Hokejový most Most - Písek

Písek vyhrál v Mostě 4:0!
Úvodní sestava modrožlutých: Sedláček – Pavlíček, Žovinec, Všetečka, Dvořák, Lukáč, Vráblík, Havran, (Kanov) – Hluchý, Nouza, Slavík – Antončík, Luňák, Nedorost – Polodna, Šperger, Mrkvička – Suja, Vaniš, Ferebauer.

Písecké mužstvo vede po úvodní dvacetiminutovce 1:0, ale trenéři s výkonem svých hráčů spokojeni být nemohou. Ve hře hostů chybí pohyb, který je zdobil v předchozím úspěšném utkání s Ústím. Hru píseckého celku navíc doplňuje celá řada nepřesností. Skóre mohlo být klidně i opačné, ale gólman Sedláček, který je zatím zaměstnanějším mužem, si připsal několik důležitých zásahů. Jediný gól se zrodil až v posledních vteřinách první třetiny. Suja prosvištěl do útočného pásma, posunul puk na Vaniše, který křížnou přihrávkou vyzval ke skórování číhajícího Jiřího Ferebauera – 0:1.

Obraz hry se oproti první třetině změnil k nepoznání. Písečtí hráči byli mimořádně aktivní, přidali na bruslení a svého soupeře nepustili do jediné vážnější šance. Naopak sami zorganizovali před Bendovo brankou mimořádně bohatý festival střeleckých příležitostí a jen zákroky domácího brankáře spolu s liknavou koncovkou hostů udržely výsledek v současné podobě.

O herní převaze svědčí také poměr zásahů obou brankařů: Benda – 18, Sedláček 5.

Trenér Josef Řeháček po druhé třetin řekl: „Samozřejmě je moc dobře, že jsme se herně zvedli a navýšili své vedení na 3:0, tím tady ale pro nás práce nekončí. Musíme hrát nadále pozorně v obraně a být zodpovědní.“

Do třetí části si Písečtí nesli luxusní náskok, který se ještě podařilo zvýraznit. Zkraje posledního dějství zamířil přesně Hluchý a upravil na 0:4. Také po zbytek utkání se podařilo udržet čisté konto Vojtěchu Sedláčkovi a písecký brankář se tak může radovat z první nuly v sezoně. Písečtí se díky sobotní výhře posunuli na osmou pozici a ztenčili ztrátu na sedmý Havlíčkův Brod.