípravě v dresu Písku zaznamenal tři přesné zásahy, a i když v úvodním kole branku nedal, v lajně s Bicanem a Nikodémem předvedl vydařený výkon. Více informací o tomto hráči včetně jeho ohlasů k prvnímu zápasu naleznete uvnitř článku.
Pětadvacetiletý útočník letos podstoupil svou první přípravu v Písku vůbec, a když se za ní ohledne, konstatuje hlavně kvalitu a na druhou ligu abnormálně tvrdý režim. „Popravdě musím uznat, že příprava tady nebyla jednoduchá a na druhou ligu poměrně náročná. Sehráli jsme hodně zápasů, přičemž každý měl něco do sebe a pro nás, jako pro mančaft, je to určitě k dobru,“ vrací se k zápasům, při kterých trenéři Rybáček s Malým vybírali optimální složení kádru pro nadcházející druholigovou sezónu.

Jelikož Roman v loňské sezóně působil v kádru jednoho z odvěkých soupeřů Písku, v Jindřichově Hradci, dovedl také předsezónní období porovnat. „V době, kdy jsem se připravoval v Hradci, tak jsem ještě jednal o zahraničním angažmá, takže tu chvíli jsem chodil s tamějším mužstvem na led a vlastně jsem se ještě sám připravoval individuálně v posilovně,“ vrací se vzpomínkami zhruba o rok zpátky. „Nechtěl bych to nějak doslovně porovnávat, tréninky ve Vajgaru nebyly špatné. Bylo toho sice méně, ale jak už jsem říkal, já se připravoval hlavně sám, takže jsem koneckonců byl poměrně vytížený,“ shrnuje.

Roman Novotný patřil loni v dresu Vajgaru k neproduktivnějším útočníkům

Loňská sezóna se nakonec nevybarvila pro kádr Vajgaru úplně dorůžova. Jindřichův Hradec byl jeden z adeptů na spadnutí, který hrál po celou sezónu, až na výjimky, druhé housle. „Rozdíl tady rozhodně je. Stačí se jenom podívat na hráče, kteří tady působí, a v tom je ten rozdíl docela veliký,“ přikyvuje a vzápětí pokračuje: „V Písku je obrovský hlad po úspěchu, což je evidentně znát z přístupu trenérů a vedení vůbec. Chce se tady postoupit, a jak už jsem říkal, určitě tady šance jsou a nemalé,“ hodnotí velice pozitivně svůj nový kádr. „V Hradci to bylo takové… (zamýšlí se) Nechci říkat přežívání, ale každý věděl, kde má svoje vlastní meze,“ uzavírá všechny diskuze o klubu, který také v letošní sezóně bude soupeřem Písku.

Sobotní zápas s Litoměřicemi byl pro Romana vlastně prvním mistrákem v dresu Písku. Jihočeši v něm porazili svého soupeře 2:0. „Podle mě máme za sebou poměrně dobré utkání. Parádně jsme to odehráli odzadu, kde to bylo s nulou,“ ohlíží se za úvodním soubojem prvního kola. Při hodnocení nezapomíná pochválit ani defenzívu. „Obranná činnost byla výborná, přidali jsme dvě branky a vyhráli,“ stručně doplňuje počínání píseckého mužstva. Jedna věc ho přece jenom ale trochu zamrzí. „Je škoda, že jsme nevstřelili více branek, měli jsme hodně slibných šanci,“ je si vědom, nicméně ví, že před sebou Jihočeši měli kvalitního gólmana s extraligovými zkušenostmi. „Brankář soupeře zachytal, podle mého názoru, velmi dobře a dlouho vlastně držel svoje mužstvo na rozdíl pouhého gólu,“ hodnotí Volkeho kvality.

Litoměřice celkově odehrály v Písku dobrý zápas a také Romana překvapilo, jak si kádr, vedený hrajícím trenérem Tvrzníkem, v Písku počínal: „Já proti nim hrál již loni s Hradcem a ve dvou zápasech jsme je poměrně velkým rozdílem přehráli. Zase na druhou stranu, když se člověk podívá na jejich soupisku, tak na ni mají řadu zkušených hráčů, kteří prošli první ligou. Myslím, že letošní soutěž bude těžká a každý bude moci porazit každého,“ zamýšlí se nad budoucností letošního ročníku. Nicméně úvodní kolo Písečtí zvládli a zaslouženě si připisují první body do tabulky. „Hlavní je výhra, protože ta je pro start do sezóny nejdůležitější,“ je jasné útočníkovi, který v Písku obléká dres s dvaašedesátkou na zádech.

Podobně jako hrstka hráčů z písecké kabiny, také Roman Novotný si prošel zahraničním angažmá ve Francii, kde oblékal dvě sezóny dres ASG Tours. „Bavili jsme se o tom s Radkem Hovorou, protože jsme hráli v de facto sousedních městech a mám pocit, že jsme proti sobě odehráli asi tři utkání,“ vrací se o dvě sezóny zpět a pokračuje: „Bavili jsme se hlavně o klubech, ve kterých jsme působili a tak trochu jsme si zavzpomínali,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy