IHC Písek načne v sobotu porci 38 zápasů, na úvod přivítá Stadion Litoměřice

Hokejisté Písku zahájí letošní ročník druhé ligy s celkem Stadionu Litoměřice. Litoměřický klub, mateřský oddíl známého gólmana Milana Hniličky či obránce Martina Škouly, se v loňském ročníku umístnil na devátém místě ve skupině Západ a letos vyhlíží po postupu z krajského přeboru druhou sezonu ve třetí nejvyšší hokejové soutěži. To IHC Písek čeká ve II. lize již čtvrtá sezona a znovu by chtěl pomýšlet na příčky nejvyšší – přesvědčí nás o tom svým výkonem v sobotním prvním kole se soupeřem, který by měl patřit k těm méně ambiciózním?
Trenér Rybáček: Na sezonu jsme připraveni!
Litoměřice v minulém ročníku skončily na devátém místě, do play-off se tak tým od Labe s 31 body neprodral. Výsledky v přípravě však naznačují, že by se letos mohli svěřenci trenéra Daniela Tvrzníka (dlouholetý kapitán v Ústí nad Labem) řadit k vyšším výkonnostním příčkám – v úvodu sice prohráli dvakrát s Českou Lípou a podlehli také silnému Děčínu, v odvetě se stejným soupeřem však kralovali a vyhráli 2:0. Bez inkasovaného gólu porazily v posledním přípravném zápase Litoměřice i Roudnici, navíc ji uštědřily pětigólový příděl. Jediný inkasovaný gól v posledních třech přípravných zápasech dokonce znamená, že litoměřická defenzíva před startem sezony již 140 minut neinkasovala.

Nejvýraznějšími postavami v sestavě Litoměřic jsou brankář Milan Volke, který je právě podepsán pod onu šňůru neprůstřelnosti, jinak bývalý gólman Děčína a Ústí, a útočníci Milan Buďa a Vlastimil Patzenhauer. Ti vstoupili do podvědomí hokejových příznivců svým působením v první lize, především ale také za ústecký Slovan.

Trenér Písku Jan Rybáček k dnešnímu soupeři svého mužstva uvedl: „Litoměřice jsou pro nás soupeřem hodně neznámým. Nějaké informace samozřejmě máme a budeme další ještě zjišťovat, ale spíš to bude takový soupeř, o kterém nevíme, s čím se bude proti nám prezentovat. Snad nám získané informace budou postačovat k tomu, abychom Litoměřice dokázali porazit.“

Sestava Litoměřic v posledním přípravném zápase s Roudnicí: Volke, Šembera - Musílek, Kaltenböck, Kolbaba, Jakl, Hillmich, Šindela, Vejvoda - Hudec, Zámečník, Myšík, Bauer, Horejsek, Petrus, Hanzl, Svoboda D., Svoboda J., Veverka, Podsedič, Tvrzník.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy